Wydrukuj tę stronę
wtorek, 16 kwietnia 2019 07:31

W PWSZ oddali 15,7 litrów krwi

 
W PWSZ oddali 15,7 litrów krwi fot. Rafał Wichniewicz

Za nami kolejna edycja "Krewniackiej PWSZ-etki", w trakcie której w murach wspomnianej uczelni aż 36 osób  podzieliło się swoją krwią.

Wydarzenie to, niosące ze sobą szlachetną inicjatywę, jest już wpisane w tradycję Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Na apel o organizację zbiórki odpowiedzieli wszyscy ci, którym ratowanie życia leży jak najbardziej na sercu, niezależnie od tego, czy byli studentami, pracownikami czy zwykłymi mieszkańcami Gniezna.

W trakcie poniedziałkowej akcji, nad którą patronat objął Starosta Gnieźnieński, pracownicy poznańskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przyjęli zgłoszenia od 42 osób. Spośród nich, z uwagi na względy zdrowotne, po konsultacjach i badaniach zakwalifikowane zostało 36 osób, które oddał łącznie 15,720 litrów krwi - płynu, którego nie da się wytworzyć w warunkach laboratoryjnych, a który niesie pomoc poszkodowanym w wypadkach lub pacjentom w trakcie trudnych i długich operacji, wymagających przetoczenia nawet kilku jednostek życiodajnego płynu. 

 

Galeria