niedziela, 14 kwietnia 2019 16:58

Sarna utknęła w płocie. Pomogli strażacy

 

Niecodzienna sytuacja miała miejsce w niedzielne popołudnie przy ul. Wrzesińskiej, gdzie unieruchomionemu zwierzęciu potrzebna była pomoc strażaków.

W niedzielę, około 15:00 służby zostały powiadomienie o zdarzeniu na terenie jednej z posesji domu wielorodzinnego przy ul. Wrzesińskiej, gdzie w płocie utknąć miała sarna. Na miejsce zadysponowano straż pożarną, przy czym po dotarciu okazało się iż zwierzę unieruchomione tkwiło między grubymi prętami ogrodzenia, nie mogąc się wydostać. Prawdopodobnie zagubiło się na terenie miasta i wystraszone próbowało uciec przed samochodami.

Bardzo szybko okazało się, że do działań potrzebne było użycie narzędzi hydraulicznych. Przy ich pomocy rozszerzono pręty płotu i uwolniono wystraszone zwierzę, które było trzymane przez pozostałych strażaków. Na miejsce wezwano weterynarza, któremu zraniona sarna została przekazana.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Jolek poniedziałek, 15 kwietnia 2019 09:42 napisane przez Jolek

    Strażacy zawsze pomogą. Przy egzaminach też.

  • Link do komentarza mjj niedziela, 14 kwietnia 2019 21:27 napisane przez mjj

    W piątek około południa jadąc ulicą Konikowo na wysokości ogródków działkowych z parku wyskoczyła sarna przebiegając ulicą na szczęście między samochodami i pobiegła w kierunku torów kolejowych. Być może jest to to samo zbłąkane zwierzę, albo jest jakiś problem z sarnami, które żyły onegdaj w licznych lasach naokoło Gniezna, a teraz po tym wielkim orkanie sprzed półtora rokiem są zagubione.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane