środa, 10 kwietnia 2019 14:35

Zmiany w świetlicach wiejskich Gminy Gniezno

  mnopr
Zmiany w świetlicach wiejskich Gminy Gniezno zdjęcie nadesłane

Niższe ceny za wynajem oraz większa dostępność świetlic wiejskich to najpoważniejsze powody zmian, które zostały wprowadzone do regulaminu wynajmu świetlic wiejskich na terenie Gminy Gniezno.

W Gminie Gniezno działa obecnie 17 świetlic, w których organizowane są m.in. spotkania kół gospodyń wiejskich, spotkania mieszkańców z przedstawicielami agencji rolnych czy też na stałe już wpisane w kalendarz wydarzenia kulturalno-społeczne. Rocznie z budżetu Gminy Gniezno na dofinansowanie działania wszystkich gminnych świetlic wiejskich wydawanych jest 415 tysięcy złotych.

- Z tych pieniędzy gmina między innymi doposaża świetlice w sprzęt gastronomiczny wykorzystywany podczas uroczystości rodzinnych przez wynajmujących. Z budżetu opłacany jest także prąd, gaz, środki czystości, wywóz nieczystości oraz bieżące remonty - mówi Maria Suplicka, wójt Gminy Gniezno. Jak dodaje nowy regulamin wynajmu świetlic wiejskich został przygotowany po wielu rozmowach z mieszkańcami, którzy nie tylko nie wiedzieli, że mogą taką świetlicę wynająć, ale też nie znali cen i zasad najmu. Te mają być jasne i wspólne dla wszystkich.

- Świetlice wiejskie są dobrem wszystkich mieszkańców gminy - mówi wójt Maria Suplicka i dalej przyznaje: - Uważam, że mieszkańcy naszej gminy muszą mieć prawo korzystać z majątku gminy na równych zasadach. W nowym regulaminie zyskują uprzywilejowaną pozycję w zakresie wynajmu gminnych pomieszczeń, ponieważ będą mogli skorzystać z 25-procentowej bonifikaty.

Gmina Gniezno chce wypromować w ten sposób wynajem gminnych świetlic, które mogą być wynajmowane na różnego typu uroczystości rodzinne, spotkania itp. Osoby, które chcą wynająć świetlicę powinny zgłosić się do opiekunów świetlic, których lista zostanie podana na stronie internetowej urzędu w przyszłym tygodniu. Wnioski można także składać w Urzędzie Gminy Gniezno: - Zmiany w regulaminie były konieczne i wierzę, że wkrótce zauważą to mieszkańcy - twierdzi M. Suplicka i dodaje: - Naszym zadaniem jest po prostu otwarcie świetlic dla wszystkich.

Dochody z wynajmu świetlic przeznaczone będą na bieżące utrzymanie tych obiektów. Do tej pory roczne wpływy z wynajmu z 17 świetlic wynosiły ok. 75 tysięcy złotych.

7 komentarzy

 • Link do komentarza Catering czwartek, 11 kwietnia 2019 13:02 napisane przez Catering

  Proponuję żeby Panie świetlicowe najpierw wzięły się za porządki w podległych sobie świetlicach bo syf tam jest okropny . Wynajmując sale w Żernikach należało by tam najpierw tydzień sprzątać,jedyna czysta sala to w Goślinowie

 • Link do komentarza PISOUT czwartek, 11 kwietnia 2019 07:51 napisane przez PISOUT

  Zenon, opiekunów można zmienić nie widzę problemu a w zasadzie powinno się zmienić.

 • Link do komentarza Damian środa, 10 kwietnia 2019 21:53 napisane przez Damian

  Zenon, porządek w tym starym układzie był potrzebny. Jeżeli ktoś nie chce współpracować to niech ucieka z swojej posady. Z świetlicami był burdel i nadal jest. Wielu opiekunow chowalo kasę do kieszeni ceny były uzależnione od pokrewieństwa i interesu własnego opiekuna. Oczywiście w naszym zlodziejskim narodzie robienie porządku jest wbrew zasada. PANI Mario trzymam kciuki za sukces. Te dane są przejrzyste, wcześniej nikt nie wiedział ile się na tym zarabia ile traci. Ogólnie trzeba potraktować to jak biznes i świetlice muszą na siebie zarabiać.

 • Link do komentarza Zenon środa, 10 kwietnia 2019 16:16 napisane przez Zenon

  Droga Marysiu, konflikt za konfliktem, opiekunowie świetlic nie chcą z Tobą współpracować. Gmina po 5 latach Twoich rządów będzie skonfliktowana dokumentnie, podobnie jak było w starostwie.

 • Link do komentarza Jerzol środa, 10 kwietnia 2019 15:22 napisane przez Jerzol

  Naorawdę, to nareszcie zaczyna być porządek w tej gminie. A dlaczego za wójta Lemana nic o tym nie wiedzielismy?

 • Link do komentarza miejski środa, 10 kwietnia 2019 14:54 napisane przez miejski

  A ja szukałem sali na 40 i nie wiedziałem, że takie sale są :-(

 • Link do komentarza Maria środa, 10 kwietnia 2019 14:52 napisane przez Maria

  W końcu coś dla mieszkańców. Jeszcze rok temu trudno było się doprosić o cokolwiek

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane