wtorek, 09 kwietnia 2019 13:32

Rozpalał ogień w piecu... maskotkami

  UM (opr)
Rozpalał ogień w piecu... maskotkami źródło: UM

Sezon grzewczy dobiega końca, a Straż Miejska w Gnieźnie ujawnia kolejne przypadki spalania odpadów niedozwolonych w piecach domowych.

W miniony piątek strażnicy miejscy podjęli interwencję w jednym z budynków wielorodzinnych w centrum miasta. Około 16:30 weszli do mieszkania, w którym istniało podejrzenie spalania odpadów. Wówczas zastali w środku mieszkańca, który wkładał do pieca kaflowego... pluszowe maskotki! Zabawki miały służyć jako rozpałka, stąd nastąpiło znaczne zadymienie okolicy ulic Słomianka i Wawrzyńca. W efekcie sprawa zakończyła się na wysokim mandacie karnym.

Tylko w tym roku Strażnicy Miejscy przeprowadzili 219 interwencji, znaczna ich ilość w domach jednorodzinnych i mieszkaniach osób fizycznych. W 33 przypadkach potwierdzili proceder spalania śmieci w piecach, w 24 przypadkach nakładano mandaty karne, w tym w wielu przypadkach w firmach. Tylko 2 osoby pouczono. Wobec 7 sprawców wykroczeń skierowano wnioski o ukaranie do sądu, w 4 sprawach zapadły już wysokie grzywny po 600 złotych, plus koszty sądowe.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Rafał środa, 10 kwietnia 2019 09:45 napisane przez Rafał

    Powycinac wszystkie drzewa w mieście zwłaszcza na Lecha, Mickiewicza czy Chrobrego a będzie mniejszy smog! Gdzie ta zieleń która kiedyś była? Więcej pojazdów, mniej piecu opalanym węglem gdzie ta ekologia która powinna chronić drzewa i roślinność a nie likwidować. Coraz więcej miast pozbywa a to idzie w złą i coraz gorszą stronę

  • Link do komentarza kapiszon. wtorek, 09 kwietnia 2019 23:24 napisane przez kapiszon.

    W Europie się w ogóle nie znajo. Łone tam nie majo pojencia. Łu nas niet smogu nima. Katolickie piece, bo już nie ma żydowskich, som poświencune i dajoim nam ducha świentego, którym się żywim i walczym. Niemieckie rzesze wmawiajo nam, ło niby brudne, ło gdzie brudne. Nom nie brudne, tu duch świenty i chcom nom go zobrać z miasta.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane