wtorek, 19 marca 2019 09:14

Zmiany w komisji wybierającej dyrektora szpitala

 
Zmiany w komisji wybierającej dyrektora szpitala fot. Rafał Wichniewicz

We wtorkowy ranek radni powiatowi zebrali się na sesji, by zmienić skład komisji konkursowej, której zadaniem będzie decyzja ws. wyboru dyrektora Szpitala Pomnik Chrztu Polski.

Dwa tygodnie temu informowaliśmy o liście kandydatów, którzy ubiegają się o stanowisko dyrektora gnieźnieńskiej lecznicy. Propozycje przedstawione przez siedmiu zainteresowanych, którzy przeszli weryfikację dokumentów, będą teraz rozważane przez komisję, która do 29 marca musi wybrać konkretną osobę. 

We wtorek 19 marca radni spotkali się na nadzwyczajnej sesji zwołanej przez Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego. Jednym z dwóch punktów rozpatrywanych w trakcie posiedzenia była zmiana składu osobowego komisji konkursowej, powołanej kilka tygodni temu. Zgodnie z treścią uchwały wprowadzającej wspomnianą modyfikację z komisji konkursowej odwołano Monikę Boruszewską, powołaną niedawno na funkcję dyrektora Wydziału Zdrowia. Powód? - Złożyła rezygnację, nie podając przyczyny, niemniej my tę rezygnację przyjęliśmy - przyznała przed sesją wicestarosta Anna Jung. Drugą osobą, którą odwołano z komisji konkursowej, jest dotychczasowa przedstawicielka Rady Społecznej ZOZ - Alina Kujawska-Matanda. 

Decyzją większości radnych w miejsce Moniki Boruszewskiej do komisji konkursowej powołano Waldemara Markiewicza, który kilka dni temu został dyrektorem Wydziału Organizacyjno-Prawnego w Starostwie Powiatowym, a Rada Społeczna ZOZ w miejsce dotychczasowej przedstawicielki, rekomendowała radnego Radosława Sobkowiaka.

13 komentarzy

 • Link do komentarza Halszka poniedziałek, 30 września 2019 21:35 napisane przez Halszka

  Włos się jeży na głowie jak to czytam nie wierzę

 • Link do komentarza Klecko czwartek, 21 marca 2019 22:19 napisane przez Klecko

  Tak to jest jak się za coś biorą Pani Jung z Panią Boruszewską

 • Link do komentarza ironia czwartek, 21 marca 2019 09:38 napisane przez ironia

  zmiana składu komisji jest jak zmiana zasad gry w jej trakcie. Dla mnie to podważa w całości ten konkurs

 • Link do komentarza Kandydat środa, 20 marca 2019 18:18 napisane przez Kandydat

  Czy Pani Boruszewska miała dostęp do ofert kandydatów. Jeżeli tak, to każdy prawnik uniewazni konkurs w sądzie.

 • Link do komentarza vvvv środa, 20 marca 2019 11:34 napisane przez vvvv

  wielkosc starosty???
  to nie zasluga starosty że zrezygnowała. starosta musial zrobic co kazali .tyle w temacie.i nie odwola jej z dyrektora bo to są uklady wzajemne.a dyrektor bedzie jeden z tej listy-wtajemniczeni juz wiedzą ktory.

 • Link do komentarza synek tatusia środa, 20 marca 2019 10:41 napisane przez synek tatusia

  A PISOWCY SZCZEKAJą nadal. Ciekawe, co by powiedzieli, gdyby w komisji nie było członka rady społecznej, albo się okazało,że jeden z czlonków ma faktyczne powiązania z ew. kandydatami, które mogą zagrozić jego bezstronności? No... po konkursie by zrobili raban i zaskarżyli to do sądu. Macie przecież swojego czlowieka - jedną z kandydatek. Więc cieszcie się, że wszystko jest zgodnie z prawem a nie tak jak wy wprowadziliście w lewym konkursie sowmed na salony. Co do Hena, to nikt go w szpitalu nie widzi. Jakieś zwidy ktoś ma?

 • Link do komentarza Alfa wtorek, 19 marca 2019 23:44 napisane przez Alfa

  Alfabet uczymy się w pierwszej klasie szkoły podstawowej ?

 • Link do komentarza humanista wtorek, 19 marca 2019 20:50 napisane przez humanista

  Jeśli Pani Monika Boguszewska złoży także rezygnację z funkcji dyrektora Wydziału Zdrowia - to uwierzę w wielkość Pana Starosty i dyrektora ds lecznictwa.

 • Link do komentarza Sanitariusz wtorek, 19 marca 2019 16:20 napisane przez Sanitariusz

  Czy Pani Monika nie powinna złożyć rezygnacji również że stołka dyrektorskiego? Wszak w zakresie obowiązków wydziału jest rozliczanie dotacji dla szpitala, w którym jednym z dyrektorów jest Pan Hen? Pani Jung czy zabierze Pani głos?

 • Link do komentarza gość z Poznania wtorek, 19 marca 2019 15:36 napisane przez gość z Poznania

  W obliczu takiego zdarzenia mam pytania:
  1. Czy kandydat, który został odrzucony w pierwszej turze skierował sprawę do sądu? (na moje sprawę ma wygraną )
  2. Co z kopertami kandydatów, które zostały przy weryfikacji kandydatów otwarte?
  3. Kto personalnie odpowiada za ten bałagan?
  4. Czy starosta z Gniezna za ten bałagan odwołał winnych ze stanowiska?

 • Link do komentarza nauczycielka wtorek, 19 marca 2019 12:34 napisane przez nauczycielka

  Czy Pan Radosław Sobkowiak czasami bywa w szkole , w której jest dyrektorem? A może już zapomniał, że taką funkcję pełni i z niej żyje on i jego rodzina ?

 • Link do komentarza Oburzony wtorek, 19 marca 2019 09:50 napisane przez Oburzony

  Najgorzej jest jeśli człowiek pomimo siwych włosów nie uczy się na błędach, zwłaszcza swoich . Do Pana Starosty Gruszczyńskiego przez 4lata nie dotarło , że w poprzednich wyborach nie wygrał w Gnieźnie Pis tylko przegrało PO dzięki bezczelnemu szarogęszeniu się duetu Gruszczyński -Pilak , dzięki Ich wyczynom na terenie szpitala . Dolata -Tarczyńska robili to samo wyborcy Ich wykurzyli . Obecnie Gruszczyński wraca do tego co było , bezczelne szarogęszenie się ,kolesiostwo , działania “mierny , bierny ,ale wierny “ . Powrót Pana Hena na szpitalne korytarze , brakuje tylko Pana Frackowiaka . Otóż jesli Pani Jung nie wie to Pani Boruszewska została zmuszona do rezygnacji ponieważ jednak niektórym osobom nie podobał się fakt , że jest to partnerka Pana Hena , który chwilę wcześniej został powołany na stanowisko zastępcy dyrektora przez bioracego udział w konkursie obecnego p.o. dyrektora Pana Ogrodowicza . Ręce opadaja kiedy się patrzy na bezczelność , głupotę I chamstwo lokalnych bonzów . Po nas choćby I ogień ale teraz znowu mamy swoje 5 minut .

 • Link do komentarza salowa wtorek, 19 marca 2019 09:26 napisane przez salowa

  To czymś pachnie. Taki dziwny falstart. A mówi się, że kandydat jest jeden i już jest wybrany. To takie proste w POlskiej rzeczywistosci. POczekamy, zobaczymy, czy fama się sprawdzi.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane