piątek, 15 marca 2019 07:41

Dzień Zawodowca w ZSP nr 2

  mn
Dzień Zawodowca w ZSP nr 2 zdjęcie nadesłane

W minioną środę uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 obchodzili w swojej placówce drugą edycję Dnia Zawodowca.

W trakcie wydarzenia uczniowie klas pierwszych technikum i branżowej szkoły I stopnia musieli wykazać się pomysłowością w zakresie stworzenia stroju i skeczu związanego z zawodem, w którym się kształcą. Impreza okazała się również doskonałą formą sprawdzenia wiedzy i umiejętności uczniów.

Przedstawiciele poszczególnych klas rywalizowali w konkursie wiedzy ogólnozawodowej. W drugiej turze uczniowie klas drugich i trzecich musieli wykazać się praktycznymi umiejętnościami zawodowymi. Walka o tytuł Zawodowców na medal była bardzo zacięta!

Rywalizacja klas pierwszych:

I miejsce klasa 1BB (Szkoła branżowa I stopnia)
II miejsce klasa 1TA (Technikum)
III miejsce klasa 1TC (Technikum)

Rywalizacja klas drugich i trzecich:

I miejsce klasa 3 Tam (Technikum)
II miejsce klasa 2 Tuz (Technikum)
III miejsce klasa 2Tkl (Technikum)

Zwycięzcy otrzymali z rąk dyrektor Marii Magdaleny Nowak nagrody ufundowane przez Radę Rodziców ZSP nr 2 oraz Firmę Trepko i NB Polska - naszych edukacyjnych partnerów.

W tym dniu został również rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Politechniczny:

- w kategorii elektroniczno – elektrycznej I miejsce zajęli uczniowie z klasy 2 i 3 Technikum za pracę „Technika Lampowa w XXI wieku -  wzmacniacz lampowy sterowany mikrokontrolerem”, II miejsce zajął uczeń z 1 klasy technikum za pracę „Konsola dyskotekowa”,

- w kategorii mechatroniczno - automatycznej: I miejsce zajął uczeń z 2 klasy Technikum za pracę „Elektryfikacja roweru”,

- w kategorii modelarskiej: wyróżnienie otrzymał uczeń z 1 klasy szkoły branżowej I stopnia za pracę „Model turbiny wiatrowej”.

Kreatywność, umiejętność pracy w grupie, dążenie do celu, logiczne myślenie to podstawa działania każdego zespołu, co potwierdzili uczniowie ZSP nr 2.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane