środa, 06 marca 2019 12:32

#NowaPiątkaPiS

  mn

Poseł Krzysztof Ostrowski przedstawia mapę drogową programów #NowaPiątkaPiS.

 • NASZYM CELEM JEST DBANIE O ZWYKŁEGO CZŁOWIEKA, O RODZINĘ, O SZANSE ŻYCIOWE POLAKÓW I ICH PERSPEKTYWY.
 • NASZYM CELEM JEST LEPSZE, ZASOBNE, EUROPEJSKIE ŻYCIE POLAKÓW, ŻYCIE NA POZIOMIE EUROPEJSKIM. Mamy wytyczoną drogę, wiemy, jak tam dojść.
 • NOWA PIĄTKA PIS TO PROGRAM PRZEŁOMOWY DLA WSZYSTKICH POLAKÓW. Dzięki niemu będziemy tworzyć Polskę naszych marzeń. Polska będzie się rozwijać szybciej i będzie krajem jeszcze zasobniejszym, silniejszym, krajem, w którym wszyscy chcą żyć.
 • NOWE PROPOZYCJE PROGRAMOWE PIS FINANSOWANE BĘDĄ M.IN. ZE ZMNIEJSZENIA LUKI VAT I CIT. Przykładowo:

-  Zmniejszenie luki VAT przyniesie 4-6 mld rocznie.

-  Niższe podatki od pracy, niższy CIT, mały ZUS, program Polska Bezgotówkowa i technologie ograniczające m.in. przemyt przyniosą w ciągu 2-3 lat 14-24 mld zł.

-  Uszczelnienie NFZ polegające na wdrożeniu e-recept, e-zwolnień oraz i e-skierowań to 1-2 mld zł rocznie.

-  Uszczelnienie Funduszu Ubezpieczeń Społecznych poprzez wdrożenie e-składki oraz e-zwolnienia to 2-3 mld zł rocznie.

Impuls fiskalny Nowej Piątki to 3-6 mld zł rocznie.

 • NOWA PIĄTKA PIS TO:

-  RODZINA 500+ od pierwszego dziecka. Od 1 lipca, dla wszystkich rodzin, w których jest jedno lub więcej dzieci, nie będzie progu finansowego, warunkiem otrzymania jest złożenie wniosku.

-  MŁODZI Brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia. Ulga obejmie wszystkich pracowników do 26 roku życia, którzy mają umowę o pracę / zlecenie, nie będzie dotyczyć osób prowadzących działalność gospodarczą.

-  PRACA Obniżenie kosztów pracy. Podniesienie kosztów uzyskania przychodu oraz obniżenie PIT-u dla wszystkich pracujących.

-  STARSI I SŁABI Emerytura +. Dodatkowe 1100 zł dla każdego emeryta i rencisty rocznie, wypłata w maju, wypłata również dla osób, które pobierają emerytury cząstkowe.

-  INFRASTRUKTURA Przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych. W Polsce w ciągu ostatnich kilkunastu lat połączenia autobusowe zostały zredukowane o połowę z prawie miliarda przejechanych kilometrów. Nie planujemy odtworzenia państwowego PKS, gminy i powiaty będą organizować przetargi na przewozy lokalne, w których każdy przewoźnik będzie mógł startować.

 • BUDŻET PAŃSTWA JEST GOTOWY, BY SFINANSOWAĆ #NOWAPIĄTKAPIS. Nowelizacja budżetu nie będzie potrzeba i wystarczą przesunięcia wewnątrz już obowiązującej ustawy budżetowej.
 • ROCZNY KOSZT programu odbudowy lokalnych połączeń autobusowych to ok. 800 mln zł, zwolnień z PIT do 26. roku życia - 2-3 mld zł, wyższych kosztów uzyskania przychodu 7-10 mld zł, Emerytury Plus - 9-10 mld zł, a uzupełnienia programu 500 plus - ok. 18,5 mld zł.
 • DOTRZYMUJEMY SŁOWA. TO JEST FUNDAMENT NASZEJ POLITYKI, ŻEBY SŁOWA PRZEKUWAĆ W CZYNY. To nowa jakość, bo nasi poprzednicy wielokrotnie łamali dane Polakom słowa: podwyższyli wiek emerytalny, podwyższyli VAT, zabrali środki z OFE – mimo, że wcześniej obiecywali zupełnie coś innego.

20 komentarzy

 • Link do komentarza wilk poniedziałek, 18 marca 2019 14:40 napisane przez wilk

  kibolo- a co ukradł PIS ???

 • Link do komentarza medyk poniedziałek, 18 marca 2019 11:16 napisane przez medyk

  Kibolo, pieniędzy na psychiatrię nie brakuje, więc miejsce dla ciebie czeka i to bezplatnie w szplitalu na Poznańskiej 15!

 • Link do komentarza kibolo piątek, 08 marca 2019 16:40 napisane przez kibolo

  PiS twierdzi,że złodziei odsunął od koryta.Jak się okazuje to w dalszym ciągu pieniędzy nie ma na podwyżki dla nauczycieli, na leczenie raka,itd.,itd. Wychodzi na to,że ci co teraz są przy korycie,PiS, w dalszym ciągu kradną.Niech w końcu PiS przestanie kraść bo robi to już 3 lata.

 • Link do komentarza wilk czwartek, 07 marca 2019 16:10 napisane przez wilk

  No i bardzo dobrze,że NASZE pieniądze rząd rozdaje POLAKOM, ,gdy NASZE pieniądze przez 25 lat BYŁY ROZDAWANE WĄSKIEJ GRUPIE złodziei i oszustów będących przy korycie,a reszta POLSKIEGO społeczeństwa musiała ponosić tego konsekwencje zaciskając pasa i cierpieć nieraz biedę !!!! To pierwszy taki rząd,co przynajmniej stara się dbać o polską rodzinę i gospodarkę,w przeciwieństwie do pseudo ekspertów typu balcerowicze,lewandowskie,belki czy rostowskie,,i innych pasożytów !!!!!

 • Link do komentarza Koryfeusz czwartek, 07 marca 2019 14:43 napisane przez Koryfeusz

  Ja cały czas oczekuję pociągnięcia Schetyny do odpowiedzialności za akcję "Widelec".
  Ponadto co do inflacji to ona istnieje, ale jest wiele czynników, które ją powodują. Co prawda rząd mógłby wykreować dodatkowe pieniądze, ale sytuacja inflacyjna może temu nie sprzyjać. Jednak gdyby tak wprowadzić inne rozwiązanie, czyli anulować ludziom wszystkie długi w instytucjach finansowych? Bankom krzywda się nie stanie, a ludziom zostanie więcej pieniędzy na konsumpcje co oznacza, że wpływy z podatków wzrosną, a do tego ludzie faktycznie jako oddłużeni poczują poprawę w domowych budżetach.

 • Link do komentarza anna czwartek, 07 marca 2019 14:06 napisane przez anna

  Witam, ja jestem przeciwniczką 500+ ponieważ zarabiam najniższe kr. do tego alimenty i jestem samotną matką!!! Nie dostalam 500+ i nie chce..... ale dlaczego dostają matki majac 2 dzieci męża i 2 wypłaty??? nie musza ujawniać dochodu dlaczego? albo wszyscy albo nikt!!!!! dzieci gorszego Boga dla samotnych mam? a dla dobrze zarabiających juz nie ma kryterium!!! Hmmmmm... dziwne te rozdawanie kasy.... jak wchodzil projekt 500+ to nie bylo kryterium dochodowe a nagle po wyborach sie zrobiło tak po prostu samo!!!!Dojerzdzam do pracy ok 8 km i paliwo kosztuje tylko komu się poskarżyc???

 • Link do komentarza Iga czwartek, 07 marca 2019 13:53 napisane przez Iga

  Nie znam się na tych sprawach budżetowych ale jedno co zauważam i tego nikt nie zaprzeczy to że tamci zabierali biednym i dawali bogatym a ci zabierają bogatym i dają biednym. Oczywiste jest że biedni nie podskoczyli bogatym z wiadomych względów , natomiast bogatych stać na to by robić zamieszanie i bronić swoich interesów.

  Natomiast ten filozof co tu wypisuje o inflacji niech przyjmie do wiadomości że inflacja jest na bardzo niskim poziomie zaś te podwyżki miejskie i spółdzielni mieszkaniowej biją kolejne rekordy niczym za czasów komuny . Budasz na jednej sesji ubiegłej kadencji wyraźnie powiedział że obniży opłaty za śmieci jak będzie odpowiednia ilość płacących i teraz się chwali że już prawie wszystkich mają w systemie , no to gdzie obiecana obniżka ? acha zapomniałam - to było przed wyborami , teraz winę zwalają na " radosną twórczość rządu" to pytam co oni robili od 2013 roku z tym poborem opłat i za co dali poprzedniemu prezydentowi prezesurę TBS ?

 • Link do komentarza nopisdu czwartek, 07 marca 2019 10:47 napisane przez nopisdu

  Jeżeli już jakieś wsparcie to tylko i wyłącznie jako zwrot z zapłaconego podatku. Pracujesz, płacisz podatek to wtedy zwracamy ustaloną kwotę. Nie pracujesz, nie ma podatku nie dostajesz - wtedy jest motywacja aby jednak ruszyć tyłek do pracy.
  Socjal nie może demotywować do pracy a tak jest teraz.
  A i zdjąć opodatkowanie emerytur - to nastepna paranoja tego systemu. Nie będzie wtedy trzeba przekupywać emerytów pseudo trzynastką.
  Halo geniusze rządzący czy wy to rozumiecie???

 • Link do komentarza Agnieszka czwartek, 07 marca 2019 09:36 napisane przez Agnieszka

  do humanista - oczywiście że to nasze pieniądze bo z naszych podatków , czyli po części dostajemy z powrotem to co wpłacamy jako podatki i inne takie. Nie każdy może być bogaty , nie każdy może być prezesem, prezydentem miasta, dyrektorem itd. Podział jest taki że biedni nie robią odpisów podatkowych , nie mają wysokich zarobków, nie otrzymują dywidendy itd , dlatego dla nich 500zł pozwala wiązać koniec z końcem , natomiast bogaci mają dużo i chcą mieć więcej dlatego kombinują na odpisach itd co są sumami zawrotnymi więc dla nich 500zł to nic ale jak państwo zakręci im ten kurek z odpisami i ulgami czy innymi kombinacjami podatkowymi żeby wspomóc biednych to już jest krzyk bogaczy. Zauważ że teraz pieniądze 500+ się znajdują , gdzie ta kasa była w poprzednich latach ? co się z tymi pieniędzmi wówczas działo że nawet z OFE zabrali pieniądze i teraz PIS ratuje biednych emerytów . Zresztą o czym tu rozpamiętywać, jak PIS wprowadził po raz pierwszy 500+ co całe to POKO lamentowało a później jak zrozumieli co nie co i sami zadeklarowali że to dobre że oni to zostawią. Teraz gdy PIS prowadzi do normalnego życia zwykłego obywatela to znowu zaczyna się krzyk. Zauważ że to nie "krzyczą" zwykli ludzie bo tacy nic nie zakombinują na podatkach.

 • Link do komentarza terterw czwartek, 07 marca 2019 08:47 napisane przez terterw

  humanista trafnie zauważasz że to nasze pieniądze , zwróć jeszcze uwagę że to są pieniądze które dopiero teraz zaczęły zostawać w Polsce. Wreszcie ukrócono transfer zysków za granicę bez opodatkowania bo do tej pory Polska była wśród krajów najbardziej wyzyskiwanych przez korporacje. Czas jeszcze wyjaśnić te "dzikie" prywatyzacje na których uwłaszczyli się byli aparatczykowie i teraz larum podnoszą jaka to może być bieda dla narodu za rządów PIS, tylko że jak oni byli u władzy to nie dbali tak o naród jak o własne kieszenie.

 • Link do komentarza rezigiusz czwartek, 07 marca 2019 08:44 napisane przez rezigiusz

  @humanista możesz rozjaśnić twoje stwierdzenie "nasze pieniądze" bo jak chcesz to mogę Ci przytoczyć Twojego pryncypała jak to w "imię solidarnosci pokoleniowej" na sesjach RM uzasadniał zadłuźanie kasy miejskiej na fanaberie szefa Magistratu. Takze te teksty to mozesz na partyjnych kolektywach sobie wywodzic. Pozdrawiam

 • Link do komentarza Gom czwartek, 07 marca 2019 00:04 napisane przez Gom

  Humanista, dokładnie tak jak mówisz, ceny rosną jak cholera, podwyższają podaki na wybrane produkty spożywcze po cichu, i jest kasa na 500 plus

 • Link do komentarza mirabela środa, 06 marca 2019 22:56 napisane przez mirabela

  humanisto, jaka inflacja? Sprawdź dane, tak tanio jeszcze nigdy nie było. Pudełko 10 jaj w markecie za............99 groszy, kurczaki za pół darmo, chleb tani, masło kostka po 3 albo 4 złote z mlekovity. No, ale jak ktoś żre bez umiaru i żłopie piwo, to mu będzie zawsze mało!

 • Link do komentarza Stefan środa, 06 marca 2019 22:10 napisane przez Stefan

  Humanisto pomyśl! Chyba lepiej jak nasze pieniądze rozdają i do nas wracają, niż mieliby kraść jak poprzednicy dla siebie i ciągle mówili ,, pieniędzy nie ma i nie będzie"

 • Link do komentarza Rozczarowanie środa, 06 marca 2019 22:03 napisane przez Rozczarowanie

  Niech Ostrowski wytłumaczy, dlaczego osoby niepełnosprawne muszą pracować i płacić podatki na 500 +, utrzymywać wojsko i policjantów, aby oni mogli iść w sile wieku na emeryturę a niepełnosprawna osoba musi pracować do wieku emerytalnego. I dlaczego niepełnosprawni są gorszego sortu?

 • Link do komentarza czytelnik środa, 06 marca 2019 21:19 napisane przez czytelnik

  Fani Platformy Obywatelskiej jak widać nie śpią i piszą głupie komentarze, bo oni tak samo jak ich idole potrafią tylko krytykować i zazdrościć, że innym się udaje. Coraz więcej ludzi przekonanych jest do PiSu, bo jak widać, kto nie kradnie, ten potrafi podzielić się nadwyżka ze społeczeństwem. A poza tym PiS jest normalny i nie pozwoli na wprowadzanie nauki gejostwa i lesbijstwa do programów szkolnych i, co gorsze, do przedszkoli!

 • Link do komentarza humanista środa, 06 marca 2019 19:07 napisane przez humanista

  Nasze pieniądze, które rozdaje ta formacja w postaci "kiełbasy wyborczej", nie pokrywa nawet postępującej inflacji.
  Normalni, to widzą, i protestują - żądając wyrównania płac.

 • Link do komentarza miecio środa, 06 marca 2019 17:19 napisane przez miecio

  Największe badanie na ten temat w historii. Sprawdzili związek szczepień z autyzmem

  https://innpoland.pl/150737,szczepienia-nie-wywoluja-autyzmu-najwieksze-badanie-na-ten-temat

 • Link do komentarza Witek nawrot środa, 06 marca 2019 17:00 napisane przez Witek nawrot

  Panie Ostrowski a co z wycinkę lasu przez sprowadzonych przez Pana klikę amerykanów w Powidzu?

 • Link do komentarza endriu środa, 06 marca 2019 16:22 napisane przez endriu

  Niech sobie pogada bo niedługo już nie będzie wybrany

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane