wtorek, 05 marca 2019 14:01

Jeden SMS, a z konta zniknęło 1700 zł!

 
Jeden SMS, a z konta zniknęło 1700 zł! archiwum redakcji

Mieszkanka, która w miniony poniedziałek postanowiła odpowiedzieć na otrzymanego SMS-a, na swoim rachunku zobaczyła ogromną kwotę za wysłaną wiadomość.

Wczoraj do dyżurnego gnieźnieńskiej komendy zgłosiła się młoda mieszkanka Pierwszej Stolicy Polski, która poinformowała o oszustwie, którego stała się ofiarą. Z relacji kobiety wynikało, że na telefon komórkowy otrzymała SMS z żądaniem zapłaty kwoty 1,47 zł z tytułu zaległej opłaty telekomunikacyjnej. Pokrzywdzona wykorzystując załączony do wiadomości link, przekazała na wskazany rachunek zaległą kwotę. Jednak, jak się później okazało, tytułem tego przelewu z jej rachunku pobrane zostało 1700 złotych. Obecnie policjanci wyjaśniają tą sprawę i poszukują oszustów.

Policjanci przypominają, że oszuści stosują przeróżne metody, aby wyłudzić pieniądze. Zawsze należy zachować ostrożność w przypadku tego typu wiadomości. Zanim przekaże się jakiekolwiek pieniądze, należy sprawdzić stronę internetową wskazaną w wiadomości i ustalić czy faktycznie zalegamy z płatnościami.

źródło: KPP Gniezno

8 komentarzy

 • Link do komentarza rezigiusz czwartek, 07 marca 2019 09:33 napisane przez rezigiusz

  @stop trzeba mieć głowę na karku a nie w chmurach.Tak to jest jak chodzi sie po miescie z smartfonem z włączonym bluetooth a później dziwią sie jedni i drudzy źe "cwaniacy" wkładają sie do ich smartfonow i wystarczy ze zaczytają dane ze smartfona i czy "ofiara" ma aplikacje bankową i "ofiara" gotowa do ogolenia. W dzisiejszej dobie cyfryzacji nie jest trudno poszukać "ofiarę". Powiem Ci jedno ja każdą transakcję z konta "autoryzuje" kodem SMS a do tego dostaje informacje przez SMS o obciążeniu konta. Coz kosztuje to 5zl miesięcznie ale mam spokój ducha. To jest zwykła oszczędność ze strony klienta aby było taniej a najlepiej za free

 • Link do komentarza roro środa, 06 marca 2019 13:47 napisane przez roro

  Gdyby to ciebie spotkało albo kogoś z Twojej rodziny inaczej byś mówił rezigiuszu! Oszustw na każdym kroku jest pełno. Nie można czuć się bezpiecznie w kraju idąc ulicą i trzymając pieniędzy w banku. Wymyślają RODO a nad zabezpieczeniami i takimi oszustami żeby zamknąć im drogę do robienia krzywdy innym nie ma nikogo.

 • Link do komentarza Obserwator 1 środa, 06 marca 2019 13:17 napisane przez Obserwator 1

  Uwidacznia się ciągły brak wiedzy i ostrożności, który dotyczy ludzi starszych
  i niedoświadczonych w operacjach finansowych.
  Żal tych osób dlatego, że przez swoją łatwowierność - być może pochodną uczciwości, stają się celem ataków.
  Pragnę dołączyć mój głos dla akcji prowadzonej w środkach przekazu, aby wskazywać nowe zagrożenia i dalej pomagać tym osobom które tej wiedzy nie posiadają.

 • Link do komentarza stop środa, 06 marca 2019 08:41 napisane przez stop

  Do rezigiusza. Gdyby trafiło to na Ciebie lub kogoś z Twojej rodziny- ryczałbyś jak małe dziecko. Sposobów mają mnóstwo nawet pocztą polską mogą Cię oszukać i okraść.

 • Link do komentarza kibolo środa, 06 marca 2019 07:10 napisane przez kibolo

  Ale jak to jest możliwe żeby do takich sytuacji dochodziło.Jak widać internet i wszelka "telefonia" jest temu pomocna bo sprzyja wszelkiemu rodzajowi oszustów.

 • Link do komentarza Dorota środa, 06 marca 2019 01:45 napisane przez Dorota

  @ rezigiusz - a co to, krytykiem jesteś? Moim zdaniem nigdy dość opisywania podobnych zjawisk, by ostrzec innych przed kolejnym rodzajem oszustw. Ja też zwróciłabym uwagę i proszę by redaktor może napisał o innym sposobie naciągania. Otóż na święta cwaniacy przysyłają piękne życzenia SMSem albo nawet MMSem. Podpisują się popularnymi imionami. Odbiorca takich życzeń często wysyła pod wskazany nr telefony odwzajemnione życzenia, po czym dostaje na rachunku pozycję za tego SMSa kwotę nawet około.....100 złotych! Więc ostrzeżeń nigdy nie za wiele i dzisiaj to ja ostrzegam: Nie odpisujmy i nie dziękujmy za życzenia!

 • Link do komentarza rowerzysta wtorek, 05 marca 2019 23:42 napisane przez rowerzysta

  A ja uważam, że powinno się nagłaśniać takie tematy. Ciekawe, czy ta Pani płaciła telefonem? Jako to możliwe?

 • Link do komentarza rezigiusz wtorek, 05 marca 2019 14:51 napisane przez rezigiusz

  Trzeba być najgrzeczniej mówiąc "idiotą" i tyle w temacie.
  Opisywanie tych sytuacji na tym portalu staje się bez obrazy nudne

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane