poniedziałek, 04 marca 2019 15:32

Zmiany organizacyjne w Magistracie

 
Zmiany organizacyjne w Magistracie fot. Rafał Wichniewicz

Od początku marca w Urzędzie Miejskim dokonano zmian w zakresie dwóch wydziałów. Zmienili się również ich kierownicy.

Kilka tygodni temu dotychczasowe Biuro Rady Miasta zostało przekształcone w Wydział Biuro Rady Miasta, a koordynująca jego prace w funkcji kierownika Justyna Sztynyk została zastąpiona przez dyrektora, którym został Jarosław Polaszewski, były dyrektor Wydziału Mienia Komunalnego. Ta ostatnia komórka organizacyjna Magistratu została przekształcona i od tej chwili funkcjonuje jako Wydział Majątku Miasta, a jej dyrektorem jest Paweł Seweryn.

Z początkiem marca 2019 roku nastąpiły kolejne zmiany w strukturze Urzędu Miejskiego. Do Wydziału Promocji i Kultury włączone zostało stanowisko managera kultury oraz zadania związane z organizacją jarmarków: Świętego Wojciecha oraz bożonarodzeniowego. Nowa komórka nazywa się Wydział Promocji, Kultury i Turystyki, a stanowisko dyrektora objął Łukasz Scheffs. Dotychczasowy dyrektor – Dariusz Pajkert, został jego zastępcą i jednocześnie managerem kultury, czyli osobą koordynującą działalność kulturalną w ramach nowej struktury wydziału.

Również z dniem 1 marca nastąpiła zmiana w Wydziale Rozwoju Miasta, Gospodarki i Obsługi Inwestora. Obecnie będzie on funkcjonować jako Wydział Rozwoju Miasta i Gospodarki i pokieruje nim Juliusz Trojanowski. Dotychczasowy dyrektor Anna Żabińska-Pioterek jest teraz głównym specjalistą ds. obsługi inwestora i ochrony klimatu. Do jej zadań, obok obsługi inwestora, należy koordynowanie zadań z zakresu ochrony klimatu, programów i projektów proekologicznych niezwykle istotnych dla naszego miasta. 

27 komentarzy

 • Link do komentarza tramp poniedziałek, 18 marca 2019 11:19 napisane przez tramp

  Nowemu szefowi od promocji pod rozwagę poddajemy brud i smród w miescie, bo od tego trzeba zaczac, by promować do zasmiecone miasto.

 • Link do komentarza pytajnik czwartek, 14 marca 2019 20:28 napisane przez pytajnik

  Z życzeniami dla gnieźnieńskiego Wydziału Promocji: "Zdecydowanie nieprzychylny Polsce niemiecki kronikarz Thietmar, przy okazji spotkania cesarza z Bolesławem Chrobrym: „W jaki zaś sposób był cesarz przez niego wówczas podejmowanym i przez jego kraj aż do Gniezna wiedziony, rzecz to nie do uwierzenia i wprost nie da się opowiedzieć”. Nie jest trudno domyślić się, że w wielu przypadkach był to efekt doskonałych działań promocyjnych ekipy Bolesława Chrobrego." A jak dzisiaj wygląda ekipa Tomasza Budasza?

 • Link do komentarza Kto wie, czwartek, 07 marca 2019 13:34 napisane przez Kto wie,

  może to jest ta solidarność pokoleniowa ?

 • Link do komentarza Prezes czwartek, 07 marca 2019 00:41 napisane przez Prezes

  Żeby Urząd Miejski rósł w siłę, a ludziom żyło się dostatniej, naszym ludziom. To jest własnie Platforma Obywatelska - kłamali, kłamią i kłamać będą !!!

 • Link do komentarza jeszcze życzliwy środa, 06 marca 2019 01:51 napisane przez jeszcze życzliwy

  Tworzenie wokół siebie dworu złożonego z pochlebców jest pierwszym krokiem do klęski.

 • Link do komentarza bleeee wtorek, 05 marca 2019 16:38 napisane przez bleeee

  kpina z wyborców z tym konkursem na menagera którego przeflancowano na dyrektora

 • Link do komentarza hłehłe wtorek, 05 marca 2019 16:35 napisane przez hłehłe

  do urzędnik po godzinach - podobno w tym urzędzie oferują niskim urzędnikom "niezłe" zarobki że po godzinach mogą sobie dorobić roznosząc korespondencje do narodu za doręczeniem po 3zł brutto od sztuki ? Jak to prawda to nieźle Was kroją bo Poczta Polska kasuje po 7,80zł od takiego listu. Ci wyżsi urzędnicy ponoć tego się nie tykają bo są nieźle opłacani, przynajmniej tak słyszałem na takim tam spotkaniu od jednej z przybocznych

 • Link do komentarza pierdziszewo wtorek, 05 marca 2019 15:51 napisane przez pierdziszewo

  teraz sie obudzililscie? a gdzie byliscie jak wybory były? to przed wyborami nie widzieliscie jakich ludzi nasadzają i gdzie? nie widzieliscie jak rączka rączkę myje ? jak sie wydaje publiczne? kto siedzial w tbsie przez lata? kto jezdzil na wycieczki ? tu sie nic nie zmienia a co bardzie jeszcze przerażające nic sie nie zmieni! nawet awantury słuzą temu zeby nie kradli ...cudzy złodzieje tylko nasi... Czas wziąć sprawy w swoje ręce , nie sądzicie? ma ktoś jakis pomysł?

 • Link do komentarza też obcy wtorek, 05 marca 2019 11:35 napisane przez też obcy

  Wilku, pomarzyć możesz, ale sądząc po twoich komentarzach nie jesteś SWÓJ, to nie masz szans nawet na etat sprzątaczki w tym urzędzie!

 • Link do komentarza Tomaszek wtorek, 05 marca 2019 10:15 napisane przez Tomaszek

  Ale o co wam chodzi bo nie rozumiem, skoro napisaliście protest przeciwko menagerowi to nie ma menagera tylko jest dyrektor a o dyrektorze nie pisaliście

 • Link do komentarza reklamacja wtorek, 05 marca 2019 10:03 napisane przez reklamacja

  o czymś takim w "Informator Miejski Gniezno nr 1" nie napisano

 • Link do komentarza !!!!!!!! wtorek, 05 marca 2019 09:59 napisane przez !!!!!!!!

  Jak nie załatwiają miejsc pracy jak załatwiają , jak nie przybywa miejsc pracy jak przybywa, jak nie ma godnej pracy i płacy jak jest . Ludzieeeeee, o co wam chodzi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Link do komentarza eeeeerr wtorek, 05 marca 2019 09:12 napisane przez eeeeerr

  Niech policja stanie na Kosciuszki od Lecha do Warszawskiej to w godzinę bedzie kilkadziesiąt wykroczeń

 • Link do komentarza hę wtorek, 05 marca 2019 09:09 napisane przez hę

  Po co te ciągłe reorganizacje w miescie i powiecie , nie lepiej to połączyć w jedno a najlepiej sprywatyzować ?

 • Link do komentarza jaja wtorek, 05 marca 2019 09:05 napisane przez jaja

  Niektórzy to już na chrzcie powinni dostawać "menadżer" albo "dyrektor"

 • Link do komentarza kometa wtorek, 05 marca 2019 09:03 napisane przez kometa

  Zobaczycie co się będzie działo na gali królików :))))))

 • Link do komentarza rezigiusz wtorek, 05 marca 2019 06:33 napisane przez rezigiusz

  Śmiać się czy płakać mam z tych chocków klocków w UM. Tam się widzę dzieje rozdawnictwo "przy...są " szefa Magistratu bo Prezydentem za bardzo nie można go nazywać gdyż tylko szef otacza się polsko brzmiacym słowem "menager". A jak był tak jest brud smród i ubóstwo na mieście tak jest. Ręce opadają ale wiadomo 22 tyś mieszkańców poparło tego pana a wiec poniekąd biorą na siebie tez odpowiedzialność za nieudaczne poczynania szanownego Szefa Magistratu

 • Link do komentarza wilk wtorek, 05 marca 2019 00:48 napisane przez wilk

  Pierwsza Stolica Lemingów,by żyło się lepiej !!!! Jak ładnie post bolszewia się organizuje !!!!!! To mi się podoba!!!!! Może złożę jakieś CV na stanowiska,bo ciągle słychać,że przyjmują do pracy.........

 • Link do komentarza Żona Jarka poniedziałek, 04 marca 2019 22:12 napisane przez Żona Jarka

  A ja strasznie zazdroszczę "biegaczom", "kijkarzom" , "rowerzystom" i "spacerowiczom", którzy po wykarczowaniu zieleni na "Łazienkach" oddają się swojej "pasji". Zieleń, która od zawsze chroniła od hałasu i smrodu z osiedli oraz obwodnicy toruńskiej w ostatnim czasie poszła pod "piłę". ... Miłego wypoczynku i uprawiania sportów życzę.

 • Link do komentarza Bukaj poniedziałek, 04 marca 2019 21:32 napisane przez Bukaj

  Dostajesz robotę po podejrzanym konkursie, trzy tygodnie wprowadzasz się do Urzędu nic nie robiąc i w międzyczasie pracujesz na Uniwersytecie, po czym awansujesz na dyrektora, bez konkursu, bo poprzednie stanowisko jest śmierdzące i czas uciekać. Wszystko "legalnie" z "poszanowaniem" procedur i etycznie. Brawo! "Mistrzostwo" marketingu politycznego i dbania o wizerunek.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane