poniedziałek, 04 marca 2019 09:01

ZSP nr 2 podsumował zagraniczny projekt

  mn
ZSP nr 2 podsumował zagraniczny projekt zdjęcie nadesłane

W ostatni dzień lutego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gnieźnie odbyło się spotkanie podsumowujące program Erasmus+, na którym podsumowano projekt unijny "Moja pierwsza praktyka zawodowa".

Na spotkaniu, poza przedstawicielami szkoły oraz Starostwa Powiatowego, obecni byli zaproszeni goście oraz wszyscy beneficjenci projektu, czyli 48 uczniów, którzy brali udział w mobilnościach.

Głównym celem projektu realizowanego w ZSP 2 od 1 czerwca 2017 r. do 28 lutego 2019 r., było odbycie przez uczniów  dwu-tygodniowej praktyki zawodowej zgodnej z wybranym kierunkiem kształcenia. Wszystkie praktyki miały miejsce w Irlandii, w miejscowości Sligo. Opiekunami młodzieży byli nauczyciele: Marta Rominiecka (lider projektu), Anna Zielińska, Anna Dominiak i Zbigniew Krupiński. Partnerem zagranicznym było Your International Training, zapewnił uczestnikom bogaty program kulturowy. Znalazły się w nim, m.in., wycieczki do Dublina, Belfastu i Galway. Wszystkie koszty wyjazdu pokryte zostały z budżetu projektu, który przekraczał kwotę 94.000 Euro.

Podczas uroczystości dokonano podsumowanie projektu i zaprezentowano film przygotowany w całości przez działającą przy ZSP 2 Telewizję Szkolną. Przedstawiono prezentację dotyczącą zabytków Irlandii, a goście przy kawie i pączkach mogli obejrzeć wystawę zdjęć przygotowaną przez Annę Zielińską.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane