czwartek, 28 lutego 2019 18:01

Zawiązano nową radę społeczną Szpitala

 
Zawiązano nową radę społeczną Szpitala archiwum redakcji

W trakcie czwartkowego posiedzenia Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, powołano nowych członków rady społecznej Szpitala Pomnik Chrztu Polski. 

Powołana w styczniu 2015 roku ośmioosobowa rada społeczna wraz z upływem kadencji zakończyła swoją pracę. W związku z tym powołano nowych przedstawicieli tego organu inicjującego i opiniodawczego, którego głos jest brany pod uwagę w wielu kwestiach związanych z lecznicą. 

Zgodnie z uchwałą Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, jako przewodniczącego Rady Społecznej Szpitala Pomnik Chrztu Polski powołano Piotra Gruszczyńskiego. Przedstawicielem Wojewody Wielkopolskiego będzie Monika Twardowska.

W trakcie sesji 28 lutego radny Radosław Sobkowiak zaproponował powołanie dziewięciu członków rady. Po przedstawieniu aż dziesięciu kandydatur przez przedstawicieli wszystkich ugrupowań, radny Jerzy Berlik złożył wniosek o poszerzenie rady właśnie do dziesięciu osób.

Spośród zgłoszonych kandydatur do Rady Społecznej Szpitala Pomnik Chrztu Polski zgłoszono i decyzją radnych przyjęto: Dariusza Iglińskiego, Marcina Makohońskiego, Annę Jung, Ewę Mądrą, Edwarda Załęskiego, Paulinę Hennig-Kloskę, Monikę Boruszewską, Danutę Winiarską, Jerzego Berlika oraz Tadeusza Purola. 

4 komentarzy

 • Link do komentarza Bakteria sobota, 02 marca 2019 17:40 napisane przez Bakteria

  Stefan, dzięki za celność , No właśnie , na szczęście do objęcia stanowiska w sanepidzie trzeba mieć odpowiednie wykształcenie, którego była pani nie ma.. a o tym kto ma być dyrektorem Sanepidu współdecyduje jeszcze klka kompetentnych osób spoza Gniezna , a nie tylko towarzysz Gruszczyński i Największa KOalicja Gnieźnieńskiego półświatka

 • Link do komentarza Stefan piątek, 01 marca 2019 19:15 napisane przez Stefan

  Zachęcam do odsłuchania relacji sesji RP, można zobaczyć i posłuchać jak była szefowa gnieźnieńskiego sanepidu zbłaźniła się, totalnie. Pewnie chciałoby się tam wrócić. Brawo dla obecnej za klasę i spokój.

 • Link do komentarza nauczyciel piątek, 01 marca 2019 07:04 napisane przez nauczyciel

  Taaak, na prawie i medycynie znają się wszyscy...
  a w przypadku szpitala na budownictwie też...

 • Link do komentarza staromodny czwartek, 28 lutego 2019 18:17 napisane przez staromodny

  Dwieosoby sposrod wyłonionych , no, może jedna nigdy nie powinna się w tej radzie znaleźć.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane