poniedziałek, 25 lutego 2019 16:02

8 chętnych do kierowania szpitalem

 
8 chętnych do kierowania szpitalem archiwum redakcji

Nie taki szpital straszny, jak go opisują - wynika z zestawienia liczby zgłoszeń w konkursie na stanowisko dyrektora Szpitala Pomnik Chrztu Polski. 

W miniony piątek 22 lutego mijał termin zgłaszania kandydatur w konkursie o fotel gnieźnieńskiej lecznicy. Od momentu wypowiedzenia tego stanowiska poprzedniemu dyrektorowi, szpitalem kieruje pełniący jego obowiązki Michał Ogrodowicz, a Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego ogłosił konkurs w celu wyłonienia pełnoprawnego kierownika placówki. Do dokumentacji załączone były nie tylko wymagania od kandydata na dyrektora, ale także bilanse finansowe, które cały czas są tematem sporów.

Jak poinformowało nas Starostwo Powiatowe, do piątku do umówionej godziny konkursu wpłynęło w sumie osiem kandydatur. Na tę chwilę nie są znane nazwiska uczestników.

Sześcioosobowa komisja (Jaromir Dziel, Mariusz Mądrowski, Ewa Mądra, Edward Załęski, Danuta Winiarska i Monika Boruszewska), powołana w celu wyłonienia dyrektora, zbierze się po raz pierwszy 5 marca. Nazwisko nowego dyrektora poznamy najpóźniej do 29 marca br.

 

4 komentarzy

 • Link do komentarza Julian wtorek, 26 lutego 2019 14:57 napisane przez Julian

  Julianie, tu G24. Twój obraźliwy komentarz został zmieniony, bowiem nie potrafisz korzystać z podstawowych możliwości, jakie daje Internet. Artykuł na temat opinii RIO odnośnie wniosku PiS o przesunięcie środków budżetowych pojawił się w poniedziałek 25 lutego w okolicach południa, do tego jako jeden z pierwszych.

 • Link do komentarza do MGO wtorek, 26 lutego 2019 10:00 napisane przez do MGO

  Odejdą ci wrócą tamci i tak w kółko. Ja to mam nawet takie wrażenie że oni to mają między sobą poukładane a przed nami grają tego "złego i dobrego policjanta" co by na przemian wygrywali kolejne wybory i tak byle do emerytury. Lud i tak się przyzwyczaił do przekazywania sobie tych stołków że nawet jak posadzą tam wszystkich wstępnych , zstępnych i pobocznych to wielkiego wrażenia już nie zrobią. Budowa szpitala też spowszedniała, do rekordów krajowych jeszcze daleko a i starsi pewnie młodym przekazali opowieści z czasów komuny że to u nas było normą więc i teraz nie ma co się dziwić.

 • Link do komentarza MGO wtorek, 26 lutego 2019 00:48 napisane przez MGO

  Ciekawy efekt synergii- powrócił Piotr Gruszczyński to powróciła Danuta Winiarska

 • Link do komentarza Salowa poniedziałek, 25 lutego 2019 19:05 napisane przez Salowa

  Wydział Zdrowia ma już nowego dyrektora. Teraz czas na szpital.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane