poniedziałek, 11 lutego 2019 12:49

Pięć lat Karty Seniora z nowymi pomysłami

 
Pięć lat Karty Seniora z nowymi pomysłami archiwum redakcji

Od pięciu lat na terenie powiatu funkcjonuje Gnieźnieńska Karta Seniora. Do tej pory z możliwości, jakie daje ten program, skorzystało 7 tysięcy osób.

56 podmiotów z Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego, jak również sanatoria oraz ośrodki wypoczynkowe m.in. z Ustronia, Jastrzębiej Góry, Krakowa i Muszyny to aktualni partnerzy tego programu, który funkcjonuje od 2014 roku. Pomysłodawcy tej inicjatywy postanowili podsumować ostatnie pięć lat oraz podzielić się informacjami o rozszerzeniu oferty.

- W tej karcie oprócz różnego rodzaju usług czy możliwości zakupu produktów w cenach detalicznych, są jeszcze takie usługi jak możliwość skorzystania z sanatoriów czy ośrodków wypoczynkowych, a także w niedzielę każdego miesiąca w Vehikule Czasu odbywały się imprezy taneczne dla posiadaczy tej karty - poinformował starosta Piotr Gruszczyński i jak dodał, z okazji pięciolecia odbędzie się kolejna zabawa. W niedzielę 24 lutego od godziny 16:00 do 22:00 w klubie na os. Jagiellońskim każdy posiadacz Karty Seniora oraz osoba mu towarzysząca otrzymają 50% rabatu na wejście.

Już niedługo w ramach Karty Seniora, uczestnicy tego programu będą mogli skorzystać z dodatkowej oferty: - Zaproponowałem jej poszerzenie o kawę za 2 złote. Jest to program, który funkcjonuje w wielu miastach w Polsce i w jego ramach osoby, które są posiadaczami karty, będą mogli zakupić kawę czarną lub białą, bądź też herbatę za symboliczne 2 złote w wybranych lokalach i o wskazanych godzinach - mówił Tomasz Dzionek, radny miejski. Do programu zgłosiło się bistro Misz Masz (od wtorku do piątku w godzinach od 10 do 12), Restauracja w Starej Kamienicy (od poniedziałku do piątku w godzinach od 11 do 13) oraz restauracja w Hotelu Adalbertus (od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 12). 

Aby otrzymać Gnieźnieńską Kartę Seniora, należy mieć ukończony 60 rok życia oraz wypełnić wniosek: - Aby ją uzyskać, wystarczy krótka wizyta w Starostwie, gdzie każdy senior, który przyjdzie z dowodem osobistym, wypełni krótki formularz i Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego działający na parterze taką kartę wyda - poinformował Maciej Szczepański, dyrektor tej jednostki. Wniosek dostępny jest bezpośrednio w wydziale lub na stronie www.powiat-gniezno.pl w zakładce "Polecamy".

26 komentarzy

 • Link do komentarza humanista czwartek, 04 kwietnia 2019 17:40 napisane przez humanista

  Dostaniecie Państwo "kiełbasę wyborczą" za którą zapłacą kolejne pokolenia.
  Po seniorach , my przyjdziemy i znowu będzie normalnie, z tym że kredyty pisowskie będziemy spłacać.
  Czas wrócić do hasła"zabierz dziadkowi dowód".
  Normalni!!! Proszę idźcie na wybory!!!

 • Link do komentarza senior czwartek, 04 kwietnia 2019 13:12 napisane przez senior

  No to w Gnieźnie poniżająca seniorów kawka za 2 złote w sztywno określonych godzinach, a Hennig Kloska dzisiaj wstrzymała się od głosu w sprawie trzynastki dla emerytow. Dlaczego? Żeby ci seniorzy może nie chodzili na droższą kawkę w innych godzinach zarezerwowanych dla zamożniejszych?

 • Link do komentarza 5rt6uyiyt74ruie poniedziałek, 25 lutego 2019 13:59 napisane przez 5rt6uyiyt74ruie

  III wieku, poniżaniem nie była sprzedaż w taniej jatce gdyż powszechnie wiadomo było że tam sprzedają tańsze mięso niższej jakości i kto chciał to kupował z pełną świadomością co tam jest i za ile. Za to w dzisiejszych czasach nie ma taniej jatki ale nadal w sprzedaży jest mięso niższej jakości z tym że o tym się nie informuje i ceny nie obniża - niech przykładem będą te różne afery mięsne jak chociażby ostatnio z tą wołowiną, nie wspominając już o rozmrażaniu i zamrażaniu albo myciu wędlin. Ale cóż, tego nikt nie kontroluje, lepiej mamić ludzi jakimiś pierdołami.

 • Link do komentarza kibolo poniedziałek, 25 lutego 2019 08:57 napisane przez kibolo

  W jatkach sprzedawano mięso II gatunku. Jak zwierzę było niesprawne, złamało nogę albo było trochę chore, to się je zabijało, a zbadane przez weterynarza mięso trafiało do taniej jatki .Gdzie dzisiaj spotkać tanią jatkę? Dzisiaj każde mięso kupowane jest super.Za dobrych czasów nie wolno było u rzeźnika mięsa z uboju koniecznego sprzedawać,więc stąd tanie jatki.A i kawa,herbata czy inne wyroby były zdecydowanie lepszej jakości.Nikt nie truł się żadnymi wyrobami.Nie było nawet uniwersytetu III wieku ani ciebie @ III wieku.Matury w rok się nie robiło dlatego świat był lepszy,ludzie mądrzejsi, bardziej przyjaźni.Herbatę w Gwarnej czy Esce piło się za 60 gr,nie za złotówkę.Czego więc porównujesz komunę do dnia dzisiejszego ignorancie z III wiekiem?

 • Link do komentarza Prezes niedziela, 24 lutego 2019 00:51 napisane przez Prezes

  Panowie - kiedy ta herbatka - to nawet na tyle was nie stać ???

 • Link do komentarza seniorita poniedziałek, 18 lutego 2019 14:50 napisane przez seniorita

  Prezesie, a czy po wyznaczonej godzinie będzie w lokalach gong jako sygnal do opuszczenia stolika?

 • Link do komentarza Prezes poniedziałek, 18 lutego 2019 00:58 napisane przez Prezes

  Czekam na herbatkę za złotówkę w godzinach od 11 do 12, a do herbatki zamawiam Informator Miejski, żeby móc poczytać o sukcesach naszej kochanej władzy - jako innowację proponuję raz w miesiącu ciasteczko, oczywiście w drodze losowania, żeby emocje były. Czy to już są wszystkie propozycje Panów dla seniorów ?

 • Link do komentarza III wiek niedziela, 17 lutego 2019 22:39 napisane przez III wiek

  Kibolo, jak nie rozumiesz kontekstu komentarza, to się przestań publicznie wymądrzać. To porównanie było czysto symboliczne. I nie potrzeba tutaj twojego wykładu na temat tanich jatek, bo seniorzy dobrze wiedzą, czym one były. Poniżaniem społeczeństwa była sprzedaż bezwartościowego mięsa w tanich jatkach, jak też poniżaniem społeczeństwa jest zapraszanie na tanią kawę w ściśle wyznaczonych godzinach i bez możliwości dokupienia sobie także tańszych dodatków do tej kawy. Dyletanci i nieprofesjonaliści niech się więc nie zabierają za urządzanie życia ludziom starszym, bo tylko wystawiają sobie świadectwo niekompetencji i pogardy!

 • Link do komentarza kibolo niedziela, 17 lutego 2019 14:41 napisane przez kibolo

  Tanie jatki za komuny to sklepy mięsne gdzie sprzedawano mięso z powodu konieczności uboju świni czy krowy,kiedy złamało zwierzę nogę czy się okaleczyło.Dlatego mięso było tańsze.Dzisiejsze mięso z produkcji to jest dopiero świństwo gorsze od tych tanich kawek.A płacimy za truciznę jakiej w punktach sprzedaży nie powinno się znaleźć.Powinno być zutylizowane.Nie porównuj dzisiejszych czasów do komuny,bo w Polsce takiej nie było.Tyle do @ III wieku.

 • Link do komentarza III wiek sobota, 16 lutego 2019 08:27 napisane przez III wiek

  Za komuny były taniejatki za Gruszczynskiego i Budasza są taniekawki. Powrót do niechlubnej przeszłości murowany.Powinniscie sie czerwienić ze wstydu, że tak upokorzyliście ludzi III wieku. Jak nie macie innych pomysłow, to zajmijcie sie poważnymi problemami naszego miasta i powiatu, ale chyba nie potraficie i takie cyrki są szczytem waszych "promocyjnych" możliwosci.

 • Link do komentarza kuna czwartek, 14 lutego 2019 13:21 napisane przez kuna

  Dzisiaj łoś był u jelenia na kawie, bynajmniej nie za 2 złote

 • Link do komentarza hahahahahaha czwartek, 14 lutego 2019 11:19 napisane przez hahahahahaha

  Ja to widzę jako 7 tysięcy napędzonych klientów co zapłacą w godzinach mniejszego popytu. Wymyślcie jeszcze takie karty dla reszty biedy a jest tego sporo to sam otworzę jakąś kawiarnię z kawkami po 2 złote i to całodobową

 • Link do komentarza emeryt czwartek, 14 lutego 2019 11:14 napisane przez emeryt

  Panie, emeryci czekają na ten nowy szpital a nie na kawki w wyznaczonych godzinach. Kawe to sobie mogę kupić w promocji i porcja mi wyjdzie za 10 groszy. Ruszcie się wreszcie z tym szpitalem

 • Link do komentarza micio czwartek, 14 lutego 2019 10:33 napisane przez micio

  Marzenia emerytów się wreszcie spełnią- kawa za 2 zł... W myśl idei- wymyślmy coś przecież nam za to płacą... i jeden z drugim wymyślają jakieś idiotyzmy.

 • Link do komentarza prababcia Apolonia środa, 13 lutego 2019 23:34 napisane przez prababcia Apolonia

  A co ten Budasz z Gruszczyńskim zrobią, jak w godzinach łaski w tych trzech lokalikach ustawią się kolejki chętnych? Zaczną wydawać kartki? No i najlepiej będzie, jak seniorzy będą wyciągać z reklamówek skibki domowej roboty, bo na ciacho już zniżki nie ma!!!

 • Link do komentarza dziad środa, 13 lutego 2019 23:06 napisane przez dziad

  Do Jam_Jest - dzisiaj masz u mnie pionę! A ja nawet nie poszedłem po ta kartę, bo i po co? Żeby się napić kawy za dwa złote zamiast zjeść o tej porze obiad? Szkoda, ze nie każą chodzić do Caritasu, bo to tak wygląda, że To "co łaska" dla ubogiego emeryta. My takiej zapomogi nie chcemy i chcemy, by traktować nas należycie z szacunkiem. Panie Gruszczyński, pan tez kiedyś będzie stary, ale nie wierzę, że pan by chodził do takiej "taniejjatki." Wracają czasy kuroniówki???

 • Link do komentarza babcia Rózia środa, 13 lutego 2019 18:13 napisane przez babcia Rózia

  Dzisiaj cały dzień przez lokalną rozgłośnię buczą o tej kawie za dwa złote. Przychylam się do opinii, że jest to jałmużna dla ubogich. Z takimi pomysłami nie wychodzi się do ludzi, szczególnie starszych, którzy sa uczuleni na każdy gest litości, bo tak go trzeba po prostu nazywać!

 • Link do komentarza Jam_Jest środa, 13 lutego 2019 14:23 napisane przez Jam_Jest

  Ja również zostałem "szczęśliwym" posiadaczem karty seniora, jednak z czasem jak zacząłem "korzystać " z "przywilejów" jakie gwarantowała ww. karta, to z przykrością, ale bez chwili zawahania się, karta skończyła pocięta w śmietniku. Skończyłem już 68 lat i aby napić się kawy, nie muszę już być posiadaczem takowej karty.

 • Link do komentarza z centrum środa, 13 lutego 2019 10:58 napisane przez z centrum

  Od dawna wiadomo że najlepszy interes robi się na biedzie a że Gniezno w znacznej części biedą trąca to widać i czuć. Tutaj zgrabnie sie przytula 7000 klientów którym wyznaczono godziny gdy lokal świeci p[ustkami. Koszt zrobienia filiżanki jednej taniej kawy to jakieś 0,50zł więc 1,50zł od osoby na wstępie już daje zysk . Niech lepiej ten starosta i ten prezydent coś zrobią żeby te obiecane czasy z "boomem gospodarczym" nadeszły do Gniezna, żeby ludzie z tego miasta nie uciekali i żeby tu kwitło ale bogactwo i życie mieszkańców to reszta sama nadejdzie bo żeby był rozwój miasta to potrzeba zasobnych mieszkańców co zaczną wydawać większą kasiorę w swoim mieście i wtedy wszystko się rozwinie bo to pieniądz wszystko nakręca . Na samych emerytach daleko nie zajedziecie panowie od samorządu, zobaczcie że nie tylko w tych wyznaczonych godzinach ale i wieczorami to miasto pustoszeje. Niech wam widoku nie przesłaniają wasi przyboczni z wysokimi gażami.

 • Link do komentarza emeryt środa, 13 lutego 2019 10:44 napisane przez emeryt

  Brawo komentatorzy starszego wieku! Nie pozwólmy się obrażać takimi propozycjami. Czy ten starosta to człowiek do końca poważny, czy tylko chlapnął, bo chlapnął? A jeżeli on i jego doradcy naprawdę myślą, że my, starsi ludzie potrzebujemy tylko taniej kawy po godzinach szczytu, to niech więcej już na nasz temat nie zabiera glosu. To się kwalifikuje do zaliczania nas do nierównego traktowania.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane