poniedziałek, 11 lutego 2019 07:42

Policjanci z Pobiedzisk będą sądzeni w Gnieźnie

 
Policjanci z Pobiedzisk będą sądzeni w Gnieźnie archiwum redakcji

Kilka dni temu do Sądu Rejonowego w Gnieźnie trafił akt oskarżenia wobec dwóch funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Pobiedziskach, którzy są oskarżeni o dwa czyny.

Sprawa, którą rozpatrywać będzie w gnieźnieńskim sądzie, miała miejsce 9 maja 2017 roku i dotyczy dwóch policjantów z Pobiedzisk - Karoliny F. oraz Filipa S. Patrol w tym składzie został wezwany na interwencję do mężczyzny, który leżał bez przytomności na poboczu przy drodze. Po przybyciu na miejsce policjanci, których służba miała się niedługo zakończyć, nie podjęli żadnych działań mających na celu ustalenie w sposób pewny jego stanu zdrowia i stopnia nietrzeźwości, nie zapewnili mu opieki medycznej oraz nie udokumentowali w notatniku służbowym faktycznego przebiegu przeprowadzonych czynności. Piotra M. umieścili w radiowozie, po czym wywieźli go bez wbrew jego woli do lasu w okolicach Pobiedzisk i tam pozostawili. Następnego dnia mężczyzna został znaleziony martwy w pobliżu miejsca, gdzie został pozostawiony. Powołani w sprawie biegli z Zakładu Medycyny Sądowej nie stwierdzili, by śmierć pokrzywdzonego nastąpiła w wyniku bezpośredniego działania oskarżonych funkcjonariuszy. W tym zakresie są oni oskarżeni o pozbawienie wolności i nieumyślne narażenie na bezpośrednie ryzyko utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Ponadto, jak ustalono w toku postępowania, tego samego dnia, ci sami policjanci nie wykonali nakazu zatrzymania i doprowadzenia innej osoby do Sądu Rejonowego w Gnieźnie mimo, iż ustalili jej miejsce pobytu, co stanowi niedopełnienie obowiązków służbowych.

Funkcjonariusze za swoje postępowanie zostali dyscyplinarnie wyrzuceni ze służby. Za zarzucane im przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

1 komentarz

  • Link do komentarza Obywatel poniedziałek, 11 lutego 2019 10:23 napisane przez Obywatel

    Inni by za te czyny mieli o WIELE wyższe wyroki.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane