poniedziałek, 04 lutego 2019 12:33

Zachęcają do poznania swojej małej ojczyzny

 
Zachęcają do poznania swojej małej ojczyzny źródło: Starostwo Powiatowe

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy chcieliby poznać historię miejsc znajdujących się na Szlaku Piastowskim, mogą liczyć na nieodpłatną usługę przewodnika.

„Cudze chwalicie swego nie znacie” to powszechnie znane przysłowie, które nie daje o sobie zapomnieć właściwie w całej Polsce. Aby zapobiec jego zadomowieniu w Gnieźnie i Powiecie Gnieźnieńskim, Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego powierzył Organizacji Turystycznej Szlak Piastowski realizację nowego zadania pn. „Poznajmy swoją małą ojczyznę”, skierowanego do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Całe przedsięwzięcie umożliwia nauczycielom czy opiekunom grup ze szkół ponadgimnazjalnych, planującym wycieczkę po powiecie gnieźnieńskim, otrzymanie darmowej usługi przewodnickiej. Wystarczy tylko zgłosić się do OT SP. Warunek jest jeden - wycieczki muszą odbyć się w obrębie powiatu gnieźnieńskiego oraz najbliższej okolicy, obejmując między innymi  początki państwa polskiego, szlak pałaców i dworów czy ślady Powstania Wielkopolskiego. Grupy szkolne muszą we własnym zakresie zakupić bilet do danego obiektu, wykupić ubezpieczenie i opłacić transport. Koszty obsługi przewodnika leżą po stronie Organizacji Turystycznej Szlak Piastowski. Grupa korzystająca z usługi powinna liczyć minimum 20 osób. 

Wszystkich zainteresowanych prosimy o bezpośredni kontakt z Organizacją Turystyczną Szlak Piastowski pod numerem telefonu: 61 428 41 00.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane