czwartek, 31 stycznia 2019 16:01

Nagroda Kapituły Orła Białego dla zasłużonych na rzecz regionu

 
Marian Fluder, Armin Mikos von Rohrscheidt Marian Fluder, Armin Mikos von Rohrscheidt fot. Rafał Wichniewicz

Marian Fluder oraz Armin Mikos von Rohrscheidt zostali laureatami tegorocznej edycji Nagrody Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego.

Wyróżnienia wręczono podczas uroczystej gali w auli I LO. Coroczne spotkanie samorządowców powiatu gnieźnieńskiego, służb mundurowych, dyrektorów szkół średnich, przedstawicieli parlamentarzystów, organizacji społecznych oraz urzędników było okazją do pewnych podsumowań i refleksji na przyszłość.

Zanim zgromadzeni w auli I Liceum Ogólnokształcącego zostali powitani przez przewodniczącego Rady Powiatu Gnieźnieńskiego Dariusza Pilaka, na scenie wystąpiły dzieci ze Zdziechowy z krótkim pokazem tańca ludowego. Tuż po tym słowo do obecnych wygłosił abp Henryk Muszyński Prymas Senior, który zwrócił się z krótkim orędziem noworocznym, gratulując przy tym wszystkim samorządowcom rezultatu w jesiennych wyborach samorządowych.

Następnie głos zabrał starosta Piotr Gruszczyński, który przedstawił założenia działań Zarządu w ciągu najbliższego roku: - To, na czym dzisiaj chcemy się skupić, to najbliższe pięć lat, a także niekończący się temat szpitala i służby zdrowia. Nie chcę mówić o zaszłościach, natomiast chcę podkreślić z pełną odpowiedzialnością, że chcemy dokończyć to, co jest jedną z najważniejszych inwestycji w kontekście oczekiwań społecznych - mówił starosta, a następnie wymienił działania związane z oświatą, walką ze smogiem, inwestycjami drogowymi realizowanymi wspólnie z miastem: - Istotą najbliższych trzech lat samorządu przekaz nie będzie pozytywny, gdyż chodzi tu o trudną sytuację finansową powiatu. Przez trzy lata naszym głównym zadaniem będzie wyprowadzić finanse tak, byśmy mogli po 2021 roku podejmować inicjatywy, korzystając ze środków unijnych. 

Następnie miały miejsce wystąpienia sceniczne młodych osób z sekcji Miejskiego Ośrodka Kultury, po czym odbyła się główna część wydarzenia - wręczenie Nagrody Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego. W jej skład wchodzą wszyscy poprzedni starostowie - Beata Tarczyńska, Dariusz Pilak, Krzysztof Ostrowski, Jacek Kowalski oraz Teresa Marciniak, wdowa po śp. Jacku Marciniaku, pierwszym staroście gnieźnieńskim. W tym roku, decyzją kapituły, wspomniane wyróżnienie otrzymał doktor Marian Fluder, pediatra znany wszystkim mieszkańcom Gniezna oraz dr hab. prof. GSW Milenium Armin Mikos von Rohrscheidt, autor nowej koncepcji Szlaku Piastowskiego oraz teoretyk i praktyk ruchu turystycznego.

Jak mówił jeszcze przed wręczeniem statuetki Marian Fluder: - Jest to dla mnie szczególne wyróżnienie, bo za kilkanaście godzin kończę 73 lata, a w Gnieźnie jestem prawie pół wieku, więc to wyróżnienie jest dla mnie dlatego szczególne, że jak zsumuję swoje życie, oparte głównie na pracy, to mogła ona być taka, jaka była, oceni to los, jak mnie już nie będzie, a pomaga mi w tej pracy zaufanie pacjentów i pomoc mojej rodziny

18 komentarzy

 • Link do komentarza humanista środa, 06 lutego 2019 14:13 napisane przez humanista

  czytelniczko/ w moim wpisie nie ma obraźliwych i nienawistnych wpisów nacechowane negatywnie.
  Nie należy zaś mi kazać milczeć.
  Jeśli w mieście ktoś jest najlepszy, to mamy też przeciwwagę.
  Osoby które wymieniłem - moim zdaniem są przeciwwagą do odznaczonych.

 • Link do komentarza czytelniczka wtorek, 05 lutego 2019 12:24 napisane przez czytelniczka

  Humanisto, tylko bez hejtu! Jak nie potrafisz niczego konkretnego i mądrego napisac to milcz!

 • Link do komentarza humanista poniedziałek, 04 lutego 2019 21:34 napisane przez humanista

  A kto powinien dostać wilczy bilet?
  Pani Tarczyńska? Panowie; Pilarczyk? Ostrowski? Bestwina? Dolata?

 • Link do komentarza tomek poniedziałek, 04 lutego 2019 14:04 napisane przez tomek

  Nagroda jak najbardziej zasłużona:))))))))))))

 • Link do komentarza Salomea niedziela, 03 lutego 2019 22:34 napisane przez Salomea

  Rafał, a ty najpierw na korepetycje z polskiego, a potem się bierz za ocenianie ludzi. Gniezno ma bardzo wielu wspaniałych ludzi, wcale lekarze nie sa tego najlepszym przykładem. No, ale do doktora prawie każdy tam kiedyś trafia i potem te laurki na wyrost. Za darmo nikt nie pracuje, a za pieniądze to każdy powinien być skuteczny.

 • Link do komentarza igrek niedziela, 03 lutego 2019 13:14 napisane przez igrek

  myślałem, że medale dostanie była dyrekcja szpitala, a tu takie zaskoczenie! :DDDDDDDD

 • Link do komentarza Rafał niedziela, 03 lutego 2019 09:07 napisane przez Rafał

  Panowie lekarze prosze popatrzeć na Pana doktora Fludra.Czy nie czas najwyższy wziąć z niego przykład.Macie tak wspaniały wzór,a wy co nadal biznes medyczny,kłótnie i polityka.Kochajcie pacjętów i wystarczy że będziecie tacy jak On a na pewno społeczeństwo was doceni.Trzeba tylko chcieć.

 • Link do komentarza medalista sobota, 02 lutego 2019 13:46 napisane przez medalista

  O d kiedy Tarczyńska wręczyła jakieś medale Bestwinie i Jach, a sama dostała order Orła Białego od prezydenta,medale PRzESTAŁY MIEĆ DLA MNIE jakąkolwiek wartośc, a nawet bym powiedział,że mają antywartość.

 • Link do komentarza Ilona sobota, 02 lutego 2019 12:41 napisane przez Ilona

  Nie kanonizujcie ludzi za zycia. A po drugie jest naprawdę w Gnieźnie duzo wspanialych i cichych lekarzy, ktorzy nawet bezinteresownie pomagaja chorym. Sama tego doswiadczylam. A tak prawdę mówiac, lekarze to nie cudotworcy. Jak na czlowieka przyjdzie kryska, to nawet geniusz nie pomoze.

 • Link do komentarza Katarzyna Tyll piątek, 01 lutego 2019 23:04 napisane przez Katarzyna Tyll

  Panie Marianie jest pan wspaniałym lekarzem, cudownym człowiekiem . ..jesteśmy wdzięczni że mogliśmy Pana poznać , najlepszy lekarz nie tylko w Gnieźnie.....nie znam drugiego człowieka o takim sercu i zaangażowaniu. Pozdrawia Piła.

 • Link do komentarza Paulina Swiech piątek, 01 lutego 2019 19:33 napisane przez Paulina Swiech

  Doktor Fluder to najwspanialszy czlowiek i oddany doktor. Nie ma drugiego lekarza takiego jak on! Geniusz! Drugi po Bogu!

 • Link do komentarza mieszkaniec piątek, 01 lutego 2019 12:37 napisane przez mieszkaniec

  Nie ujmując niczego z zasług lekarza Fludra, znam w Gnieźnie wiele innych niezwykle zasłużonych dla mieszkańców i miasta osób, które naprawdę także zasługują na wielkie wyróżnienie.

 • Link do komentarza Dziadek piątek, 01 lutego 2019 10:49 napisane przez Dziadek

  Dobra Włodarze. W końcu czas zrobić porządki, a zacząć należy od zmiany nazwy ronda z "Bolesława" na Pana Doktora Mariana Fludra. To będzie najlepsze upamiętnienie i uhonorowanie najbardziej oddanego pacjentom lekarza w historii miasta.

 • Link do komentarza Krzysztof Szymoniak czwartek, 31 stycznia 2019 22:47 napisane przez Krzysztof Szymoniak

  doktor Marian Fluder - wielki człowiek i wspaniały lekarz.
  Czapki z głów.
  AVE

  Krzysztof Sz.

 • Link do komentarza Wierny Pacjent czwartek, 31 stycznia 2019 21:42 napisane przez Wierny Pacjent

  Panie Marianie najlepsze co Gniezno moglo spotkać to Pan. Dziękujemy za to, że chętnie bezinteresownie służy Pan pomocą. Tak się czasem zastanawiamy kiedy Pan sypia i czy w ogóle :) życzymy Panu dużo, dużo zdrowia. Niech Pan dba o siebie. Inni lekarze powinni brać z Pana przykład. Wszystkiego dobrego.

 • Link do komentarza emigrant czwartek, 31 stycznia 2019 20:50 napisane przez emigrant

  Prawdę mówiąc, ta nazwa mnie bardzo zmyliła. Sądziłem bowiem, ze chodzi o Order Orła Białego, a tutaj jest całkiem co innego i nie potrafię zrozumieć, dlaczego w Gnieźnie przyjęto na odznaczenie prawie taką sama nazwę?

 • Link do komentarza Mieszkaniec gna czwartek, 31 stycznia 2019 17:24 napisane przez Mieszkaniec gna

  Brawo Panie Doktorze!!!!! To prawda, że jest Pan najlepszym lekarzem w Gnieźnie.

 • Link do komentarza Zocha czwartek, 31 stycznia 2019 17:21 napisane przez Zocha

  Brawo dla pana doktora Mariana Fludra. Pan doktor zasługuje na każdą nagrodę świata.

  Druga nagrodzona osoba jest, delikatnie mówiąc, mało zasłużona dla Gniezna i ziemi gnieźnieńskiej. Przede wszystkim głosi wszem i wobec, że na Polskę we wrześniu 39 roku napadli jacyś naziści a nie Niemcy. Broni tej tezy, jak niepodległości.
  Panie Mikos koniecznie musi się Pan dowiedzieć, że OBOZY KONCENTRACYJNE zakładali NIEMCY i to NIEMCY są odpowiedzialni za Oświęcim, Buchenwald, Piaśnicę, Palmiry i tysiące miejsc kaźni polskich obywateli.
  W czasie II Wojny Światowej większość Niemców była po prostu mordercami!!!

  Amen
  Zocha

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane