wtorek, 29 stycznia 2019 16:09

Starostwo szuka dyrektora dla szpitala

 
Starostwo szuka dyrektora dla szpitala archiwum redakcji

Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Szpitala Pomnik Chrztu Polski. Zainteresowani mają czas do 22 lutego na złożenie wymaganych dokumentów.

To kolejny rozdział dla gnieźnieńskiej lecznicy, która od kilku tygodni czasu pozostaje pod kontrolą osób jedynie pełniących obowiązki obowiązki dyrektora. W styczniu stanowisko p.o. dyrektora objął Michał Ogrodowicz, a p.o. zastępcy ds. lecznictwa Jacek Bembnista. Jednocześnie wciąż nieobsadzone zostaje stanowisko zastępcy ds. ekonomiczno-eksploatacyjnych po odejściu Pawła Dopierały z końcem ub. roku. 

Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego ogłosił właśnie konkurs na stanowisko dyrektora szpitala. Zgodnie z jego założeniami, jest on skierowany do osób mających wyższe wykształcenie, posiadają wiedzę i doświadczenie dające rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków kierownika, posiadają co najmniej pięcioletni staż pracy na stanowisku kierowniczym lub ukończone studia podyplomowe na kierunku zarządzanie i przy tym co najmniej trzyletni staż pracy. Rzecz jasna osoba ta nie może być także prawomocnie karana za przestępstwo popełnione umyślnie. 

W zakresie wiedzy i doświadczenia wymaga się od kandydata znajomość podstawowych aktów prawnych niezbędnych do kierowania podmiotem leczniczym. Zainteresowany, poza niezbędnymi dokumentami, musi m.in. przedstawić pisemną koncepcję funkcjonowania Szpitala Pomnik Chrztu Polski w perspektywie 6 lat. Oferty kandydaci mają składać do 22 lutego 2019 roku, a złożone propozycje mają zostać rozpatrzone w terminie 60 dni od dnia ukazania się ogłoszenia.

Do ogłoszenia załączono regulamin organizacyjny szpitala, statut placówki, sprawozdanie finansowe wraz z opinią biegłego rewidenta za 2017 rok, uchwałę ws. zatwierdzenia sprawozdania finansowego, a także informacja o wykonaniu planu finansowego za I półrocze 2018 roku oraz uchwałę zatwierdzającą ten dokument.

 

10 komentarzy

 • Link do komentarza salowa czwartek, 07 lutego 2019 11:08 napisane przez salowa

  Coś mi pachnie prywatyzacją..............

 • Link do komentarza Chirurg poniedziałek, 04 lutego 2019 13:21 napisane przez Chirurg

  Gnieznianin dużo wiesz ale nie do końca. .Szkoda ze innymi się interesujesz a nie własnym podworkiem , na którym tak wiele do zrobienia.

 • Link do komentarza nn piątek, 01 lutego 2019 10:16 napisane przez nn

  chyba samobójcy ! ha ha

 • Link do komentarza Gnieźnianin czwartek, 31 stycznia 2019 12:49 napisane przez Gnieźnianin

  Oby ukrytych w dyżurce.... Bywało różnie...

 • Link do komentarza Matematyk czwartek, 31 stycznia 2019 11:04 napisane przez Matematyk

  No i władza się zmieniła. I zmieniają się lekarze na chirurgii.przynajmniej znikną niezgodne z etyka lekarska pijarowske artykuły o cudach panie cudach. I zacznie się normalna mrowcza praca.

 • Link do komentarza Gnieźnianka środa, 30 stycznia 2019 15:28 napisane przez Gnieźnianka

  Najpierw menagera a teraz lekarzy z chirurgii. Chcą nas mieszkańców pozbawić możliwości leczenia w szpitalu pod okiem tak wspaniałych lekarzy. Dlaczego ich zwalniacie? Chcecie nam zafundować powtórkę z rozrywki z chirurgami poprzedniej kadencji:
  -zarozumiałych
  -niedostępnych
  -ukrytych w dyżurce
  -gburowatych.

 • Link do komentarza humanista środa, 30 stycznia 2019 14:22 napisane przez humanista

  Oby tylko nie wybrano swoich już sprawdzonych!
  Szkoda byłoby prowadzić rozbiórkę tego co odbudowane z wielkim trudem.
  Wtedy , będzie to ostatnia kadencja PO w powiecie i mieście.

 • Link do komentarza szeryf środa, 30 stycznia 2019 12:56 napisane przez szeryf

  A znaleźne ile ??????/

 • Link do komentarza chłopek roztropek z głosem eunucha środa, 30 stycznia 2019 09:26 napisane przez chłopek roztropek z głosem eunucha

  najpierw wywalili sprawnego Menagera, który ogarnął temat, później zatrudnili laika, który się zwolnił teraz szukają jelenia, który weźmie na klatę idiotyczne decyzje.

 • Link do komentarza Jola wtorek, 29 stycznia 2019 17:00 napisane przez Jola

  To są jaja jak berety .....czytamy !!! lub ukończone studia podyplomowe na kierunku zarządzanie!!! .... studia podyplomowe gwarantem doskonałości !

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane