wtorek, 29 stycznia 2019 13:07

Urząd Wojewódzki ws. dotacji dla Szpitala Pomnik Chrztu Polski

 

Wielkopolski Urząd Wojewódzki odniósł się do doniesień medialnych, które pojawiły się kilka tygodni temu i dotyczyły kwestii rozliczeń dotacji na rozbudowę gnieźnieńskiego szpitala.

We wtorkowe południe 29 stycznia do naszej redakcji dotarł komunikat WUW następującej treści:

W odniesieniu do informacji prasowych związanych z rozliczeniem dotacji celowej dla Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie Wielkopolski Urząd Wojewódzki pragnie podkreślić dobrą współpracę wszystkich zaangażowanych organów i podmiotów w rozliczenie przedmiotowej dotacji.

Inwestycja jest współfinansowana ze środków budżetu państwa, a jej realizację umożliwiły starania posłów Prawa i Sprawiedliwości z okręgu konińskiego oraz wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna. – To przedsięwzięcie wieloletnie, o bardzo dużej skali, dlatego niezwykle istotna jest dalsza współpraca nad realizacją tego projektu. Liczę na doprowadzenie inwestycji do końca, aby służyła mieszkańcom Gniezna i całego powiatu – mówi wojewoda wielkopolski.

Warto zwrócić uwagę, że rozliczenie kolejnego etapu inwestycji przebiegło prawidłowo w ustawowym terminie, co stanowi podstawę pozytywnej oceny dalszej realizacji ww. projektu.

Stroną umowy dla Wojewody była jednostka samorządu terytorialnego – Starostwo Powiatowe w Gnieźnie. 

Wielkopolski Urząd Wojewódzki

4 komentarzy

 • Link do komentarza ciekawy czwartek, 31 stycznia 2019 12:47 napisane przez ciekawy

  Czy teraz wicestarosta powiatu gnieźnieńskiego Pani Anna Jung przeprosi pracowników Szpitala którzy dotację rozliczali ??

 • Link do komentarza powiatowy wyborca wtorek, 29 stycznia 2019 22:16 napisane przez powiatowy wyborca

  No i co nowa władzo powiatowa? Nie wstyd wam?

 • Link do komentarza pracownik szpitala wtorek, 29 stycznia 2019 21:50 napisane przez pracownik szpitala

  Co na to kłamczuszka Starosta ??? Czy przeprosi poprzednią dyrekcję szpitala za kłamiliwe oskarżenia ? Ta kobieta nie wie co to znaczy honor !

 • Link do komentarza savoir - vivre wtorek, 29 stycznia 2019 16:00 napisane przez savoir - vivre

  A co ze "Słynnymi przeprosinami'?

  Czyżby okazały się za sprytne??

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane