piątek, 11 stycznia 2019 12:43

Rafał Spachacz pokieruje szpitalem

 
Rafał Spachacz pokieruje szpitalem archiwum redakcji

Były wiceprezydent oraz radny powiatowy obejmie stanowisko pełniącego obowiązki dyrektora Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupcy. 

Informację w tej sprawie podały słupeckie portale. Wczoraj poinformowano iż sprawująca funkcję dyrektora tamtejszego szpitala Iwona Wiśniewska została zwolniona decyzją miejscowego starosty z uwagi na wykryte nieprawidłowości. Wkrótce po tym ze swojej funkcji zrezygnować miał także jej zastępca.

Po kilku godzinach pojawiły się informacje, że nowym pełniącym obowiązki dyrektora zostanie gnieźnianin Rafał Spachacz. Dzisiaj po godzinie 12:00 Starostwo Powiatowe w Słupcy potwierdziło powyższą informację w trakcie konferencji, w której Rafał Spachacz również wziął udział. Swoją nową funkcję Rafał Spachacz ma objąć najpierw jako pełniący obowiązki dyrektora SP ZOZ w Słupcy, do czasu ogłoszenia konkursu na to stanowisko: Jestem wdzięczny za to zaufanie. Bazując na swoich dotychczasowych kompetencjach i kwalifikacjach w zakresie zarządzania służbą zdrowia, pozwolę mi one zapewnić iż do czasu rozstrzygnięcia konkursu będę w stanie sprostać tym wymaganiom. To mnie przekonało do przejęcia tej funkcji i będę się starał, by do czasu rozstrzygnięcia konkursu pełnić ją godnie, by zapewnić harmonię w całym szpitalu - mówił w trakcie konferencji.

 

Rafał Spachacz w latach 2006-2014 pełnił funkcję zastępcy prezydenta, a później w okresie od 2015 do 2016 roku był dyrektorem naczelnym szpitala w Wągrowcu. W międzyczasie był także ekspertem ds. epidemiologii i zdrowia publicznego w Ministerstwie Zdrowia. W latach 2014-2018 sprawował również mandat radnego powiatowego.

17 komentarzy

 • Link do komentarza Seba poniedziałek, 14 stycznia 2019 00:05 napisane przez Seba

  Lipa, oczywiście, ze Słupca nas nie dotyczy, choć może nawet tego nie wiesz, ale w tamtejszym szpitalu leczy się wielu gnieźnian. Ważne jest to, ze gnieźnianin został szefem tej placówki i dobrze, ze media o tym informują. A wiecznie niezadowolonego i niespełnionego życiowo Kibol zapytuję, skąd czerpie takie fałszywe i nieprawdziwe informacje? Jego komentarze nie maja sobie równych. Gdyby głupota mogła fruwać, to one wiecznie bujałyby się nad Himalajami.

 • Link do komentarza Greg niedziela, 13 stycznia 2019 23:17 napisane przez Greg

  Ludzie, zajmijcie się swoimi sprawami. Tak ten świat jest ułożony że jeden jest dyrektorem a drugi kasjerem w lidlu. Niech każdy robi co do niego należy i przestanie siać nienawiść...

 • Link do komentarza Ja niedziela, 13 stycznia 2019 12:13 napisane przez Ja

  Przygotujcie się na dozór i porządki, ale w pozytywnym tego slowa znaczeniu.. Nie jest "malowanym" dyrektorem, interesuje się szpitalem, jego wizerunkiem.. Co do gospodarnosci, nie jestem w temacie, bo plotki to raczej kiepskie źródło informacji.

 • Link do komentarza rezigiusz niedziela, 13 stycznia 2019 11:01 napisane przez rezigiusz

  Będę się przyglądał poczynaniom gdyż pochodzę z tego powiatu i tam jest ta sama bajka c w Gnieżnie czyli rozbudowa szpitala na która tamtejszy powiat próbuje wymusić na gminach tzw haracz pod naporem sily

 • Link do komentarza Mieszkanka niedziela, 13 stycznia 2019 10:09 napisane przez Mieszkanka

  Po prostu habilitacja wymaga czasu i spokoju. Nie napiszę się w tydzień

 • Link do komentarza kibolo sobota, 12 stycznia 2019 15:51 napisane przez kibolo

  A może poprosić Owsiaka.Tylko gdyby zechciał pomóc to niech nie daje pieniędzy tylko płaci za towar i urządzenia aby szpital sprawnie działał. Pieniądze zostaną roztrwonione jak dotychczas.Spachacz nie pomoże.Trzeba kogoś z chłopskim rozumem.

 • Link do komentarza Lipa sobota, 12 stycznia 2019 13:57 napisane przez Lipa

  Dlaczego piszą o Słupcy co nas nie dotyczy a nie piszą o po dyrektora szpitala w Gnieźnie. Pan Michał Ogrodowicz już jest po dyrektor w Gnieźnie. Może parę słów o ZOZ Gniezno.

 • Link do komentarza Ciekawski piątek, 11 stycznia 2019 23:06 napisane przez Ciekawski

  A co Ty Eugenika taka ciekawa jesteś? Czy ktoś ma wiedzę gdzie Eugenika teraz pracuje?

 • Link do komentarza Sli piątek, 11 stycznia 2019 21:02 napisane przez Sli

  A czym Pan Spachacz zajmował się przez ostanie dwa lata? Nikt nie był zainteresowany jego usługami?

 • Link do komentarza urzędas piątek, 11 stycznia 2019 20:52 napisane przez urzędas

  eugenika, przecież te dane nie są tajemnicą. pracował dla Ministerstwa Zdrowia, gdzie zresztą poszerzał swoją wiedzę w zakresie służby zdrowia.

 • Link do komentarza czytelnik piątek, 11 stycznia 2019 19:56 napisane przez czytelnik

  Gratulacje p. Rafale !!!

 • Link do komentarza eugenika piątek, 11 stycznia 2019 16:51 napisane przez eugenika

  czy ktoś ma wiedzę dlaczego tylko w latach 2015-2016 był dyrektorem w Wągrowcu??? a gdzie później pracował??

 • Link do komentarza Danuta piątek, 11 stycznia 2019 15:52 napisane przez Danuta

  No i miło. Amen

 • Link do komentarza humanista piątek, 11 stycznia 2019 14:28 napisane przez humanista

  Pan Spachacz naprawił wszystko w Wągrowcu i odszedł?
  Czy to kolejny -zawód dyrektor- wędrujący dyrektor?

 • Link do komentarza Telewizory piątek, 11 stycznia 2019 13:48 napisane przez Telewizory

  Ciekawe kto będzie dyrektorem szpitala w Gnieźnie

 • Link do komentarza Judyta piątek, 11 stycznia 2019 13:13 napisane przez Judyta

  Szkoda, że nie w Gnieźnie

 • Link do komentarza senior piątek, 11 stycznia 2019 13:08 napisane przez senior

  Gratulacje! Szkoda, ze Gniezno nie ma szczęścia do miejscowych fachowców, ale najtrudniej jest być prorokiem we własnym kraju!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane