czwartek, 10 stycznia 2019 08:14

Każda złotówka na wagę złota

 
Każda złotówka na wagę złota fot. Rafał Wichniewicz

Każdego roku od stycznia do kwietnia Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej zwraca się z prośbą o 1% podatku.

Wolontariusze, podopieczni i pracownicy Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej proszą, aby to właśnie tę organizację wpisać w PIT jako odbiorcę tego procenta. Pozwoli to na wypełnianie statutowej działalności, która nakierowana jest na pomoc potrzebującym.

- Środki te wykorzystujemy w dwóch grupach społecznych. Pierwszą są osoby chore, niepełnosprawni. Zbieramy te środki także przy pomocy najbliższych tych osób i potem przekazujemy na rehabilitację czy dowożenie tych osób na zabiegi, a także zakup leków czy codzienne funkcjonowanie. Druga grupa, którą wspieramy z tych środków, to samotne matki przebywające w naszym Domu Matki i Dziecka, żeby zabezpieczyć im byt i by mogły wrócić do równowagi, znaleźć pracę i mieszkanie - mówi ks. Krzysztof Stawski, dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Środki z 1%, jeśli nie wskażemy dla nich przeznaczenia, zostaną przekazane do budżetu państwa, a wskazując w PIT pozarządową organizację, która działa na naszym terenie i która ma nasze zaufanie, możemy sami zdecydować, chociaż częściowo, gdzie trafiają nasze pieniądze. - Każdego roku mówię o tym, że każda kwota jest dla nas cenna. Oznacza bowiem, że ktoś nam zaufał i wierzy, ze wykorzystamy te pieniądze we właściwy sposób. Dzięki ofiarności i zrozumieniu naszych darczyńców, wolontariusze i pracownicy naszej organizacji mogą każdego dnia pomagać bezpośrednio kilkuset osobom - mówi dyrektor Caritas. Część pozyskanych pieniędzy zostanie przeznaczona na zakup profesjonalnego, niezbędnego do przeżycia sprzętu dla osób obłożnie chorych.

Jak w poprzednich latach, również w tym roku Caritas oferuje swoją pomoc w rozliczaniu PIT. Można pozostawić dokumenty w biurze przy ul. Seminaryjnej 2 lub os. Orła Białego 20 w Gnieźnie, a pracownicy Caritas rozliczą zeznanie.

1 komentarz

  • Link do komentarza kibolo czwartek, 10 stycznia 2019 10:50 napisane przez kibolo

    Dlaczego najuczciwszy podatnik jakim jest każdy emeryt,nie może przekazać na żadną akcję w ten sposób ani złotówki?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane