środa, 09 stycznia 2019 17:45

Kupując, pomożesz wspierać

 
Lucyna Muniak, ks. Krzysztof Stawski Lucyna Muniak, ks. Krzysztof Stawski fot. Rafał Wichniewicz

Spółdzielnia socjalna „NaWiniarach” otrzymała certyfikat „zakup prospołeczny” na usługi cateringu okolicznościowego oraz usługi żywienia baru mlecznego „Caritas”

Otrzymany certyfikat, to znak który wyróżnia produkty i usługi przedsiębiorstw społecznych (m.in. spółdzielni socjalnych), czyli takich, które dają pracę i szansę na samodzielność życiową osobom niepełnosprawnym, długotrwale bezrobotnym, bezdomnym – i innym mającym niewielkie szanse na rynku pracy: - To znak dla naszych kontrahentów, że usługi bądź produkty są rzeczywiście wykonane przez przedsiębiorstwo, które daje szanse osobom "słabym" na rynku pracy. Spółdzielnia nasza otrzymała także status przedsiębiorstwa społecznego, co oznacza iż nie tylko jesteśmy nastawieni na zysk, ale też by wspierać najsłabsze osoby - mówiła Lucyna Muniak, asystent dyrektora Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Spółdzielnia socjalna „Na Winiarach” powstała 16 czerwca 2016 roku. Do życia została powołana przez Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej wspólnie z Archidiecezją Gnieźnieńską. Główną działalnością spółdzielni jest prowadzenie baru mlecznego na gnieźnieńskich Winiarach. W spółdzielni zatrudnienie znajdują osoby, które dotychczas miały trudności z odnalezieniem się na rynku pracy m.in. samotne matki – mieszkanki Domu Matki i Dziecka prowadzonego przez Caritas AG oraz osoby bezrobotne objęte tzw III profilem pomocy.

Najlepszym obrazem działalności spółdzielni jest bar mleczny, prowadzony w budynku Caritasu na os. Orła Białego 20, czynnego przez cały tydzień oprócz sobót. Zobacz więcej.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane