wtorek, 08 stycznia 2019 09:35

Były dyrektor ostatecznie zwolniony przez Zarząd

 
Były dyrektor ostatecznie zwolniony przez Zarząd archwium redakcji

Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego podjął uchwałę o odwołaniu Krzysztofa Bestwiny z funkcji dyrektora szpitala. Nie ma już otrzymać wynagrodzenia, które mu początkowo przysługiwało.

Taką informację podano dzisiaj w Starostwie Powiatowym. Wicestarosta Anna Jung przekazała iż decyzję o tym kroku podjęto z dniem 4 stycznia br. Powodem miało być pismo, jakie na ręce członków Zarządu przesłał dyrektor, zwolniony 21 listopada przez starostę Beatę Tarczyńską.

Przypomnijmy iż zwolnienie przez byłą już starostę obejmowało trzymiesięczny okres (liczony od momentu odebrania listu, tj. 1 grudnia) do 31 marca 2019 roku. Do tego czasu Krzysztof Bestwina miał nie świadczyć pracy, ale wciąż pobierać comiesięczną pensję. Problem polegał na tym iż dyrektora powołuje i odwołuje Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego, dlatego postanowiono dopełnić formalności.

- Odwołaliśmy pana Krzysztofa Bestwinę ze stanowiska dyrektora szpitala. Nim to uczyniliśmy, wzywaliśmy go do podjęcia ponownie pracy i takie było nasze działanie i wola działania. Chcieliśmy, by dalej poprowadził rozbudowę szpitala, ponieważ traktowaliśmy go jako profesjonalistę. W związku z tym wystosowaliśmy do pana Bestwiny pismo wzywające go do podjęcia stosunku pracy, zwalniające go z tego, żeby tej pracy nie kontynuował - poinformowała Anna Jung, dodając iż odpowiedź na to pismo dyrektor wysłał 31 grudnia i dotarło ono 2 stycznia: - Powiadomił nas iż nie ma zamiaru podejmować tej pracy, nie ma zamiaru z nami współpracować i uważa, że pełniący obowiązki dyrektora Jacek Bembnista podjął zbyt dużo działań i decyzji, z którymi on się nie godzi i nie jest w stanie kontynuować dalej ani rozbudowy, ani szpitala. Informuję, że pan Bembnista nie podjął decyzji, które wyszczególnił pan Bestwina. W związku z tym, idąc tokiem myślenia pana Bestwiny, nie widzieliśmy innej możliwości, jak rozstać się z nim zgodnie z artykułem 52, bez okresu wypowiedzenia tj. zwolnienie dyscyplinarne - mówiła wicestarosta. Jak dodała, były już dyrektor powiedział iż w Gnieźnie ma przebywać do 10 stycznia i Starostwo nie ma mu wysyłać tego listu, ponieważ on go nie odbierze. Jednocześnie nie podał nowego adresu do korespondencji, nie spełniając tym samym obowiązku wynikającego z kodeksu pracy. Starostwo wysłało pracownika, który miał dostarczyć list osobiście, ale nie otwarto mu drzwi: - Pan Bestwina unika kontaktu z pracownikiem, wręcz ucieka samochodem czy pieszo. Dziś pozwoliliśmy na przyjazd pod szkołę, gdzie odprowadza swoje dziecko i pracownik starostwa zbliżył się do żony pana Bestwiny prosząc, by odebrała wypowiedzenie, na co otrzymał informację iż żona nie będzie odbierać korespondencji, podobnie jak mąż - mówiła Anna Jung.

Jak wspomniała wicestarosta, spodziewa się iż były dyrektor będzie zapewne chciał dochodzić swoich roszczeń w sądzie. Dodano także iż, Zarząd wkrótce ogłosi konkurs na dyrektora szpitala.

42 komentarzy

 • Link do komentarza logopeda czwartek, 17 stycznia 2019 10:31 napisane przez logopeda

  Ale Pani Poseł mówiła wyjątkowo wyraźnie i zrozumiale zachwalając powstanie spółki do rozbudowy ..... Modulowała głos bardzo profesjonalnie, przekaz emocjonalny był tonem obiecująco - optymistycznym.

 • Link do komentarza niepisior środa, 16 stycznia 2019 11:17 napisane przez niepisior

  widzę że pisiory już sieją panikę o spółce - Pan Dopierała sam tworzył spółę w Srodzie wlkp. był tam prokurentem. Poczytajcie sobie. A jak ktoś słuchał prawnika na radzie i go zrozumiał, to nic nie będzie bredził o spółce.

 • Link do komentarza pisior wtorek, 15 stycznia 2019 16:54 napisane przez pisior

  No i co długo nie było czekać , na Radzie Powiatu padło słowo "SPOŁKA" - aż jeden radny krzyknął "nie wierzę". Wiara, wiarą - zobaczymy jak radni zagłosują. Bo pani Posłanka łagodnym, przekonującem głosem opowiadała o korzyściach (oczywiście społecznych - bo o jakich innych może myśleć poseł) które spłyną na Gniezno razem ze spółką (lub dwiema) w szpitalu.....

 • Link do komentarza Wyborca piątek, 11 stycznia 2019 21:50 napisane przez Wyborca

  No to pisowscy wpadli w oko wielkiego brata. Jak dwie dyrektorki z jednym kierownikiem z lubością obserwowali pracowników starostwa w monitoringu, kto z kim rozmawia, do kogo chodzi, śledzili, donosili na ludzi tak teraz ich guru radni Makohoński i Tarczyńska poślizgnęli się na monitoringu. W dniu wysłania wypowiedzenia Pan B. hasa sobie po starostwie niczym kozica po górach a radni twierdzili że go nie było. Oni kłamstwo mają w pisowskiej krwi. A biorą przykład ze swojego premiera skazanego przez sądy za kłamstwa. Kłamią rano, w południe, przy obiedzie, przed lustrem, więc jaka różnica kłamać na sesji... Kłamali jak to cukierkowo w szpitalu, Makohoński co i rusz fotografował się w estede, tu też klops. Na szczęście Gnieznianie są mądrzy i kłamstwa odrzucili przy urnach.

 • Link do komentarza dobry doradca piątek, 11 stycznia 2019 15:47 napisane przez dobry doradca

  obiektywna/obiektywny - jedyne, co Ci mogę poradzić, poza zaleceniem przeprowadzki z Gniezna, choć wątpię czy tu mieszkasz, to powściągliwośc w wydawaniu opinii na temat umiejetności jakiegoś lekarza. Jeśli ktoś ci spieprzył, cytuję, operację, to jeśli masz pewność, że to z jego winy, składasz doniesienie do prokuratury. Na to są paragrafy i widząc Twoje zacietrzewienie, śmiem twierdzić, że bez wahania byś to wykorzystał/ła. W przeciwnym razie są to pomówienia i oszczerstwa. Piszę to w trosce o Ciebie, bo po co taki światowy człowiek ma się włoczyć po plebejskim gnieźnieńskim sądzie i składać zeznania przed wsiowym gnieźnieńskim sędzią.

 • Link do komentarza obserwator II piątek, 11 stycznia 2019 15:42 napisane przez obserwator II

  D0:napisane przez Obiektywna
  Od kilku lat!! Brawo i takie komentarze Pani pisze! Przecież nikt nie zmusza Panią by mieszkała w Gnieżnie
  Proszę jednak, by Pani nieco powstrzymywała swój język, bo komentarz Pani "stoi" na pograniczu pomówienia!!
  "Wiem o c,ym piszę i jestem tego pewna w 100% bo widzę wszystko obiektywnie. Mieszkam w Gnieźnie od kilku lat i coraz częściej myślę o pozostawieniu tego miejsca. Ludzie kochani, czy Wy naprawdę nic nie widzicie, czy naprawdę musicie wierzyć we wszystko co wam Gnieźnienskie władze z kupionymi dziennikarzami wbijaja do głów? "
  I jeszcze jedno - proszę nie obrażać Dziennikarzy, może Pani jest "kupiona, dlatego znieważanie Dziennikarzy??!
  Ad vocem:
  " czy Wy naprawdę nic nie widzicie, czy naprawdę musicie wierzyć we wszystko co wam Gnieźnienskie władze z kupionymi dziennikarzami wbijaja do głów? "

  "A to nie starostwo goni dyrektorka tylko dyrektorek ucieka przed korespondencją"
  Zna Pani metodę inna, która zapewni odbiór korespondencji urzędowe (każda zawiodła, były dyrektor zwyczajnie sobie kpi z obecnego Zarządu)!!?? Bardzo proszę o podanie!!

 • Link do komentarza Sceptyk piątek, 11 stycznia 2019 13:30 napisane przez Sceptyk

  Miecio ale jesteś żałosny i
  ś smieszny z tym swoim paragrafem. Bo dalej w tym paragrafie , co pominąles , jest napisane że starosta powołuje i odwołuje szefa straży i innych służb i inspekcj a ioddzielny paragraf mówi ze kierowników jednostek organizacyjnych powiatu , czyli zozu wlasnie powołuje i odwołuje zarząd. Czyli typowo dla pisu wziąłeś urywek z ustawy i się nim podniecasz. Dodatkowo wprowadzasz w błąd czytelników. Kłamstwo, manipulacja -to są domeny ostatnich 4 lat w powiecie.

 • Link do komentarza Obiektywna czwartek, 10 stycznia 2019 22:44 napisane przez Obiektywna

  Czyli będzie po staremu. Przyszło PO i całą pracę rozwali w pył. Nie liczy się dobro pacjenta. Tak duże miasto jakim jest Gniezno nie będzie znów mieć laryngologii, bardzo dobrzy chirurdzy odchodzą bo Gnieźnieńscy Panowie chirurdzy zatrzymali się na etapie studiów i nawet zwykłą operację potrafią spiep... zachwile zamkną nam szpital bo ten stary na bank nie przejdzie kontroli straży pożarnej. Był dyrektor, który chciał żeby każdy gnieźnianin miał pod nosem specjalistów , ale niestety mentalniść tutejszych ludzi jest porażająca: obcy nam nie będzie mówił co mamy robić. Tak!!! Taka jest tu mentalność. Każdy nie z Gniezna nie powinien się odzywać. Nie wiem dlaczego, ale jesteście strasznie zakompleksieni. Spójrzcie co się dzieje poza Gnieznem, wyjedzcie choćby kilka kilometrów i zauważcie że żyjecie zamknięci w jakiejś puszce ze swoimi chorymi teoriami. Jak można atakować Rodzinę dyrektora. Co wam to dziecko takiego zrobiło, że go zaczepiacie? Mam nadzieję, że szybko stąd wyjadą w lepsze miejsce. Pieknie się popisaliscie wy tam w starostowie. Myślę ze wielu ludziom pokazaliscie prawdziwe oblicze. Całe szczęście na was nie głosowałem. Wiem o c,ym piszę i jestem tego pewna w 100% bo widzę wszystko obiektywnie. Mieszkam w Gnieźnie od kilku lat i coraz częściej myślę o pozostawieniu tego miejsca. Ludzie kochani, czy Wy naprawdę nic nie widzicie, czy naprawdę musicie wierzyć we wszystko co wam Gnieźnienskie władze z kupionymi dziennikarzami wbijaja do głów? Nie dajcie sobą manipulować. Może niech jeszcze pan starosta podłoży pod nowy szpital bombę i go wysadzi bo to budował ten okropny Bestwina. Jestem ciekawa czy moderator tego komemtarza nie usunie.

 • Link do komentarza Puer czwartek, 10 stycznia 2019 21:41 napisane przez Puer

  Wynajęci przez obecna władzę lizusy zanim napiszą kolejny pochwalny komentarz na cześć swoich panów ( i pani) niech sprawdzą przepisy, bo swoimi wypocinami tylko ośmieszają nie siebie, ale swoich mocodawców. Tak, jest prawdą, ze można dostarczyć ważny list wszędzie, gdzie można spodziewać się spotkać adresata, ale na miłość boską ADRESATA, a nie jego żonę, teściową kuzynkę czy dziecko. Tego też naprawdę nie rozumiecie? Jak wy się do tego rządzenia zabieracie? I przez 5 lat chcecie eksperymentować na żywych organizmach naszego powiatu?

 • Link do komentarza miecio czwartek, 10 stycznia 2019 13:39 napisane przez miecio

  Dz.U.2018.0.995 t.j. - Ustawa z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym
  art 35
  Organizacja starostwa powiatowego, kompetencje starosty
  (...)
  2. Starosta jest kierownikiem starostwa powiatowego oraz zwierzchnikiem służbowym pracowników starostwa i kierowników jednostek organizacyjnych powiatu (...)

 • Link do komentarza fikimiki czwartek, 10 stycznia 2019 12:02 napisane przez fikimiki

  Efekty tutoringu ? jeden na jeden ? zrobić z człowieka głupka? najlepiej ulepić młodego człowieka? to jest ciąg dalszy cyrku PO? taka pralnia mózgu? poczekaj na kolejną szopkę.

 • Link do komentarza Jola Z czwartek, 10 stycznia 2019 08:57 napisane przez Jola Z

  Do Roberta Z

  Jeszcze należy uściślić, ze w stosunku pracy ze starostwem powiatowym nie był również pan Dyrektor Krzysztof Bestwina. Pracodawcą Bestwiny był Szpital. !!!

 • Link do komentarza Prezes czwartek, 10 stycznia 2019 00:55 napisane przez Prezes

  Szybko się rozpoczął kabaret w wykonaniu SPOKO - jeszcze niejeden raz zobaczymy ciąg dalszy w wykonaniu tychże gwiazd. Natomiast skandalem jest jak napisał RobertZ. nękanie rodziny byłego dyrektora. Tak zachowują się tylko mali ludzie, którzy nie mają taktu i kultury. Panie Bestwina, niech Pan broni swojej rodziny przed chamstwem i agresję ze strony obecnych władz Starostwa Powiatowego wszelkimi prawnie dopuszczalnymi środkami, sprawy o nękanie i zastraszanie nie wyłączając. Ma Pan w Gnieźnie po tych zajściach wielu zwolenników.

 • Link do komentarza też gnieźnianka. środa, 09 stycznia 2019 20:47 napisane przez też gnieźnianka.

  Fakty:
  1.Budowa - I etap - jest zaplanowana, wykonawca jest zobowiązany pod groźbą kar umownych dotrzymać terminów,
  2.Pieniądze na I etap są zabezpieczone przez tą najgorszą byłą dyrekcję szpitala i też byłą starostę - na szczęście tych pieniędzy PO nie jest już w stanie nikomu oddać więc pierwszy etap powinien być niedługo zakończony i odebrany
  3. Obecna władza, jeszcze władzą nie będąc dla celów politycznych skrytykowała rozbudowę (zresztą podobnie jak 5 lat wcześniej - kiedy w zestawie do krytyki zafundowano gnieźnianom oddanie unijnej dotacji na szpital).
  4.Obecna władza dla celów politycznych nie przegłosowała na Radzie Powiatu poprawki PIS która gwarantowała 12 mln zł (tylko i aż 12 mln) potrzebne na II etap rozbudowy - w wyniku czego najprawdopodobniej - po zakończeniu I etapu wykonawca zgodnie z umową zejdzie z placu budowy ( co znacznie zwiększy koszty rozbudowy).
  5.Obecna władza tak potraktowała dyrekcję szpitala (medialne zakazy czynności, doniesienie do prokuratury) , że żadna z 3 osób zarządzających szpitalem nie widziała możliwości konstruktywnej współpracy z Zarządem , Starostą i radnymi tzw koalicji rządzącej.
  6. Szpital nie pozostał bez nadzoru - ale kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się... więc póki co lansujemy tezę braku nadzoru.
  7. Dyrektor Bestwina zgodnie z Kodeksem Pracy i przysługującymi mu prawami miał prawo przyjąć wypowiedzenie od byłej starościny która to starościna (nie zarząd!!!) podpisała z nim umowę. Cyrk z latającymi po deszczu posłańcami którzy biegali za żoną dyrektora Bestwiny próbując coś jej wręczyć jest wizytówką tej władzy.
  8."Pycha chodzi przed upadkiem a wyniosłość ducha przed ruiną " - taki cytat....
  9. Naprawiony budynek stoi, ma wartość kilkudziesięciu milionów zł. i żadna uchwała rady powiatu ani żadna decyzja zarządu tego nie zmieni.
  10. Już jedna kontrola NIK (2014) wskazała winnych zaniedbań przy budowie szpitala gnieźnieńskiego (dla ironii zamówił ją pan Gruszczyński - ale cóż ci inspektorzy NIKu niekompetentni jacyś tacy, podobnie jak ci z 2017 roku).... więc może kolejny inspektor NIK przyjedzie do Gniezna ????

 • Link do komentarza julek środa, 09 stycznia 2019 18:59 napisane przez julek

  bo to jest dla inteligentnych obywateli

 • Link do komentarza mieszkaniec2 środa, 09 stycznia 2019 17:53 napisane przez mieszkaniec2

  Do: napisane przez powiatowy
  A co robił i robi Pan Bestwina??
  W Twojej wypowiedzi brak obiektywizmu!!
  Czy rezygnując ze stanowiska dyrektor nie musi , przedstawić bilansu zamknięcia??
  Czy nie obowiązuje go protokół zdawczo-odbiorczy??
  Do: napisane przez komentator
  A znasz sposób, który zapewni 100% odbiór pisma urzędowego??
  Unikanie listonosza, ucieczki i nie stawianie się na spotkania z Zarządem - to metoda powszechnie znana, gdy osoba jak mówisz "nękana" nie do końca jest uczciwa i prawa w swoim postępowaniu!!
  Nadal nie potrafię zrozumieć, jak można opuścić stanowisko pracy, beż audytu, czy chociażby inwentury?? Może to nie dotyczy Dyrektorów, chociaż, mam wrażenie, że prawo jest jedno!!

 • Link do komentarza Jelen środa, 09 stycznia 2019 16:33 napisane przez Jelen

  Do urzedasa "starościna wiedziała co robi". Ty chyba nie wiesz co piszesz.ona robiła tylko to co jej Dolata kazal. I nic poza tym.

 • Link do komentarza pigula środa, 09 stycznia 2019 12:51 napisane przez pigula

  Posłanka Nowoczesnej niejaka Paulina Hennig-Kloska wpuściła Gruszczyńskiego w maliny )))) Teraz on kontynuuje rozpoczęty atak pod szkołą dziecka !!!! Mało tego członek rodziny Gruszczyńskiego o incydencie informuje opinię publiczną. Taki cyrk tylko w Gnieźnie pod wodzą PO Nowoczeesna (((((

 • Link do komentarza wyborca środa, 09 stycznia 2019 11:30 napisane przez wyborca

  Metody jakby wyjęte z systemu przed gierkowskiego. Naprawde,oni chcieli "przyłapać" rodzinę Bestwinów w tak bezprawny sposob? Skąd sie ta nowa wladza wzięła. Kto ich wybierał? Kto na nich glosował? Kto ich przede wszystkim szkolił w takich metodach? Niedoczekanie, by taka formacja miałaby objąć władze w Polsce, bo już dziś należałoby zacząć się bać.

 • Link do komentarza Pan Cogito środa, 09 stycznia 2019 09:53 napisane przez Pan Cogito

  @ Robert Z. Prezentuje Pan albo nieznajomość prawa albo oryginalne podejście do interpretacji prawa. Proszę zatem zapoznać się z art. 42 par. 3 kodeksu postępowania administracyjnego, który określa możliwość doręczenia pisma urzędowego, w każdym miejscu gdzie się adresata zastanę. Kodeks pracy jest pod względem doreczeń jeszcze bardziej liberalny. Stosowanie zatem dostępnych narzędzi prawnych żeby doreczyc pismo człowiekowi, który unika jego odbioru nazywa Pan nękaniem. Zaiste, stosuje Pan interpretacje prawa na poziomie chronić Zenka za wszelką cenę bo nasz!

startpoprz.123nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane