czwartek, 03 stycznia 2019 11:44

Prezes MPK odchodzi. Spółka czeka na pakiet pomocowy

 
Wojciech Gulczyński, Tomasz Budasz, Piotr Stasiak Wojciech Gulczyński, Tomasz Budasz, Piotr Stasiak fot. Rafał Wichniewicz

Wraz z końcem ubiegłego roku, z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego odszedł dotychczasowy jego prezes Piotr Stasiak. Spółka jest w trudnej sytuacji finansowej.

Nieoficjalną informację w tej sprawie otrzymaliśmy wczoraj w godzinach popołudniowych. Wynikało z niej iż 31 grudnia pełniący funkcję prezesa MPK od połowy 2015 roku Piotr Stasiak, pożegnał się z pracownikami i opuścił siedzibę spółki.

Dziś, tj. w czwartek 3 stycznia informację tę potwierdzono w trakcie konferencji podsumowującej projekt unijny, zrealizowany w bazie MPK przy ul. Wesołej. Decyzję tę Piotr Stasiak miał podjąć osobiście, a prezydent podziękował mu za 3,5 roku pracy na rzecz spółki. Jednocześnie, jak przekazano, nowym prezesem MPK Gniezno ma być dotychczasowy zastępca prezesa Wojciech Gulczyński, pracujący w tej firmie od 2001 roku. Od tej pory zarząd ma być jednoosobowy:- Jest to też związane z trudną sytuacją finansową spółki, o czym też mówiłem przy wprowadzaniu budżetu na ten rok. Myślę iż sobie poradzimy, liczę na dlaszą współpracę, tak się umówiłem z prezesem Stasiakiem, że musimy podjąć pewne działania jeśli chodzi o projekt pomocy dla spółki. Nie ucierpią na tym nasi mieszkańcy, bo na pewno nie będzie zmian i podnoszenia cen biletów -mówił prezydent Tomasz Budasz.

- Sytuacja finansowa firmy jest trudna, ale nie jest beznadziejna. Wszystko da się wyprostować, a jest to spowodowane kilkoma rzeczami. Przede wszystkim jest to wysoki skok cen paliw, które miały miejsce w ciągu ostatnich 6-7 miesięcy, co kosztowało spółkę 300 tys. złotych dodatkowo. Ponadto realizowaliśmy cały cykl podwyżek dla pracowników, spowodowany tym, że w końcu 2017 roku zaczął się masowy odpływ pracowników do innych firm transportowych. Oprócz tego tym ludziom podwyżki się należały, bo bardzo ciężko pracują i za swoją odpowiedzialna pracę powinni być nagradzani. Trzecim aspektem było udźwignięcie przez spółkę inwestycji, która została zrealizowana w bazie, a która też przeszła nasze oczekiwania ze względu na koszty, które planowaliśmy wcześniej. Początkowo miało to być 3,7 mln złotych, a skończyło się na ponad 5 mln złotych - mówił Wojciech Gulczyński.

Jak przekazano, w najbliższym czasie ma zostać przedstawiony projekt pakietu pomocniczego, który pomoże spółce wyjść z problemów finansowych.

 

40 komentarzy

 • Link do komentarza rezigiusz piątek, 11 stycznia 2019 09:56 napisane przez rezigiusz

  Cóż pożyjemy zobaczymy co to dalej będzie z MPK ale kredyt wiemy jak będzie uzasadniony ano w "imie solidarności pokoleniowej"

 • Link do komentarza Prezes czwartek, 10 stycznia 2019 01:05 napisane przez Prezes

  No to cuda zaczynają się dziać w Nowym Roku. Pakiet pomocowy dla MPK, oczywiście z budżetu miasta i kolejny kredycik ? A kiedy będzie pakiet pomocowy dla PWiK przeznaczony na zabezpieczenie ciągłych awarii sieci wodociągowo-kanalizacyjnych ? Marny początek roku dla mieszkańców Gniezna, a co na to nowe ugrupowanie w Radzie Miasta - czyli Koalicja dla Pierwszej Stolicy ???

 • Link do komentarza walczak środa, 09 stycznia 2019 16:11 napisane przez walczak

  Następna spółka do upadłości to PEC. Zobaczycie piękną katastrofę układu POKO w naszym mieście.

 • Link do komentarza mieszkaniec okolic wtorek, 08 stycznia 2019 18:01 napisane przez mieszkaniec okolic

  Urbis dawno pomyślał buduje od podstaw bazę na ulicy Fabrycznej na pewno za mniejsze pieniądze.Panie Prezydencie dlaczego MPK nie pomyślało i nie przeniosło do się do PKS(duży plac parkingowy, warsztaty naprawcze) wiedząc o ich kłopotach lub w inne miejsce w Gnieźnie. Gdzie tu logika - teraz autobusy parkowane są jak zapałki w pudełku (nie wszystkie się mieszczą) wystarczy spojrzeć na plac zna Pan ten problem. A czy kłopoty PKS-u wykorzystuje już Pana była firma. Od kilku dni na ulicach Mnichowa i Pawłowa można zauważyć jeżdżący autobus MPK czyżby jakieś testy nowej linii....a może są już jakieś plany i nas Pan zaskoczy.

 • Link do komentarza ojejku wtorek, 08 stycznia 2019 11:12 napisane przez ojejku

  Kto odpowiedzialny robi remonty jak nie ma kasy?????? Drogie remonty????? A teraz podatkami będziemy spłacać długi MPK. Co z tego, że bilety nie zdrożeją?

 • Link do komentarza zaniepokojony mieszkaniec osiedla poniedziałek, 07 stycznia 2019 11:26 napisane przez zaniepokojony mieszkaniec osiedla

  Zamiast przenieść zajezdnię poza miasto, to oni pakują miliony w "modernizację" zajezdni pod bokiem szkoły, gdzie setki uczniów musi wdychać spaliny i w ogóle taki twór w centrum osiedla mieszkaniowego. Czy ktoś jeszcze w tym mieście potrafi myśleć???

 • Link do komentarza ech poniedziałek, 07 stycznia 2019 06:54 napisane przez ech

  I pomyśleć że są w Polsce takie miasta gdzie jest darmowa komunikacja publiczna i nie mają z tym kłopotów.

 • Link do komentarza wilk poniedziałek, 07 stycznia 2019 00:21 napisane przez wilk

  Śmieszne to wszystko,gdy tylko drużyna POKO wygrała wybory,nagle wielu prezesów,dyrektorów,trenerów rezygnuje w tajemniczych okolicznościach !!!!! Okazuje się ,że wszędzie długi....albo nie daj Boże krętactwo i wałki.......ukrywane przed wyborami,aby wierny lecz mierny lud gnieźnieński oddał swoje głosy na nowoczesnych WYBRAŃCÓW!!!!! A to się okazuje tylko .......ATRAPY albo jak ja lubię to słowo....ludzie SŁUPY,podstawione by ogłupiać,tak mamy w wielu miastach,większych od Gniezna !!!!! Czyli CZEKAJĄ NAS KOLEJNE PODWYŻKI,by żyło się lepiej................ !!!!!

 • Link do komentarza Bil niedziela, 06 stycznia 2019 18:25 napisane przez Bil

  Pan Gulczynski był zastępca Prezesa Budasza i Prezesa Stasiaka. I teraz w związku ze zła sytuacja finansowa w nagrodę został samym Prezesem.
  Pan Gulczyński był zastępcą jeszcze Prezesa Kordysa, który przyniósł go w reklamówce do firmy. To "Prezes" bez konkursu... Zatrudniony po znajomości.

 • Link do komentarza Iza sobota, 05 stycznia 2019 17:41 napisane przez Iza

  Jak to jest że przed wyborami w 2018 roku wszystko w tym mieście było takie fajne, i króle i króliki i palmy i kwiatki i koncerty...........a teraz zaczęły się "schody" ? Obyśmy nie doczekali tego że albo nie będziemy mieli się gdzie leczyć albo nie będziemy mieli czym dojechać do jakiejś lecznicy.

 • Link do komentarza przekupka sobota, 05 stycznia 2019 17:30 napisane przez przekupka

  Czy to prawda co gadają na straganach że w urzędzie jest reorganizacja na której zyskają przyboczni ?

 • Link do komentarza Kaziu zRataj sobota, 05 stycznia 2019 14:35 napisane przez Kaziu zRataj

  Bezpłatna linia 0 już zlikwidowana. Co dalej?

 • Link do komentarza Bil sobota, 05 stycznia 2019 10:08 napisane przez Bil

  Początkowo miało to być 3,7 mln złotych, a skończyło się na ponad 5 mln złotych - mówił Wojciech Gulczyński. Ponad to znaczy ile? 10 zł czy 999 tyś.. Czyli kolejny milion....

 • Link do komentarza Kierowca sobota, 05 stycznia 2019 08:31 napisane przez Kierowca

  Pan prezes z nikim sie nie pożegnał. Chorował przed świętami......!!!!

 • Link do komentarza mieszkaniec sobota, 05 stycznia 2019 08:28 napisane przez mieszkaniec

  Powstały kroliki za ponad 2 mln zl. Rozbudowano zajezdnie Mpk za ponad 5 mln zl. .... wszystko rozumiem , tylko dlaczego mowi sie o rozbudowie zajedni a tu niespodzianka biurowiec nie wyremontowany ogrodzenie pamieta czasy powstania Mpk. Myjnia ekologiczna a autobusy brudne jezdza ?(braki wody). Na zajezdni autobus przy autobusie bo nie ma miejsca. Reszta autobusow na wynajętych parkingach ul. Rzepichy i Grunwaldzka. Prezes tak szybko odszedl ze stanowiska dlaczego ?. Nie dokonczyl co zaczął tylko dlug zostawił. Podwyżki pensji obiecywal dla pracownikow rok temu a teraz sam odprawe wezmie. PO co to wszystko bylo. Kierowcow zaczyna chwytac choroba lokomocyjna i choruja...przytocze slowa jednej piosenki Dziwny jest ten swiat

 • Link do komentarza gnieźnieńska OPERA w SYDNEY sobota, 05 stycznia 2019 06:53 napisane przez gnieźnieńska OPERA w SYDNEY

  Przeczytałem ten artykuł drugi raz i nie mogę wyjść z podziwu co do zarządzania spółkami miejskimi w Gnieźnie. Rozumiem że Pan Gulczynski był zastępca Prezesa Budasza i Prezesa Stasiaka. I teraz w związku ze zła sytuacja finansowa w nagrodę został samym Prezesem? W nagrodę, bo rozumiem, że dostał chociażby 100 zł podwyżki? ... rozumiem rowniez , ze zla sytuacja finansowa jest poniewaz menagerowie zarzadzajacy zle okreslili koszty paliwa, plac i zle oszacowali inwestycje? :):):) ...chyba powoli robi się tutaj prywatne księstwo gnieźnieńskie? :):):)

 • Link do komentarza gnieźnieńska OPERA w SYDNEY sobota, 05 stycznia 2019 06:17 napisane przez gnieźnieńska OPERA w SYDNEY

  Śmieszne to zarządzanie w miejskich spolkach w Gnieźnie. Wprawdzie dużo się robi ale jakim kosztem? Np. W takiej spółce jak nie można brać pod uwagę w planach wzrostu plac i paliwa? Do tego czy to opera w Sydney, że nie można dokładnie ocenić inwestycji??? Pan Gulczynski który chyba był zastępca u Pana Budasza a później u Pana Stasiaka dostał nagrodę i został teraz sam Panem Prezesem .. a sytuacja finansowa kiepska :):):)

 • Link do komentarza Wincenty piątek, 04 stycznia 2019 21:56 napisane przez Wincenty

  Panie Prezydencie wielki czas wprowadzic podatek od psów bo gdzekolwiek jesem leżą g.... ludzie maja po 2 i wiecej psów wiec kase mają mam nadzieje ze ma Pan tyle odwagi!!!!

 • Link do komentarza Bil piątek, 04 stycznia 2019 18:50 napisane przez Bil

  To jest początek końca tej Spółki. Ukrywają prawdę. Cały Budasz. Pewnie weźmie kolejny kredyt. A teraz będzie Prezesem Gulczyński? Przecież on też do takiej sytuacji finansowej się przyczynił. No chyba że przez ostatnie 3 lata był na urlopie.

 • Link do komentarza VU piątek, 04 stycznia 2019 12:01 napisane przez VU

  Brawo Wojtek!!!!
  Na zlocie VU sobie opijemy awans

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane