środa, 02 stycznia 2019 09:39

60-latka ukradła zabawkę z grobu dziecka

 
60-latka ukradła zabawkę z grobu dziecka archiwum redakcji

Wyjątkową bezczelnością wykazała się 60-letnia mieszkanka z os. Grunwaldzkiego, która okradła grób zmarłego dziecka. Wpadła, gdyż przedmiot zawierał... nadajnik!

W ostatni dzień 2018 roku w gnieźnieńskiej komendzie stawił się 24-letni mieszkaniec gminy Gniezno, informując funkcjonariuszy o kradzieży zabawki (samochodzika), który znajdował się na grobie jego zmarłego synka.

Mężczyzna stratę oszacował na prawie 1000 złotych, bowiem jak tłumaczył, od początku 2018 roku z nagrobka jego dziecka zaczęły ginąć pozostawiane przez rodzinę przedmioty. Zmartwiony tym faktem mężczyzna postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. W zakupionej zabawce zamontował telefon z dwoma aktywnymi kartami telefonicznymi, po czym pozostawił go na grobie. 

Gdy pod koniec grudnia 2018 roku zabawka zniknęła z grobu, poszkodowany zgłosił się na policję, pomagając jednocześnie ustalić miejsce, w którym skradziony przedmiot się znajduje. Do wskazanego mieszkania na osiedlu Grunwaldzkim w Gnieźnie udali się funkcjonariusze kryminalni. Tam znaleźli skradzioną zabawkę i zatrzymali 60-letnią sprawczynię. Kobieta usłyszała już zarzut kradzieży i przyznała się do winy. Za kradzież grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Gnieźnie

7 komentarzy

 • Link do komentarza Ania środa, 09 stycznia 2019 09:23 napisane przez Ania

  Nie ona tylko kradła bo nadal giną znicze , podkładki bo u mojego syna wczoraj zginął znicz Aniołek podpisany i podkładka w kształcie serca. Poradźcie co robić?

 • Link do komentarza Miś sobota, 05 stycznia 2019 10:40 napisane przez Miś

  aaa wredna skąd wiesz, że już nie ma tego monitoringu - to po pierwsze - zresztą nie ma szans, żeby ten objął teren całego cmentarza i do tego każdy grób!, po drugie - tyle lat syf, chamstwo obsługi, pijaństwo na tym cmentarzu nikomu nie przeszkadzało /w tym również proboszczowi/ i nie narzekałaś to co chcesz teraz?

 • Link do komentarza Biała Dama sobota, 05 stycznia 2019 00:06 napisane przez Biała Dama

  Ad. wredna - to wg "wrednej" należy ustawić monitoring z podglądem na każdy grób? Pani twierdzi, że pokładne w wysokości 1,66 zł. (słownie: jeden złoty sześćdziesiąt sześć groszy) od grobu miesięcznie to dużo? I to ma wystarczyć na obsługę cmentarza, sprzątanie, wodę, wywóz śmieci i jeszcze monitoring? Pani chyba z palmy spadła!

 • Link do komentarza Iza piątek, 04 stycznia 2019 20:11 napisane przez Iza

  Trzeba byc naprawde zimnym,wyrachowanym i bez serca zeby zrobic taka rzecz ..

 • Link do komentarza Ciotka środa, 02 stycznia 2019 22:13 napisane przez Ciotka

  Oby jej te łapy odpadły. Kiedyś przyłapany starszą Panią jak kradła aniołka z grobu.Powiedziała mi że to dla niepełnosprawnego syna. Nie wiem jak można być matką i zabierać zmarłym dzieciom. Przecież to jest wszystko co ci biedni rodzice mogą zrobić dla nich, a taka bestia przyjdzie i ukradnie. Jeśli Bóg istnieje to myślę że w czarnym notesie zanotował i przekazał diabłowi .

 • Link do komentarza wredna środa, 02 stycznia 2019 19:16 napisane przez wredna

  na tym cmentarzu notorycznie ginie coś z nagrobków. Może czas na monitoring panie zarządco?! w końcu opłata za wieczny odpoczynek w tym miejscu nie mała

 • Link do komentarza Ilona Dobska środa, 02 stycznia 2019 13:19 napisane przez Ilona Dobska

  Dziękujemy że udało się Panu dorwać tą" osobę", z grobu naszej córeczki Martuni też ginęły zabawki, bardzo Panu dziękujemy- rodzice Martusi Dobskiej

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane