wtorek, 01 stycznia 2019 19:06

Pożar domu w Mnichowie w noworoczne popołudnie

 
Pożar domu w Mnichowie w noworoczne popołudnie źródło: PSP Gniezno

Trzy osoby straciły dach nad głową w wyniku pożaru, jaki miał miejsce we wtorek w podgnieźnieńskiej wsi. Działania gaśnicze trwały ponad trzy godziny.

Do zdarzenia doszło 1 stycznia, we wczesnych godzinach popołudniowych, kiedy to dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP przyjął zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w Mnichowie.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że budynek jednorodzinny znajdujący się w pewnym oddaleniu od szosy przebiegającej przez tę miejscowość, objęty jest w całości przez pożar. Trójka jego mieszkańców opuściła obiekt przed przyjazdem straży pożarnej i nie wymagała pomocy medycznej.

Działania straży pożarnej polegały podaniu dwóch prądów wody z zewnątrz na palący się obiekt. Ze względu na to, że pożar był mocno rozwinięty, a konstrukcja stropu i dachu budynku drewniana, konieczna była częściowa rozbiórka budynku. Przeszło trzygodzinne działania na miejscu prowadziła OSP Mnichowo oraz zastępy JRG Gniezno.

Na miejscu poza strażą pożarną obecna była również policja i pogotowie energetyczne. Na miejscu obecna była wójt Gminy Gniezno, a wsparcia pogorzelcom udzieliła pomoc społeczna oraz mieszkańcy miejscowości, którzy zorganizowali dla nich opiekę. Pojawił się też apel o pomoc dla potrzebujących, na który był bardzo duży odzew - na tę chwilę poinformowano iż bieżące potrzeby poszkodowanych zostały zapewnione. 

źródło: PSP Gniezno i Facebook Mnichowo Dalki

2 komentarzy

  • Link do komentarza Rdzenny mieszkaniec środa, 09 stycznia 2019 17:32 napisane przez Rdzenny mieszkaniec

    1 stycznia wójt była w pracy ciekawe. Dobrze zaczęła nowy rok.

  • Link do komentarza jaś poniedziałek, 07 stycznia 2019 09:25 napisane przez jaś

    Czy redakcja coś wie o ewentualnej zbiórce pieniężnej na rzecz poszkodowanych ? Myślę że nie tylko ja jestem skłonny ich wspomóc w ramach wiarygodnej akcji.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane