piątek, 28 grudnia 2018 11:29

Zarząd przeprasza Urząd Wojewódzki za... rozliczenia Szpitala

 
Zarząd przeprasza Urząd Wojewódzki za... rozliczenia Szpitala archiwum redakcji

Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego zdecydował się przeprosić za "nieprofesjonalny sposób rozliczenia dotacji przez Szpital Pomnik Chrztu Polski".

Oświadczenie w tej sprawie zostało dziś nadesłane na naszą skrzynkę redakcyjną. Zarząd w jego treści nawiązuje do sprawy rzekomego ryzyka odebrania dotacji z budżetu państwa, która miała być zagrożona z uwagi na rzekome błędy formalno-prawne w rozliczeniach.

Niniejszym oświadczamy, że informacje, które pojawiły się w przestrzeni publicznej sugerujące, iż Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu celowo kwestionuje wydatkowanie przez Szpital Pomnik Chrztu Polski środków z rezerwy ogólnej budżetu państwa w wysokości 5 mln 700 tys. zł., są wysoce krzywdzące dla merytorycznych i kompetentnych pracowników Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Tym samym pragniemy publicznie przeprosić Urząd Wojewody Wielkopolskiego, w sposób szczególny Wydział Zdrowia, za nieprofesjonalny sposób rozliczania dotacji przez Szpital Pomnik Chrztu Polski. 

Reprezentując Powiat Gnieźnieński czujemy się odpowiedzialni za sprawowanie nadzoru nad jednostką jaką jest szpital. Mamy nadzieję, że powyższa sytuacja miała charakter jednostkowy i nie będzie rzutowała na współpracę z Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu w przyszłości.

Składamy szczere podziękowania za dotychczasowe działania wspierające rozbudowę gnieźnieńskiej lecznicy ze środków budżetu państwa. Mamy nadzieję, że będziemy mogli liczyć na dalszą równie owocną współpracę przy kontynuacji tego zadania.

w imieniu Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego
Anna Jung
Wicestarosta Gnieźnieński

20 komentarzy

 • Link do komentarza zaciekawiony środa, 02 stycznia 2019 07:42 napisane przez zaciekawiony

  Co wspólnego z tymi przeprosinami ma szpital ? Przecież to nie szpital informował w przestrzeni publicznej że Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu kwestionuje wydatkowanie dotacji w wysokości 5 mln 700 tys. zł ? Przecież jak zrozumiałem z wcześniejszych przekazów medialnych to posłanka z Nowoczesnej informowała że Wojewoda Wielkopolski kwestionuje wydatkowanie dotacji w wysokości 5 mln 700 tys. zł przez poprzedni zarząd i szpital oraz że ta dotacja jest zagrożona i trzeba będzie ją oddać. No to jak tak posłanka przekazała i tego faktu dotyczą przeprosiny to po co mieszają do tego szpital w przeprosinach ? Jak są przeprosiny takiej treści to rozumiem że Wojewoda nie kwestionował tej dotacji ? Jeżeli tak to wygląda to dlaczego Nowoczesna przekazała informacje za które to ten niby koalicjant - zdaje się z PO , musi przepraszać ? Czy to koniec koalicji po wyborach i teraz Nowoczesna jest w opozycji do PO ?

 • Link do komentarza werty wtorek, 01 stycznia 2019 12:14 napisane przez werty

  do qwert

  a czy w tym czasie w szpitalu nie zarządzał już powołany prezes spółek Jacek B??? - on sprawował bezpośredni nadzór nad tą "nieprofesjonalnie" rozliczona dotacją ( załatwioną przez tych okropnych i niekompetentnych - co już ich tam nie ma).
  Jacek B. póki co zajmuje się głównie ruchami kadrowymi i wysyłaniem do mediów informacji finansowych wyjętych z kapelusza razem ze wspomnianymi przez Ciebie królikami. Pan Jacek B. chyba jeszcze nie zrozumiał, że nieprawdziwą informację podana do publicznej wiadomości trzeba będzie sprostować!!

 • Link do komentarza salowy niedziela, 30 grudnia 2018 20:33 napisane przez salowy

  O co w tym wszystkim chodzi? kto i czemu winien i kto i za kogo i w czyim konkretnie imieniu przeprasza? Wiecie co, powiem wam jedno. To jest styl pracy nowego lokalnego polityka i czeka nas chyba wielki kabaret. Szkoda tylko, ze ta zabawa tak naprawdę dotyka każdego z nas, a w tym przypadku ludzi, którzy są lub będą pacjentami tego szpitala.

 • Link do komentarza hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha sobota, 29 grudnia 2018 16:32 napisane przez hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

  Jak czujecie się odpowiedzialni za sprawowanie nadzoru nad jednostką jaką jest szpital to jak mogliście dopuścić do nieprofesjonalnego sposobu rozliczania dotacji i do upublicznienia informacji sugerujących i wysoce krzywdzących merytorycznych i kompetentnych pracowników Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego ?

  Co za "orzeł" napisał te przeprosiny ?

  Kto tam zajmuje się tym nadzorem ?

  Co nadzoruje ten zarząd ?

 • Link do komentarza kierownik sobota, 29 grudnia 2018 16:10 napisane przez kierownik

  Przecież z treści przeprosin wynika jasno że ten zarząd przeprasza za publiczne wypowiedzi ze strony wiadomo kogo z Gniezna , które obraziły Wielkopolski Urząd Wojewódzki. Czy coś tam zostało profesjonalnie czy nieprofesjonalnie rozliczone jest sprawą wtórną, która zapewne nie interesuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki. Zapewne gdyby Urząd z Poznania otrzymał nieprofesjonalne rozliczenia to by nie kazał się publicznie przepraszać tylko po urzędowemu to załatwili. Z treści przeprosin można zrozumieć że upubliczniono jakieś nie sprawdzone pierdoły , wobec czego ci z Poznania poczuli się obrażeni najwidoczniej.
  Swoją drogą treść tych przeprosin wydaje się być fatalnie skomponowana. Skoro przepraszają za informacje, które pojawiły się w przestrzeni publicznej sugerujące, iż Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu celowo kwestionuje wydatkowanie przez Szpital Pomnik Chrztu Polski środków z rezerwy ogólnej budżetu państwa , to wygląda że takie informacje nie były prawdziwe i że Urząd w Poznaniu nie kwestionował wydatków więc po co ta nie mająca żadnego znaczenia wzmianka dotycząca nieprofesjonalnego sposobu rozliczania dotacji ?
  Niezły początek tej kadencji.

 • Link do komentarza qwert sobota, 29 grudnia 2018 12:43 napisane przez qwert

  Nowy zarządzie, proszę nie dawać pożywki pisowskim ...., zgłaszać wszystko do prokuratury, czekać cierpliwie na efekty i robić swoje.Co chwilę wychodzą w szpitalu nowe niespodzianki, niczym króliki z kapelusza. To dopiero miesiąc. Stajnia Augiasza musi być wyczyszczona.

 • Link do komentarza sesjometr sobota, 29 grudnia 2018 10:44 napisane przez sesjometr

  Paniom A.J i PHK wydaje się , że są sprytne.
  Gratulacje - uknuć taka intrygę !
  ale szacunku do mieszkańców powiatu za grosz! Co za konsekwencja w założeniu , że powtarzane kłamstwa stają się prawdą.
  W plebiscycie na "kłamcę roku" obie miałyby szanse na podium !

 • Link do komentarza ?????? sobota, 29 grudnia 2018 10:09 napisane przez ??????

  Znowu szpital winien ? Nieźle zaczynacie. Jak szpital winien to czemu Wy przepraszacie ? Czy przypadkiem nie jest tak że to Wam podlega służba zdrowia i macie nadzór nad tym szpitalem i finansami i budową ? Dobre sobie . Wy załatwiacie dotacje, Wy nadzorujecie, ale winni wszyscy inni ?

 • Link do komentarza Wyborca powiatowy piątek, 28 grudnia 2018 18:48 napisane przez Wyborca powiatowy

  Tak niestety bywa, jak dzieciaki biorą do reki zabawkę i nie wiedza, jak z nia postępować. To jest skutek politycznych wyborów, protekcjonalnych stanowisk, nepotyzmu zamiast merytoryki. Słabo widzę nadchodzące 5 lat w naszym mieście i powiecie.

 • Link do komentarza ło matko piątek, 28 grudnia 2018 15:58 napisane przez ło matko

  Nie dziwię się że ten Bestwina sobie poszedł , żal tylko tych wyborców - pacjentów

 • Link do komentarza Aymous piątek, 28 grudnia 2018 15:44 napisane przez Aymous

  Szpital od 2016 R. Rozliczył trzy dotacje w czasie kiedy pani Jung organizowała kolonie dla dzieci ! Za co przeprosiny za to że niemądra posłanka robiła konferencje alarmując o możliwości utraty dotacji gdy urząd wojewódzki poprosił o kilka doprecyzowań, które zostały szybko przesłane ! Żarty sobie robicie ze sprawowania władzy !!!! Intrygi, knucia, pomawianie, kłamstewka, kłamstwa, wyrzucanie ludzi z pracy, zastraszanie ludzi - to jest wasza duma ? Jak szybko zaczęliście tak szybko skończycie !

 • Link do komentarza urząd wojewódzki. piątek, 28 grudnia 2018 15:37 napisane przez urząd wojewódzki.

  Pani Jung pomylił się adresat przeprosin . Powinna przeprosić pana Pawła Dopierałę.

 • Link do komentarza trretw piątek, 28 grudnia 2018 14:53 napisane przez trretw

  za co te przeprosiny jak PHK mówiła i to tutaj cytowano że przyszło pismo od Wojewody i że dotacja 5,7mln jest zagrożona i trzeba będzie oddać i że ona ma twarde dane i że powinni skarżyć poprzedni zarząd o zamach na życie i zdrowie mieszkańców czy jakoś tak . Może ten nowy staRosta coś nam wyjaśni o co chodziło tej jego koalicjantce

 • Link do komentarza lud piątek, 28 grudnia 2018 14:34 napisane przez lud

  Gdzie jest Gruszczyński, niech on wyjdzie do ludu i tak jak potrafi wytłumaczy w czym rzecz z tymi przeprosinami.

 • Link do komentarza Eryka piątek, 28 grudnia 2018 14:30 napisane przez Eryka

  Już nic nie rozumiem. Przecież cały czas było że źle i niedobrze coś tam z kasą i nawet coś tam posłanka z nowoczesnej miała zgłosić do prokuratora, to o co w końcu chodzi

 • Link do komentarza z piątek, 28 grudnia 2018 14:27 napisane przez z

  Może ten zarząd coś bliżej wyjaśnić w tej sprawie o co chodzi bo do tej pory to dużo gadali i tak dalej a teraz takie enigmatyczne coś ? W internecie z listopada jest info że Wojewoda podpisał z poprzednim zarządem powiatu o tej dotacji 5,7 miliona zł na szpital i tam są fotki , jest Tarczyńska i Bestwina .

 • Link do komentarza hę piątek, 28 grudnia 2018 14:10 napisane przez hę

  A to są przeprosiny że szpital źle rozliczał ? A to nie rozliczał jakiś człowiek ze szpitala ? A czemu nic nie ma za którego zarządu czy tam dyrektora to źle zrobiono ? Czy to źle rozliczono za Bestwiny czy już po nim ? A czemu to starosta się nie podpisał pod przeprosinami , gdzie on jest , wcześniej to jego dużo było i podobno nawet przed zostaniem starostą listy wysyłał ?

 • Link do komentarza dawny sympatyk PO piątek, 28 grudnia 2018 13:28 napisane przez dawny sympatyk PO

  O proszę, nauczyli się przepraszać xD Teraz tylko czekać kiedy przeproszą Bestwinę , Jachimczykową i Dopierałę za pomówienia.

 • Link do komentarza eugenika piątek, 28 grudnia 2018 13:16 napisane przez eugenika

  i kto tu kombinował?

 • Link do komentarza Gnieźnianka piątek, 28 grudnia 2018 12:54 napisane przez Gnieźnianka

  Najpierw myśleć, potem mówić. Myślenie jest złotem

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane