niedziela, 16 grudnia 2018 17:54

Niedziela pełna kolizji

 
Niedziela pełna kolizji źródło: OSP Strzyżewo Smykowe

Od pierwszych godzin rannych służby wzywane były już do kilku zdarzeń drogowych, jakie miały miejsce na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

Do pierwszego z nich doszło kilka minut po godzinie 7:00 rano w Niewolnie k. Trzemeszna, gdzie kierujący samochodem osobowym, jadąc przez wspomnianą miejscowość, zjechał z drogi i uderzył w płot jednej z posesji. Na miejsce przybyło OSP Trzemeszno i JRG Gniezno, a także policja - nikomu na szczęście nic groźnego się nie stało.

Do kolejnego zdarzenia doszło na drodze z Witkowa do Powidza, tuż za Strzyżewem Witkowskim, gdzie około 13:45 doszło do dachowania samochodu osobowego. Do czasu przyjazdu na miejsce OSP Witkowo, jednej osobie podróżującej pojazdem pomocy udzielił zespół ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczali rejon zdarzenia do czasu zabrania pojazdu przez pomoc drogową.

Kolejne zdarzenie miało miejsce po godzinie 14:00 na obwodnicy Gniezna w ciągu drogi krajowej nr 15, na wysokości Wełnicy. Doszło tam do kolizji dwóch samochodów osobowych, a wezwane na miejsce OSP Strzyżewo Smykowe zajęło się unieszkodliwieniem rozlanych na jezdni płynów samochodowych oraz zabezpieczeniem rejonu zdarzenia do czasu usunięcia pojazdów z drogi. 

We wszystkich powyższych przypadkach dokładne okoliczności zdarzeń ustali policja, a służby przypominają o zachowaniu większej ostrożności na drogach i zdjęcie nogi z gazu w trakcie panujących zimowych warunków atmosferycznych.

źródło: OSP Strzyżewo Smykowe, OSP Trzemeszno, OSP Witkowo

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane