wtorek, 27 listopada 2018 11:34

Co dalej z dyrekcją szpitala?

 
Co dalej z dyrekcją szpitala? archiwum redakcji

W temacie zmiany władzy w powiecie gnieźnieńskim zaczynają się już pojawiać pytania o pierwsze zmiany personalne na różnych stanowiskach. Nowy starosta póki co powściągliwie wypowiada się w kwestii dyrekcji szpitala.

Jeszcze w grudniu mamy poznać wyniki audytu, jaki prowadzony jest w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski. Obejmować ma on nie tylko kwestię rozbudowy szpitala, finansowania tego przedsięwzięcia oraz prognoz na kontynuację inwestycji, ale także działalności poszczególnych oddziałów czy pracy personelu. Starosta Piotr Gruszczyński przyznał iż wyniki mamy poznać jeszcze przed świętami.

- Prawdopodobnie 22 grudnia odbędzie się konferencja prasowa, w trakcie której przedstawimy sytuację szpitala powiatowego. Sytuacja wygląda dużo gorzej, niż nam to pierwotnie się wydawało i nam to przedstawiano. Nie chcę wchodzić za głęboko w tę materię, ale informacje, jakie dzisiaj zostały mi przekazane, niestety w swoich skutkach będą powodowały istotne zmiany, jeśli chodzi o funkcjonowanie tego szpitala. Sprawa jest poważna i moi partnerzy koalicyjni nie mają jeszcze pełnej wiedzy, dlatego trzeba będzie zwołać specjalne spotkanie, a opinia publiczna powinna zostać o tym poinformowana. Propozycja jest taka, by na trzeciej sesji, tuż przed świętami, zaprosić lekarzy bo pracownicy szpitala powinni wiedzieć, jaki jest stan rzeczy i jakie są rozwiązania, które musimy przedstawić - stwierdził starosta, dodając iż czuje się "pod presją czasu", żeby opinia publiczna dowiedziała się jak najszybciej o działaniach, jakie mają zostać podjęte w sprawie tej instytucji.

Czy wobec tego czekają nas zmiany na stanowisku dyrekcji szpitala? - My takiego pomysłu na ten moment nie mamy. Rozmawiając z liderem SLD Tadeuszem Tomaszewskim uznaliśmy iż rozbudowę powinni kontynuować ci, którzy ją zapoczątkowali, bo oni mają wiedzę. Pamiętam sesję, w której brałem udział i wynikało z przekazu iż "jest kolorowo, nie najgorzej i wszystko jest ok". Mam nadzieję iż nasze wątpliwości zostaną rozwiane przez dyrekcję szpitala, jeśli oni wiedzą, jak to należy rozbudowywać, to my chcemy tych ludzi zdecydowanie zatrzymać. Ten szpital to nie sprawa zarządu, ale przede wszystkim mieszkańców powiatu - stwierdził Piotr Gruszczyński, wskazując iż w temacie lecznicy powinien zebrać się "okrągły stół", przy którym zasiądzie też opozycja do wspólnych rozmów na ten temat.


W temacie dyrektora Krzysztofa Bestwiny pojawiają się jednak spekulacje co do jego aktualnej obecności w gnieźnieńskim szpitalu. Już pod koniec ubiegłego tygodnia pojawiły się informacje, na tę chwilę niepotwierdzone, jakoby miał on opuścić placówkę. Zapytani o sprawę byli już członkowie Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego poprzedniej kadencji, stwierdzali jedynie iż taka informacja do nich dotarła, ale nie potrafili jej potwierdzić i odsyłali do byłej już starosty Beaty Tarczyńskiej. Zapytana o tę sprawę nie chciała jej komentować. Nasze próby kontaktu z Krzysztofem Bestwiną nie powiodły się. 

Jeszcze w ubiegły czwartek, dzwoniąc do sekretariatu szpitala, przekazano nam iż o dyrektora należy pytać na początku obecnego tygodnia. Dziś otrzymaliśmy informację iż Krzysztofa Bestwiny w tym tygodniu także nie ma. Piotr Gruszczyński, zapytany o tę kwestię po dzisiejszej konferencji przekazał nam iż nie otrzymał w tej sprawie żadnego potwierdzenia i traktuje to jedynie jako plotkę.

12 komentarzy

 • Link do komentarza marta środa, 05 grudnia 2018 11:05 napisane przez marta

  a z bazy danych wolno korzystać każdemu ?
  kto miał uprawnienia dostępu do danych? i podawania nazwiska ? a
  gdzie ochrona danych osobowych ja sie pytam ?

 • Link do komentarza Buntowszcik środa, 05 grudnia 2018 07:33 napisane przez Buntowszcik

  Żenada! Teraz pracownicy szpitala odczują na własnej skórze swoją głupotę . Jak można było głosować na bandę zdyskredytowanych platw[o)sów. Zaczną się rządy panów B i H będą sobie budować baseny przy willach, a pielęgniarki będą ich służebnicami. O szpitalu zapomnijcie prędzej zgnije na wolnym powiterzu bo ta ekipa przemarnuje wszystko będzie kupować sobie kolekcję czołgów i paradować po starym rynku w niemieckim mundurze. Wybraliście PO to teraz cierpcie.

 • Link do komentarza humanista środa, 28 listopada 2018 13:14 napisane przez humanista

  Oby nie układ Pan F. i Pan H.
  Może Pani skarbnik z UM postawi ten szpital!?
  Ona po tej samej uczelni co poprzedni dyrektor, ale z nie jest także fachowiec.
  Powodzenia Panie Starosto.

 • Link do komentarza salowa środa, 28 listopada 2018 13:09 napisane przez salowa

  matan jeszcze nie widać ale ta druga i juz sie szarogesi .lata weszy i donosi do starej ekipy . jest w swoim rzywiole . ale my tu ich i jej nie chcemy .co to to nie . niech weszy lepiej za swoim i kobitkami.
  teraz kultura i spokojnie

 • Link do komentarza Stefan środa, 28 listopada 2018 10:09 napisane przez Stefan

  Jeśli ktoś chciał władzy, to niech teraz rządzi a nie ogląda się na wsparcie innych. Panie Gruszczyński gdzie odpowiedzialność , którą już pan zatracił w poprzedniej kadencji?

 • Link do komentarza tensam środa, 28 listopada 2018 09:08 napisane przez tensam

  Do: napisane przez Inigo

  Czytaj ze zrozumieniem!!!

  Cyt: Co dalej z dyrekcją szpitala?
  "Mam nadzieję iż nasze wątpliwości zostaną rozwiane przez dyrekcję szpitala, jeśli oni wiedzą, jak to należy rozbudowywać, to my chcemy tych ludzi zdecydowanie zatrzymać. "

 • Link do komentarza Adam środa, 28 listopada 2018 07:57 napisane przez Adam

  Ciekawe,że przed wyborami Gruszcayński z Pilakiem na jednym bilbordzie wyborczym "budowali razem" ,a po wyborach nagle talent murarski zniknął...

 • Link do komentarza Mieszkaniec Gniezna wtorek, 27 listopada 2018 21:25 napisane przez Mieszkaniec Gniezna

  Zamiast szukać winnych i snuć spekulacje marnując energię . Powinno się zrobić giełdę pomysłów wychodzących od ludzi zamieszkujących powiat , jak tu uratować szpital czyli jak zdobyć pieniądze na jego wykończenie. Koalicja wszystkich mieszkańców dla dobra powiatu. Dlaczego nie potrafimy robić razem czegoś konstruktywnego tylko sobie podkładamy kłody pod nogi. Tyle by można było osiągnąć razem.

 • Link do komentarza menadzer wtorek, 27 listopada 2018 21:10 napisane przez menadzer

  Bestwina uciekł na zwolnienie. i pan panie starosto chce współpracować z takim człowiekiem - który o panu pisał guilty na plakacie wyborczym Pisu? czy Pan zapomniał, że pan wygrał, bo obiecał zmiany w tym szpitalu, który zszedł na psy, wystarczy o sorze poczytać. Ta dyrekcja wkopała ten szpital w długi , poprzez złe zarządzanie i łamanie prawa. A pan dalej z nimi chce na jednym wózkujechać? Chce pan ta porażkę pisowską kontynuować i to razem z SLD? To jakiś absurd. Niech pan słucha mądrych doradców a nie chowa głowę w piasek. a pan Tomaszewski niech działa w sejmiku , skoro nie chciał vicestarostą zostać .

 • Link do komentarza stolarz wtorek, 27 listopada 2018 18:03 napisane przez stolarz

  Hmmmmm, okrągły stół??

  trzeba było zrobić - tak jak wymyślił i ogłosił poseł Tomaszewski wielką koalicję i wtedy ten stół miałby sens,
  szkoda - dla tego szpitala - że Pan Poseł Tomaszewski nie zrobił nic aby pomysł wielkiej koalicji wcielić w życie.
  Puste deklaracji to zwykły pijar .
  Niech starosta zrobi anonimowa ankietę ( z liczeniem wydanych kart i przejrzystą urną!!) wśród pracowników szpitala na temat swoich planów co do dyrekcji !!

 • Link do komentarza Inigo wtorek, 27 listopada 2018 12:37 napisane przez Inigo

  Żenada, pierw mówi, że jest gorzej niż im się wydawało, a następnie stwierdza, że obecna dyrekcja powinna kontynuować budowę skoro wie jak. To są dwa stwierdzenia, które wzajemnie się wykluczają, któreś z nich jest nieprawdziwe, a zatem w którymś momencie Gruszczyński kłamie. Oj zdaje się, że będzie dużo weselej (na smutno oczywiście) niż za rządów "świetnej" Tarczyńskiej. Z pozdrowieniami

 • Link do komentarza urzędas wtorek, 27 listopada 2018 12:20 napisane przez urzędas

  Plotka jak plotka, zawsze z czegos wynika. Na gieldzie funkcjonują juz nawet nazwiska kolejnych orłów także i na to stanowisko, niektórzy z nich sami o to ponoć usilnie zabiegają, zatem plotka ma jakieś tam podstawy. Czy w razie zmiany nowy kandydat okaże sie człowiekiem bezwzględnie uczciwym, kompetentnym, z krysztalowo czystym życiorysem, bo tylko taki kandydat powinien byc brany pod uwagę? Poczekamy, zobaczymy.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane