piątek, 09 listopada 2018 16:48

Listy otwarte między przyszłym starostą, a dyrekcją szpitala

 
Listy otwarte między przyszłym starostą, a dyrekcją szpitala archiwum redakcji

Bez komentarza można pozostawić wymianę listów, jaką zainicjował przyszły starosta Piotr Gruszczyński, który wysłał prośbę do dyrektora szpitala Krzysztofa Bestwiny.

List Piotra Gruszczyńskiego do Krzysztofa Bestwiny z czwartku 8 listopada 2018 r.:

PROŚBA

Szanowny Panie Dyrektorze,

w związku ze zbliżającym się końcem kadencji obecnego Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego i powołaniem wkrótce nowego, proszę Pana Dyrektora o wstrzymanie się z zawieraniem nowych umów o pracę oraz umów inwestycyjnych.

W moim przekonaniu, powyższe decyzje należałoby skonsultować z nowym Zarządem Powiatu Gnieźnieńskiego i nową Radą Powiatu Gnieźnieńskiego, która została wybrana demokratycznie w tegorocznych wyborach samorządowych.

Mając na uwadze dobro „Naszej Małej Ojczyzny” i troskę o Mieszkańców Powiatu Gnieźnieńskiego, proszę zatem o wzięcie pod uwagę mojej prośby podczas podejmowania jakichkolwiek decyzji związanych z dalszą działalnością Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie.

Z poważaniem
Piotr Gruszczyński
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej RP
Powiatu Gnieźnieńskiego

Odpowiedź Krzysztofa Bestwiny do Piotra Gruszczyńskiego z piątku 9 listopada 2018 r.:

W odpowiedzi na Pana maila z dn. 08.11.2018r. zawierającego prośbę o wstrzymanie się z zawieraniem nowych umów o pracę oraz umów inwestycyjnych informuję, że zgodnie z zakresem obowiązków określonych w mojej umowie o pracę na stanowisku dyrektora Szpitala w Gnieźnie, zobowiązany jestem do podejmowania wszelkich decyzji wynikających z uprzednich planów oraz bieżących potrzeb szpitala w celu zapewnienia jego działalności.

Głównym zadaniem szpitala jest prowadzenie działalności medycznej określonej umową z WOW NFZ zgodnie z wymogami zapewnienia jakości, ciągłości i kompleksowości świadczeń zdrowotnych. Umowa z NFZ nie przewiduje możliwości zawieszenia działalności szpitala związanej ze zmianami personalnymi w organach założycielskich szpitali. 

Zgodnie z przyjęta przez Pana formą komunikacji w postaci listu otwartego, informuję, że niniejszą odpowiedź przesyłam także do gnieźnieńskich mediów

Z poważaniem,
Krzysztof Bestwina
Dyrektor Szpitala Pomnik Chrztu Polski

58 komentarzy

 • Link do komentarza tensam niedziela, 25 listopada 2018 18:03 napisane przez tensam

  do : ja też

  Wstyd!!

 • Link do komentarza salowa środa, 21 listopada 2018 16:27 napisane przez salowa

  A to ,że obecny (jeszcze) dyrektor łamie w jaskrawy sposób ustawę i jest bezkarny, to jakos nikomu nie przeszkadza? Dla poorawnosci należy dodac, ze nie przeszkadza nie tylko PiSowi, ale takze SLD i PO, ktorzy o przestrzeganiu prawa nie maja bladego pojecia. Co prowincja, to prowincja.

 • Link do komentarza ja też środa, 21 listopada 2018 12:26 napisane przez ja też

  wspaniali wrocą....jeden co ledwo zdał egzamin na chirurga ( jak opowiadał jego "kolega") a grał prawie dra Housa... Ikar stuprocentowy .... i kolejny co wydzwaniał po pacjentach zeby przyszli ich bronic...
  teraz kultura jest przynajmniej i normalne traktowanie
  zanim nowi przyszli tez chcialam starych bronic ale zmienilam zdanie. i nie tylko ja.

 • Link do komentarza Pielęgniarka sobota, 17 listopada 2018 12:16 napisane przez Pielęgniarka

  Na wspomnianej przeze mnie radzie spolecznej Zoz, gdzie solidarnie calym oddziałem poszłyśmy za naszymi chirurgami, pewna pani też biegała z listą i chciała zebrać nazwiska osób obecnych tam...

 • Link do komentarza humanista sobota, 17 listopada 2018 09:26 napisane przez humanista

  Pielęgniarka / to zapewne osoba która często bywała w gabinecie doktorów.

 • Link do komentarza sks sobota, 17 listopada 2018 09:00 napisane przez sks

  Za rok po wyborach nikt nie będzie o tych ze zdjęcia pamiętał. W zasadzie wszystkich z nich.

 • Link do komentarza Wojciech sobota, 17 listopada 2018 00:44 napisane przez Wojciech

  Do ;tez pielęgniarka - a panią to nie dotyczy przedstawianie się? Najpierw proszę dać przykład!

 • Link do komentarza też pielęgniarka piątek, 16 listopada 2018 17:56 napisane przez też pielęgniarka

  Pielęgniarko ! przedstaw się .......

 • Link do komentarza wilk piątek, 16 listopada 2018 15:56 napisane przez wilk

  Były senator to może sobie pisać list,ale do byłego podwładnego z młodzieżówki Platformy Ubywatelskiej,siedzącego w pace Rafała P. !!! Skazanego za tzw. czyny lubieżne,wobec małolatów !!!

 • Link do komentarza Pielęgniarka piątek, 16 listopada 2018 01:12 napisane przez Pielęgniarka

  Jak można pisać takie kłamstwa o.poprzednich chirurgach. O tym, że źle traktowali pielegniarki?! Pamietam jak cały oddział poszedł za nimi tuż po bezczelny wyrzuceniu ich z oddziału, gdzie głośno mówiło się o tym jak rozwalono coś co świetnie działało, oddział nareszcie świetnie prosperował, to oni długie lata pracowali na prestiż i renomę tego oddziału. To są naprawdę świetni fachowcy, konkretni chirurdzy. Mam nadzieję, że nie jest za późno i jeszcze da się to wszystko odbudować. Panowie wracajcie i zróbcie tu porządek, czekamy na Was!!

 • Link do komentarza Iwan Groźny czwartek, 15 listopada 2018 22:13 napisane przez Iwan Groźny

  @ tensam - cytuję twoje słowa: "dobre obyczaje i przyjęte zasady o tym mówią!!" Osobniku, o czym ty piszesz? Czy ty znasz przepisy stanowiące zakres pracy i obowiązków szefa instytucji? Puknij się w głowę. gdyby "dobre obyczaje" były przepisem, który reguluje ustawa, to przede wszystkim takich, jak ty, już dawno by zmieciono z każdego forum.

 • Link do komentarza powiatowy czwartek, 15 listopada 2018 09:16 napisane przez powiatowy

  @wuja - a czegoż to Gruszczynski nauczył się w senacie w zakresie zarzadzania i znajomości praw ekonomii? Tę wiedzę mogł posiąść jedynie w kiosku i nie sądzę, aby ona była.wystarczająca do zarządzania wielomilionowym majątkiem powiatu. Przez cztery lata tacy, jak ty obśmiewali poprzedniczkę Gruszczyńskiego, że nie miała doswiadczenia, ale ona prowadzila przecież znacznie wiekszy biznes, niż kiosk z papierosami.

 • Link do komentarza i co teraz wtorek, 13 listopada 2018 22:29 napisane przez i co teraz

  Dyrektor Szpitala w dniu dzisiejszym przyjął 5,7 mln na rozbudowę, ma oddać??

 • Link do komentarza tensam wtorek, 13 listopada 2018 18:42 napisane przez tensam

  Do Pacjent; Szperacz i innych podobnych
  Chyba nie musimy zbytnio zastanawiać się, Kim jesteś!! Pacjent??! Jak możesz pisać o złym traktowaniu pielęgniarek?? Co z Ciebie za człowiek, kto Tobą kieruje!!
  Cyt: pamietam jak za czasów poprzednich starostwo zostało "wyczyszczone" i obsadzone swoimi i było oki ? dziwne jak szybko się zmienia pogląd na taką sama sytuację"
  Wówczas, wszystkie posunięcia kadrowe, konkursowe były możliwe - dzisiaj już krzyczycie, nie wiedząc co będzie?!
  Krzyczycie, bo wiecie jak postępowaliście i obawiacie sie, że teraz należy "zapłacić rachunek"!
  Szanowna Dyrekcjo (dotyczy listu otwartego do gazety) cyt:"Dyrektor szpitala nie rozumie treści listu. W normalnym zdrowym biznesie człowiek wiedząc że nastąpi zmiana wstrzymuje decyzje o charakterze finansowym i personalnym, bo nie może przekraczać pewnych zasad i powinien poczekać na uzgodnienia z nowym szefem.
  Tak powinno być- proszę te słowa zapamiętać, a Pan Dyrektorze wie że dobre obyczaje i przyjęte zasady o tym mówią!!

 • Link do komentarza Wuja poniedziałek, 12 listopada 2018 22:55 napisane przez Wuja

  Czepiasz się Gruszczyńskiego i Jego kiosku a może tak wyjaśnisz co przed objęciem stanowisk dyrektorskich w starostwie robili Makohoński, Pietrzak - Sikorska z jakim to bagażem doświadczeń wjechali na te stołki. Grucha był przynajmniej dwie kadencje Senatorem. Nie jestem w PIS-ie jak i w PO, a jak Ty nie masz pojęcia to nie dyskutuj. Kiedy ja byłem internowany to Ty nie wiadomo co robiłeś.Zdziwiłbyś się jakie posiadam doświadczenie i zasługi, ale nie będę opisywał tego.

 • Link do komentarza pacjent poniedziałek, 12 listopada 2018 21:32 napisane przez pacjent

  Będziemy patrzeć czy ktoś zwalnia ze szpitala tą ekipę chirurgów notabene bardzo dobrą i profesjonalną a przwraca starych wyjadaczy którzy robili prywatne zabiegi mną oddziale i za nic mieli pielęgniarki. Gruszczyński jeśli na to pozwolisz nie będziesz chyba w Gnieźnie mile widziany.

 • Link do komentarza piguły poniedziałek, 12 listopada 2018 19:18 napisane przez piguły

  @tensam ty jesteś Iwonka czy Mateusz ????

 • Link do komentarza tensam poniedziałek, 12 listopada 2018 13:26 napisane przez tensam

  Panie Dyrektorze, proszę sobie przypomnieć, co Pan robil i jak traktował Pan innych - tzw. niewygodnych!!!
  Jak krytykował Pan tych wszystkich którzy "nagłaśniali sprawę kadrowe szpitala, pracę dyrekcji??! Jak to się ma do Pana obecnej postawy??
  Wiele osób prosiło Pana, pisało , nawoływało o rozsądek - czy już Pan zapomniał??
  Proszę się tak nie obawiać o swoja posadę, jest jeszcze wiele szpitali, w których może Pan......
  W myśl przysłowia" kij ma dwa końce"!!

 • Link do komentarza pacjent poniedziałek, 12 listopada 2018 12:20 napisane przez pacjent

  Gruszczyńskiemu i jego zastępczyni dopiero się oczy otworzą, jak przyjdzie im zarządzać kadrami a przede wszystkim finansami powiatu. To nie kiosk, gdzie cała kasa to utarg za bilety i papierosy. To naprawdę poważne sprawy, a w rękach najważniejsze: Życie ludzkie poprzez mądrość finansowania szpitala.

 • Link do komentarza ciotka poniedziałek, 12 listopada 2018 10:09 napisane przez ciotka

  WUJA z ciebie taki"zdrowy,ormalny biznesmen" jak z koziej d**y trąba!

startpoprz.123nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane