piątek, 09 listopada 2018 16:48

Listy otwarte między przyszłym starostą, a dyrekcją szpitala

 
Listy otwarte między przyszłym starostą, a dyrekcją szpitala archiwum redakcji

Bez komentarza można pozostawić wymianę listów, jaką zainicjował przyszły starosta Piotr Gruszczyński, który wysłał prośbę do dyrektora szpitala Krzysztofa Bestwiny.

List Piotra Gruszczyńskiego do Krzysztofa Bestwiny z czwartku 8 listopada 2018 r.:

PROŚBA

Szanowny Panie Dyrektorze,

w związku ze zbliżającym się końcem kadencji obecnego Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego i powołaniem wkrótce nowego, proszę Pana Dyrektora o wstrzymanie się z zawieraniem nowych umów o pracę oraz umów inwestycyjnych.

W moim przekonaniu, powyższe decyzje należałoby skonsultować z nowym Zarządem Powiatu Gnieźnieńskiego i nową Radą Powiatu Gnieźnieńskiego, która została wybrana demokratycznie w tegorocznych wyborach samorządowych.

Mając na uwadze dobro „Naszej Małej Ojczyzny” i troskę o Mieszkańców Powiatu Gnieźnieńskiego, proszę zatem o wzięcie pod uwagę mojej prośby podczas podejmowania jakichkolwiek decyzji związanych z dalszą działalnością Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie.

Z poważaniem
Piotr Gruszczyński
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej RP
Powiatu Gnieźnieńskiego

Odpowiedź Krzysztofa Bestwiny do Piotra Gruszczyńskiego z piątku 9 listopada 2018 r.:

W odpowiedzi na Pana maila z dn. 08.11.2018r. zawierającego prośbę o wstrzymanie się z zawieraniem nowych umów o pracę oraz umów inwestycyjnych informuję, że zgodnie z zakresem obowiązków określonych w mojej umowie o pracę na stanowisku dyrektora Szpitala w Gnieźnie, zobowiązany jestem do podejmowania wszelkich decyzji wynikających z uprzednich planów oraz bieżących potrzeb szpitala w celu zapewnienia jego działalności.

Głównym zadaniem szpitala jest prowadzenie działalności medycznej określonej umową z WOW NFZ zgodnie z wymogami zapewnienia jakości, ciągłości i kompleksowości świadczeń zdrowotnych. Umowa z NFZ nie przewiduje możliwości zawieszenia działalności szpitala związanej ze zmianami personalnymi w organach założycielskich szpitali. 

Zgodnie z przyjęta przez Pana formą komunikacji w postaci listu otwartego, informuję, że niniejszą odpowiedź przesyłam także do gnieźnieńskich mediów

Z poważaniem,
Krzysztof Bestwina
Dyrektor Szpitala Pomnik Chrztu Polski

42 komentarzy

 • Link do komentarza tensam poniedziałek, 12 listopada 2018 13:26 napisane przez tensam

  Panie Dyrektorze, proszę sobie przypomnieć, co Pan robil i jak traktował Pan innych - tzw. niewygodnych!!!
  Jak krytykował Pan tych wszystkich którzy "nagłaśniali sprawę kadrowe szpitala, pracę dyrekcji??! Jak to się ma do Pana obecnej postawy??
  Wiele osób prosiło Pana, pisało , nawoływało o rozsądek - czy już Pan zapomniał??
  Proszę się tak nie obawiać o swoja posadę, jest jeszcze wiele szpitali, w których może Pan......
  W myśl przysłowia" kij ma dwa końce"!!

 • Link do komentarza pacjent poniedziałek, 12 listopada 2018 12:20 napisane przez pacjent

  Gruszczyńskiemu i jego zastępczyni dopiero się oczy otworzą, jak przyjdzie im zarządzać kadrami a przede wszystkim finansami powiatu. To nie kiosk, gdzie cała kasa to utarg za bilety i papierosy. To naprawdę poważne sprawy, a w rękach najważniejsze: Życie ludzkie poprzez mądrość finansowania szpitala.

 • Link do komentarza ciotka poniedziałek, 12 listopada 2018 10:09 napisane przez ciotka

  WUJA z ciebie taki"zdrowy,ormalny biznesmen" jak z koziej d**y trąba!

 • Link do komentarza Iwona E. niedziela, 11 listopada 2018 10:42 napisane przez Iwona E.

  Jeszcze nie rządzą a już rządzą ! Kto powiedział, że Gruszczyński będzie starostą? Kto powiedział że Pilak będzie w starostwie? Gruszczyński, kim jest Gruszczyński ?

 • Link do komentarza Walter54 niedziela, 11 listopada 2018 10:06 napisane przez Walter54

  Jak tak dalej pójdzie to jeszcze wyciągnie z kicia swojego super asystenta do spraw intymnych Popka. I będą się znowu zamykać w gabinecie.

 • Link do komentarza apolityczny niedziela, 11 listopada 2018 09:02 napisane przez apolityczny

  WUJA stary trepie bo inaczej trudno do Ciebie dotrzec. Nie znasz się na przepisach to zabierz sie za zabawę w klocki, bo otępienie nie pozwala tobie na racjonalne myslenie. Dyrektor szpitala nie jest marionetką w rękach starosty. Ma swoje prawa i przepisy, ktore musi przestrzegac. Naprawdę wyluzuj człowieku a z okazjì Świeta Niepodległości życzę Tobie wiecej życzliwosci dla Polski. A, żeby nie było, nie jestem ani fanem PiS ani PO.

 • Link do komentarza WUJA niedziela, 11 listopada 2018 07:13 napisane przez WUJA

  Dyrektor szpitala nie rozumie treści listu. W normalnym zdrowym biznesie człowiek wiedząc że nastąpi zmiana wstrzymuje decyzje o charakterze finansowym i personalnym, bo nie może przekraczać pewnych zasad i powinien poczekać na uzgodnienia z nowym szefem. Przecież jeśli jest dobrym fachowcem to Go nie wyrzucą. Tylko problem w tym że brak fachowców. Może Pan Makohoński odpowie, jak to jest z tym jego urlopem podobno bezpłatnym NA OKRES 5 LAT , bo jeśli to prawda to zablokował etat uciekając przed zmianą.

 • Link do komentarza weronika niedziela, 11 listopada 2018 01:25 napisane przez weronika

  pamietam jak za czasów poprzednich starostwo zostało "wyczyszczone" i obsadzone swoimi i było oki ? dziwne jak szybko się zmienia pogląd na taką sama sytuację

 • Link do komentarza szperacz sobota, 10 listopada 2018 22:33 napisane przez szperacz

  A na giełdzie chodzą nazwiska potencjalnych dyrektorów szpitala. Płakać się chce. Ciekawe typowania, niech n tylko pojawią się ich nazwiska, to z samego internetu przytoczymy ciekawostki. A sa interesujące...............

 • Link do komentarza Do zniesmaczonej sobota, 10 listopada 2018 21:56 napisane przez Do zniesmaczonej

  Rzeczywiście był taki jeden zamorski chirurg który z domu zwiewal i mówił ze do szpitala jedzie operować.

 • Link do komentarza Obserwator sobota, 10 listopada 2018 21:39 napisane przez Obserwator

  Panowie po jednej i drugiej stronie uważajcie bo jeszcze jest Generalny Wykonawca Szpitala który może powiedzieć dziękuję
  Kto będzie wtedy winien

 • Link do komentarza Zenada sobota, 10 listopada 2018 20:34 napisane przez Zenada

  Litości! !Młodych? Zdolnych?Dla niektórych z nich Powiat Gniezno to był poligon przez ostatnie 2 lata.

 • Link do komentarza urzędas sobota, 10 listopada 2018 20:06 napisane przez urzędas

  Nie wierzę w uczciwe liczenie głosów w tegorocznych wyborach, ale także w poprzednich. I gdyby otwarto worki,ale gdyby one były przedtem zalakowane, to byśmy się wszyscy zdziwili. To o wyborach. Natomiast giełda różności krążąca po mieście mówi o tym, że żeby dać stołek dyrektorski (zobaczycie komu), to podzielą wydział ochrony środowiska na dwa wydziały. To taka oszczędność w wydaniu Koalicji (Nie) Obywatelskiej .Mówi się także o zmianie w Wydziale Komunikacji, gdzie na czele ma stanąć kolejny geniusz tej ekipy i jeszcze będzie zarządzał drogami w powiecie. Promocja ma już także nowego kandydata, jak zawsze w tej ekipie wybitnego specjalistę. Kolejny orzeł zajmie inny stołek w Starostwie itd. O nepotyzmie w wydaniu Gruszczyńskiego nie ma co pisać, bo jak to wszystko zobaczycie, to wam monitory popękają. Po prostu tego nie wytrzymają. W tym mieście i w powiecie to tylko prywata, znajomości, układy koleżeńskie, ludzie krążą po wydziałach, bo wg PO czy jak kto woli KO oni się do wszystkiego nadają. Karuzela stanowisk - dziś tu, jutro tam, a jeszcze pojutrze zupełnie z drugiej strony. Popytajcie urzędników, to wam powiedzą co myślą o tych protegowanych. Aż ciarki chodzą po plecach, jak się słucha o ich rządach w poszczególnych wydziałach czy referatach.

 • Link do komentarza życzliwy gnieźnianom sobota, 10 listopada 2018 19:47 napisane przez życzliwy gnieźnianom

  Melchior, głupiejesz na stare lata. Co ty pleciesz o osobistych pieniądzach na budowę szpitala czy czegokolwiek? Naprawdę, rozum ci odebrało z nienawiści. I byłbyś nie sobą, gdybyś do tego steku wypisywanych publicznie świństw nie włączył ojca Rydzyka. Nawróć się człowieku, bo niedługo nadejdzie na ciebie czas!

 • Link do komentarza żadnazmiana sobota, 10 listopada 2018 16:40 napisane przez żadnazmiana

  dobrazmiana, hahahahaha, mam wymieniać ilu kolegów i koleżanek pozatrudniał Budasz w urzędzie miejskim i podległych? Jest tego spory stosik :D teraz się zaczyna rodzinny biznesik w starostwie. Niedługo zamiast starostwa będzie jeden wielki kiosk :)

 • Link do komentarza Zniesmaczona sobota, 10 listopada 2018 16:11 napisane przez Zniesmaczona

  Pan Gruszczyński chce wykopać zdolnych, młodych i chcących się dalej kształcić chirurgów? Brak słów... Sprowadzi znowu starą ekipę, która będzie znikać w trakcie swych dyżurów na parę godzin każąc innym kłamać, że mają zabiegi których nie ma...

 • Link do komentarza melchior sobota, 10 listopada 2018 13:17 napisane przez melchior

  Gorszego starosty od pani T. nie było. Zamiast jechać na nowego starostę ,dajcie mu czyny w życie wprowadzić. Ostatecznie były demokratyczne wybory i dostał najwięcej głosów. Lud tak chciał , więc nie rozumiem tego pisowskiego płaczu. Co do tekstów,że pis dał 56 mln, to zapytam krótko - prezesa ,Dolaty czy może Ostrowskiego z konta osobistego te pieniądze? A może z konta pisu na Nowogrodzkiej? Nie. To pieniądze podatników i jak za rok pis przestanie rządzić w sejmie i rządzie, to pieniądze na szpital się znajdą. Wystarczy,że premie ministrowie oddadzą. I że Rydzyk przestanie doić państwo.

 • Link do komentarza taki se sobota, 10 listopada 2018 12:19 napisane przez taki se

  @przez - tez wiem do WIEM - spokojna głowa. Ławka Gruszczyńskiego jest krótka. On jest jedynym specjalistą, a reszta to jego pretorianie. Do szpitala nie tak łatwo dostać prawdziwego fachowca, który rzetelnie pociągnie tę budowlę do końca. Tam nie wystarczy być mechanikiem, kelnerem albo gryzipiórkiem.

 • Link do komentarza noszowy sobota, 10 listopada 2018 11:19 napisane przez noszowy

  z takiego klucza, ze poprzednia pielęgniarka naczelna wygrała konkurs w innej placówce, więc trzeba było zatrudnić osobę z kompetencjami i dobrym wykształceniem , a konkurs jest rozpisany zgodnie z przepisami

 • Link do komentarza dobrazmiana sobota, 10 listopada 2018 11:19 napisane przez dobrazmiana

  @ noszowy jeżeli chodzi o rodzinne i partyjne zatrudnianie za kadencji PISU w starostwie tej spod znaku Ostrowskiego ( choć wtedy jeszcze nie był w Pisie ale był w koalicji z Pisem) i tej obecnej można by sagę rodzinno - partyjną napisać. Kto startował w poprzednich wyborach z list PISU i dostał stołki dyrektorskie. Którzy dyrektorzy swoje stołki zawdzięczają wujom radnym. Którzy pracownicy tatusiom wiceprzewodniczącym PiS. Można wiele wiele więcej. Nie prowokuj zatem. Takiego partyjniactwa jak za PISU i rodzinnego popierania nie było nigdy i długo nie będzie

startpoprz.123nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane