piątek, 09 listopada 2018 11:10

ZSP nr 2 obchodziło 100-lecie odzyskania Niepodlełości

  mnopr
ZSP nr 2 obchodziło 100-lecie odzyskania Niepodlełości zdjęcie nadesłane

Młodzież i grono pedagogiczne ZSP nr 2 wspólnie świętowało 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę. 

Uroczystość uświetnili swą obecnością różni goście, którzy przybyli na tę okazję na akademię przygotowaną przez uczniów placówki. Podczas szkolnych obchodów rocznicy dokonano podsumowania wszystkich akcji mających na celu uczczenie Niepodległej, m.in. konkursu wiedzy historycznej „Ojcowie polskiej niepodległości”, akcji 100 pocztówek z Polski i 100 myśli na 100 - lecie niepodległości, konkursu internetowego „100 pytań na 100- lecie niepodległości” czy konkursu fotograficznego „Piękno zabytków Gniezna światłem i cieniem uchwycone”. 

Obchody wyjątkowej rocznicy uświetniło wystąpienie Józefa Piłsudskiego, a także przejmująca scena z „Syzyfowych prac” Stefana Żeromskiego pokazująca postawy młodych Polaków poddanych represjom w zaborze rosyjskim. Uroczyste obchody Dnia Niepodległości odbyły się poprzez ukazaniu szacunku  oraz hołdu dla wielu, często bezimiennych bohaterów!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane