wtorek, 30 października 2018 09:27

Szymon Sedno powraca do Gniezna. Z czym przychodzi?

 
Szymon Sedno powraca do Gniezna. Z czym przychodzi? zdjęcie nadesłane

Notable Grodzianum znowu mogą drżeć, gdyż na scenę powrócił Szymon Sedno - anonimowy bloger, która zamierza ponownie komentować rzeczywistość polityczną Gniezna.

Postać Szymona Sedno mogą kojarzyć wszyscy ci, którzy pamiętają wpisy tego autora, jakie pojawiały się na przełomie kadencji 2006-2010 i 2010-2014. Używanie tej chronologii nie jest tu bez powodu, gdyż to właśnie codzienne życie zawodowe lokalnych polityków, samorządowców i urzędników, przedstawianych jako zwierzęta w zoo, było głównym wątkiem bloga Szymona Sedno.

Wpisy, miejscami niewygodne dla wyżej wymienionych osób, doczekały się nawet swojego rodzaju cenzury - w 2011 roku, w rządzonym przez koalicję PO-SLD Starostwie Powiatowym, na pewien czas zablokowano na komputerach możliwość wyświetlania treści serwisu, w którym znajdowały się wpisy "Życie w ZOO". 

Z różnych powodów postać Szymona Sedno na pewien czas zniknęła kilka lat temu ze sceny Grodzianum (jak to określane jest Gniezno), ale teraz ponownie powróciła. Dlaczego? Udało się nam uzyskać odpowiedź od samego blogera: - Szymon Sedno powraca bo brak jest w Grodzianum niezależnego spojrzenia na to co nas otacza. Jak mówi stare chińskie przysłowie absolutna władza deprawuje absolutnie. Trzeba jak w krzywym zwierciadle pokazać zachowania, plany i działania - pisze Szymon Sedno. We wpisach każdy z polityków jest konkretnym zwierzęciem, każda partia ma swoją nazwę, skrótowo nawiązującą do pierwotnej, a każdy urząd ma swoje, wyjątkowe określenie. Skojarzenia konkretnych osób przychodzą szybko - często są to określone profesje, pełnione przez bohaterów albo szczególne cechy charakteru lub wyglądu. 

Szymon Sedno opanował Gniezno jeszcze w trakcie tegorocznej kampanii wyborczej, czego wyraz dał w poniższym filmie. Same wpisy można śledzić na www.szymonsedno.pl

6 komentarzy

 • Link do komentarza babcia-sabcia środa, 31 lipca 2019 16:49 napisane przez babcia-sabcia

  Szymon Sedno dostał robotę i zamilkł!

 • Link do komentarza Miras środa, 31 października 2018 12:31 napisane przez Miras

  A ja już myślałem, że Szymon przeniósl się w zaświaty. Nawet chcialem kupic znicz i jutro mu zapalić:-)))Dzięki, że żyje i że byc może będzie miał lepsze spojrzenie na Grodzianum, niż przed laty.

 • Link do komentarza Lew środa, 31 października 2018 11:19 napisane przez Lew

  Brawo SZYMON.... już się zaczyna dziać!!! Popłoch i strach zapanował w Grodzie Lecha

 • Link do komentarza Zooo środa, 31 października 2018 09:36 napisane przez Zooo

  To jakis rodzaj spektaklu ulicznego ? Jakis Pajac w przebraniu lata po mieście i mysli jest jest fajny ahhaha
  Naprawde kogoś to interesuje?

 • Link do komentarza Szymon doborze że wróciłeś wtorek, 30 października 2018 14:37 napisane przez Szymon doborze że wróciłeś

  Szymon do Zoo pasuje jak ulał decyzja UM o zakazie dokarmiania ptactwa, Sanepidu zwierząt nałożona na TOZ tylko TOZ bo inni mogą karmicdo woli. Jedna małpa uciekła z Zoo i postanowiła założyć własne bez zwierząt. W mieście aż huczy o 1 szkodniku, który z zwykłej szarej małpki zapragnął stać się lwem.

 • Link do komentarza sroka wtorek, 30 października 2018 09:57 napisane przez sroka

  czekałam na to!!! drżyjcie Łosie i Bociany, elektorat będzie z was olany!!! :)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane