wtorek, 23 października 2018 10:14

106 lat pana Edmunda

 
Solenizant w otoczeniu osób uczestniczących w spotkaniu Solenizant w otoczeniu osób uczestniczących w spotkaniu fot. Jerzy Dąbrowski

Trzy dni temu swoje 106 urodziny obchodził Edmund Śmielecki, wieloletni nauczyciel w gnieźnieńskich szkołach.

Urodził się 20 października 1912 roku w Gnieźnie, jako syn Bronisława, który był listonoszem oraz Teofilii. W 1935 roku ukończył państwowe seminarium nauczycielskie w Wągrowcu i od 1936 roku przez dwa lata pracował w Publicznej Szkole Dokształcającej Zawodowej Męskiej w Gnieźnie. W 1938 roku przeniósł się do podobnej placówki w Lesznie, ale czas tej pracy przerwała II wojna światowa, którą spędził w warsztatach mechanicznych gnieźnieńskiej cukrowni. Na kilka tygodni przed zakończeniem działań wojennych, w kwietniu 1945 roku ożenił się i podjął pracę w odtworzonej szkole zawodowej w Gnieźnie. Przez kilka lat dokształcał się i pracował jako nauczyciel rysunku technicznego w placówkach w Miłosławiu, Turku, a krótko był także dyrektorem szkoły zawodowej w Kaliszu. W 1953 roku powrócił do Gniezna, gdzie został nauczycielem Zasadniczej Szkoły Metalowo-Elektrycznej, której to kontynuatorem tradycji jest obecnie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 przy ul. Cieszkowskiego.

W minionych dniach pana Edmunda odwiedzili z serdecznymi życzeniami z okazji 106 urodzin przedstawiciele ZSP nr 2 z koła emerytowanych nauczycieli i pracowników tejże szkoły, którzy życzyli dużo zdrowia solenizantowi. Choć na emeryturę przeszedł już 45 lat temu, obecnie cieszy się dobrym zdrowiem i nie traci pogody ducha. Tym samym również przyłączamy się do życzeń zdrowia i pomyślności.

1 komentarz

  • Link do komentarza Jan Drzewiecki wtorek, 23 października 2018 11:14 napisane przez Jan Drzewiecki

    Jan rocznik 1941 > Panie Edmundzie - jestem Twoim wychowankiem. Uczyłeś mnie rysunku technicznego i technologii obróbki metali w latach 1954 -1956. Oba te przedmioty do dzisiaj są moimi ulubionymi.
    Panie Edmundzie, kłaniam się nisko i życzę opieki Bożej, niech Ciebie w opiece ma Maryja -Królowa Kłaniam się i pozdrawiam - Jan Drzewiecki.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane