czwartek, 18 października 2018 18:03

Sąd oddalił zażalenie byłego senatora

 
Sąd oddalił zażalenie byłego senatora archiwum redakcji

Sąd Apelacyjny w Poznaniu oddalił zażalenie Piotra Gruszczyńskiego na postanowienie Sądu Okręgowego w Poznaniu z dnia 12 października br.

Przypomnijmy, że przewodniczący struktur PO i jednocześnie kandydat tego ugrupowania w nadchodzących wyborach Piotr Gruszczyński, przed tygodniem przegrał sprawę w trybie wyborczym z Moniką Twardowską, kandydatką Prawa i Sprawiedliwości do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. Wówczas Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał orzeczenie, w którym zakazał Piotrowi Gruszczyńskiemu rozpowszechniania nieprecyzyjnych informacji dotyczących finansowania gnieźnieńskiego szpitala.

W swoim postanowieniu sąd nakazał Piotrowi Gruszczyńskiemu umieszczenie na jego własnym profilu społecznościowym na Facebooku (z przypięciem na górze strony minimum do dnia wyborów) oświadczenia o treści: Piotr Gruszczyński kandydat do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego z ramienia Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska oświadcza, że rozpowszechniana przez niego na portalu społecznościowym Facebook informacja o treści: "Szpital, który miał kosztować 32 mln zł, to za czasów PiS kosztuje już ponad 100 mln" mogąca sugerować, że na budowę szpitala w Gnieźnie wydatkowano do tej pory ponad 100 mln zł jest nieprecyzyjna, albowiem kwota ta obejmuje koszt całej inwestycji, a nie koszty dotychczas poniesione.

W minioną środę 17 października w Sądzie Apelacyjnym w Poznaniu odbyła się rozprawa, w trakcie której rozpatrywano odwołanie od wyroku Sądu Okręgowego w Poznaniu. Skład sędziowski w trzech osobach na posiedzeniu niejawnym zdecydował się oddalić zażalenie, tym samym zatwierdzając postanowienie z 12 października.

19 komentarzy

 • Link do komentarza ? sobota, 20 października 2018 09:11 napisane przez ?

  Skoro w Poznaniu 426 mln na 354 łóżek to w Gnieźnie 100 mln a nawet gdyby wydali 200 mln na te nasze 300 łóżek to w czym problem ?

 • Link do komentarza Matematyk sobota, 20 października 2018 08:51 napisane przez Matematyk

  No widzisz budowlaniec sam przyznał es ile to kosztuje. Problem w tym ze szpitala i powiat nie ma na to pieniędzy i o to biega.ze to rozgrzebią i zostawią. Taka pisownia propaganda sukcesu.

 • Link do komentarza budowlaniec piątek, 19 października 2018 16:37 napisane przez budowlaniec

  426 mln zł wyniesie koszt budowy Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Poznaniu. Samorząd województwa wielkopolskiego podpisał umowę z wykonawcą. Według założeń, nowy szpital ma przyjąć pierwszych pacjentów w 2021 roku. Według planów, powstanie tam siedmiokondygnacyjny obiekt z 354 łóżkami. Sale chorych będą jednoosobowe, z własnym węzłem sanitarnym i z miejscem dla opiekuna.

  No i wszystko na ten temat ile kosztuje wybudowanie szpitala na 354 łózka - panie Piotrze Gruszczyński i pani Paulina Hennig Kloska

 • Link do komentarza zadowolony piątek, 19 października 2018 15:21 napisane przez zadowolony

  ortograf w moim przypadku to nie hałas ani chałas, to jest niepolityczna uciecha że wreszcie dostał po uszach. Do kompletu jeszcze mi brakuje jeden ale myślę że już niedługo i on polegnie.

 • Link do komentarza ortograf piątek, 19 października 2018 13:33 napisane przez ortograf

  Janusz, jakby były senator wygrał byłby hałas , a tak jest chałas

 • Link do komentarza Dawny wyborca PO piątek, 19 października 2018 10:28 napisane przez Dawny wyborca PO

  Panie Gruszczyński, oliwa PO latach wypływa.

  Biegać, każdy może jeden lepiej a drugi gorzej.
  Czas pogonić przy urnach wyborczych towarzystwo wzajemnej adoracji Gruszczyńskiego i Budasza

 • Link do komentarza heheheheheheh piątek, 19 października 2018 09:41 napisane przez heheheheheheh

  Panie a co to będzie jak faktycznie PIS wygra sejmik w Poznaniu ? To dopiero będzie się działo , oj będzie . A u nas to pierwsze miejsce na liście to wbrew pozorom nie takie pewne bo ludzie swój rozum mają.

 • Link do komentarza stary znajomy piątek, 19 października 2018 09:13 napisane przez stary znajomy

  Jakoś tak pod górkę zaczyna być ? Cieszę się z tego że on wreszcie poznaje smak problemów jakich doświadczyli inni

 • Link do komentarza czytelnik piątek, 19 października 2018 08:57 napisane przez czytelnik

  32 mln złotych za czasów PO -SLD miał kosztować nie Szpital a wyrób szpitalopodobny zwany nomen omen "gorąca platforma"

 • Link do komentarza Janusz piątek, 19 października 2018 07:13 napisane przez Janusz

  No już pisowski sądy działają. Ale co to za niby wygrana. Mało precyzyjnie się Gruszczyński wyraził a tu takie larum. Więcej chałasu i krzyku niż to warte.

 • Link do komentarza referat piątek, 19 października 2018 00:47 napisane przez referat

  @ misiu - nie tylko takie ploty rozsiewa magistrat I piętro. Ale też prawda, ze więcej niż połowa da na msze, jak odejdzie ta trójca.

 • Link do komentarza misiu czwartek, 18 października 2018 21:51 napisane przez misiu

  Lubię ten Sąd, zna się na języku polskim. Jak już tu piszę to pozwolę sobie na pytanie , oczywiście nie do Gruszczyńskiego - czy to prawda że w magistracie znowu ktoś puszcza ploty że jak wygra PiS to zwolnieni zostaną wszyscy ?

 • Link do komentarza niepo czwartek, 18 października 2018 21:45 napisane przez niepo

  i co pan teraz powiesz wyborcom?

 • Link do komentarza co za rozkosz czwartek, 18 października 2018 21:37 napisane przez co za rozkosz

  oj , chyba po latach tłustych nadeszły lata chude

 • Link do komentarza koleś czwartek, 18 października 2018 21:35 napisane przez koleś

  co za wspaniała informacja , z pewnością pójdę na wybory żeby tak zagłosować żeby nie głosować na tych co ich nie lubię , takim kryterium się kieruję w wyborach

 • Link do komentarza zybi czwartek, 18 października 2018 21:07 napisane przez zybi

  Jestem pewien że ten wyrok to przesłanie do wszystkich wyborców by nie głosowali na tych wszystkich leśnych dziadków. Dajmy zielone światło młodym ,ale tylko tym których jeszcze nie było z różnych partii. Komunistom zatwardziałym i tym farbowanym z PO a przeszłością komunistyczną ,lekarzom ,nauczycielom i etatowym politykom dziękujemy.
  W młodości siła ,wybierajcie młodych z różnych opcji.

 • Link do komentarza wilk czwartek, 18 października 2018 20:20 napisane przez wilk

  Blisko mnie jest pusty kiosk,czeka na byłego senatora,będziemy mogli kupować bilety do MPK.........

 • Link do komentarza Hogata czwartek, 18 października 2018 19:46 napisane przez Hogata

  Ciekawe co dalej ? Co będzie robił Gruszczyński. Ciekawe bardzo

 • Link do komentarza wyborca czwartek, 18 października 2018 18:29 napisane przez wyborca

  Może to już definitywny koniec kariery politycznej i pseudozawodowej byłego senatora?!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane