czwartek, 18 października 2018 07:42

Dzień Patrona w ZSP nr 2

  mn
Dzień Patrona w ZSP nr 2 zdjęcie nadesłane

W miniony wtorek społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Papieża Jana Pawła II wraz z zaproszonymi gośćmi oraz rodzicami spotkała się w kościele pw. bł. Jolenty, by rozpocząć świętowanie Dnia Patrona.

Uroczystość o tyle szczególna, że połączona była z 40. rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. I choć wydarzenia tamtych dni młodym ludziom jawią się jako zamierzchłe czasy, to nauczanie Świętego jest wciąż aktualne, wciąż żywe, wciąż poruszające serca młodych ... .

Po wspólnym dziękczynieniu za dar wolności, najpierw naszego narodu, a potem naszych rodzin i każdego z nas, złożyliśmy swoje troski, swoją naukę, pracę, radości i marzenia na ołtarzu Chrystusowym. Mszy świętej, sprawowanej w kościele pw. bł. Jolenty, przewodniczył ks. Łukasz Twarużek, który pełni rolę katechety w ZSP nr 2 w Gnieźnie.

Uroczystości szkolne rozpoczęła Pani Dyrektor dr Maria Magdalena Nowak, która zwróciła uwagę na nieustanną aktualność słów Jana Pawła II: Jego entuzjazm, radość jakimi emanował podczas każdego spotkania z młodzieżą, zawsze budziły wielki podziw. Młodzież była Jego nadzieją!

Każdego roku podczas Dnia Patrona, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, ma miejsce przekazanie sztandaru nowej klasie sztandarowej oraz ślubowanie klas pierwszych, którzy oficjalnie stają się członkami społeczności szkolnej przy ul. Cieszkowskiego 17. Uroczystości zakończył montaż słowno-muzyczny pt. „Pokój Tobie, Polsko, Ojczyzno moja”, który w roku świętowania 100. rocznicy odzyskania niepodległości, przypomniał nauczanie Patrona Szkoły odnośnie trudnych kart historii, kiedy to Polacy musieli walczyć o swoją wolność, wolność kultury, nauki, wyznania.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane