wtorek, 16 października 2018 13:06

Po raz kolejny bito ratunkowy rekord

 
Po raz kolejny bito ratunkowy rekord fot. Rafał Wichniewicz

Służby mundurowe, ratownicy, urzędnicy oraz uczniowie wspólnie uczestniczylibiciu rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

30 uciśnięć na klatkę piersiową i 2 wdechy - taką zasadę od lat wpaja się uczniom na zajęciach w szkołach. Taką też świadomość wykorzystano do promowania wiedzy o niesieniu osobom poszkodowanym w różnych zdarzeniach w trakcie akcji, odbywającej się III Liceum Ogólnokształcącym. W ramach inicjatywy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w całym kraju dokładnie w południe ruszyło wspólne bicie rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

- To bardzo szczytna idea, gdyż dzięki temu możemy uratować czyjeś życie, a przy tym uczymy wszystkich jak należy zrobić to prawidłowo. Włączyło się w to dużo instytucji - Zakład Karny w Gębarzewie, gnieźnieński WOPR, Policję, Straż Miejską i szkoły, też cieszymy się iż ta akcja stała się taka popularna - przekazał Krzysztof Kosicki, nauczyciel III LO. 

Tegoroczną akcję po raz kolejny wsparli różni sponsorzy: - Do niedawna jako WBK, a obecnie jako Santander zawsze wspieraliśmy tego typu inicjatywy lokalne, w szczególności ukierunkowane na takie akcje społeczne. W przypadku tej akcji robimy to już po raz kolejny, ponieważ jest to bardzo szczytna inicjatywa, która skupia wokół niej mnóstwo osób zaangażowanych w promocję świadomości o niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi - mówił Sławomir Stróżyk, dyrektor 1 Regionu w Gnieźnie Santander Bank Polska.

We wtorek 16 października w akcji w całym kraju wzięło udział aż 105 902 uczestników, z czego w samym III LO było ich około sto osób.

1 komentarz

  • Link do komentarza tomek środa, 17 października 2018 08:58 napisane przez tomek

    Na filmie widzę, że nie wszyscy prawidłowo wykonują ucisk. Myślę, że nad tym trzeba by było i tak popracować, bo w przyszłości nie daj Boże komuś albo złamią mostek, albo nie przepompują kropki krwi w sercu...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane