poniedziałek, 15 października 2018 10:15

Były senator chce pozwać dyrekcję. Ta odpowiada iż się on „kompromituje”

 

Przegrana sprawa w sądzie i umieszczony na stronie szpitala wpis sprawiły iż były senator postanowił nie tylko się odnieść do sprawy, ale chce także wnieść pozew przeciwko dyrekcji lecznicy.

Przypomnijmy iż w miniony piątek w Sądzie Okręgowym w Poznaniu odbyła się rozprawa w trybie wyborczym, której efektem jest postanowienie, że były parlamentarzysta Piotr Gruszczyński ma umieścić sprostowanie na swoim Facebooku. Chodzi o użycie przez niego słów "Szpital, który miał kosztować 32 mln zł, to za czasów PIS kosztuje już ponad 100 mln". Sąd uznał iż pozwany sugeruje iż cała inwestycja już pochłonęła taką kwotę, co wcale nie ma miejsca, a co jedynie dotyczy całej inwestycji zaplanowanej w projekcie.

- Kiedy na ten temat była rozmowa w sądzie, ja się z tym zgodziłem, że część czytających może zrozumieć iż chodzi o pieniądze wydatkowane. Aczkolwiek po rozmowach z polonistami zmieniłem zdanie, bo w ich ocenie nie oznacza to słowo "już", że to nastąpiło, tylko że taki jest stan obecny, wynikający z dokumentacji - stwierdził Piotr Gruszczyński, dodając iż najpewniej odwoła się od tej decyzji. Dalej odniósł się do sprawy wpisu w formie "memu", zamieszczonego na stronie na Facebooku Szpital Pomnik Chrztu Polski: - Na stronie szpitala na Facebooku została zawarta informacja, która jest kłamstwem, że Piotr Gruszczyński musi przeprosić za kłamstwa. Otóż we wniosku nie ma słowa o przeprosinach, a pani Monika o nic takiego nie zabiegała i dlatego ich nie może być, bo to jest w orzeczeniu sądu - stwierdził Piotr Gruszczyński i dalej dodał iż dzięki całej sprawie opinia publiczna dowiedziała się o kosztach rozbudowy.

- Pierwszy raz jednostka związana z samorządem uczestniczy w walce politycznej. Nigdy wcześniej tego nie było. Do czasu, jak PO wygrała wybory, dyrektorem była osoba, która funkcjonowała w życiu samorządowo-politycznym naszego miasta. Za czasów PO obydwoje dyrektorzy nie uczestniczyli w żadnych obszarach działalności "polityczno-partyjno-samorządowej". Za czasów PiS dyrektorem został człowiek ściśle związany z zapleczem politycznym tego ugrupowania. Nie wiem, czy jest członkiem tej partii, ale bardzo często w otoczeniu tego ugrupowania się pokazywał. W jednym z powiatów był radnym z ramienia PiS, więc domyślam się iż był członkiem PiS - stwierdził były parlamentarzysta, a dalej dodał, materiał z jego udziałem pojawił się na stronie szpitala z jednego powodu: - Nie zrobił tego nikt z polityków PiS. Oni chcieliby uniknąć trybu wyborczego, jeśli chodzi o postępowanie w tej sprawie. To jest ucieczka przed odpowiedzialnością, a politycy PiS wykazali się tchórzostwem w tej sprawie - mówił i nadmienił iż prawnicy już weryfikują możliwość pozwania dyrekcji szpitala w trybie wyborczym: - Wicedyrektorem tego szpitala jest osoba startująca w wyborach, aczkolwiek podejrzewam iż dojdzie do takiej sytuacji, że ta osoba będzie argumentować iż nie wiedziała o tym. To ocenią prawnicy, czy możemy iść takim tropem. Natomiast pozew cywilny z mojej strony na pewno będzie, bo takich spraw nie można zostawiać.

W sprawie poprosiliśmy o komentarz dyrektora szpitala Krzysztofa Bestwinę: - Koalicja Obywatelska od kilku tygodni, przede wszystkim ustami pani poseł Pauliny Hennig-Kloski, robi sobie kampanię wyborczą na szpitalu. Od wielu tygodni jesteśmy atakowani, pomawiani, z czym się nie zgadzamy, bo chcemy robić swoją robotę. Praca w szpitalu jest bardzo ciężka, wymagająca dużo czasu i zaangażowania, natomiast jesteśmy ciągle angażowani w jakieś debaty polityczne ze względu na to, że ktoś chce sobie nabijać punkty wyborcze - stwierdził i dalej dodał, że przez ostatnie cztery lata osoby, które teraz nagle zabierają głos, w temacie szpitala w ogóle się nie wypowiadały: - Teraz na kilka tygodni przed wyborami zaczynają używać argumentów, strasząc wszystkich szpitalem. Jest to działanie na szkodę i niekorzyść szpitala, straszenie pacjentów o tym, co się dzieje w szpitalu. Dlaczego, skoro jest tak źle, nie poruszali tego tematu rok temu, dwa lata temu, a teraz nagle widzą jakiś problem. 

Odnosząc się do wpisu umieszczonego na Facebooku szpitala Krzysztof Bestwina stwierdził: - Został on zamieszczony przez osobę, która zajmuje się prowadzeniem naszego profilu. Nie było żadnej dyspozycji dyrektorskiej, czy coś ma się pojawić, czy nie. Jest to akurat mem, który został przesłany przez kogoś, a my to wykorzystaliśmy bo uznaliśmy iż nie może być tak dalej, że ktoś kłamie w sprawach szpitala i używa tego w swojej kampanii wyborczej. Jest to po prostu nieuczciwe. Dla mnie i dla wszystkich, którzy obserwują to co mówi senator na temat szpitala, stwierdzenie iż szpital kosztuje "100 mln złotych" jest nieprawdą. Skoro on twierdzi, że jest prawdą, to ja chcę by pokazał, gdzie to jest - przyznał dyrektor, dodając iż jest to koszt całkowity nie tylko rozbudowy ale i kompleksowego remontu starego budynku przy ul. 3 Maja. Krzysztof Bestwina stwierdził także iż to, co proponowała koalicja PO-SLD w poprzedniej kadencji, a więc projekt tzw. "gorącej platformy" w porównaniu do obecnie trwającej rozbudowy to porównywanie "słonia z mrówką": - Gorąca platforma stanowiła 1/3 tego, co my chcemy zrobić. W ramach 64 mln złotych, jeśli chodzi o budowę na 3 Maja, planujemy oddać do użytku 10,5 tys. metrów kwadratowych, a w gorącej platformie było mniej niż 40% tego co my robimy. Poza tym tam najprawdopodobniej nie liczono wyposażenia. Senator używa argumentu w takiej formie iż każdym samochodem można dojechać do celu. Można dojechać starym Trabantem i można dojechać nowoczesnym Volkswagenem, ale jaki komfort chce zafundować mieszkańcom? Używanie argumentów w tej formule coraz bardziej go kompromituje.

18 komentarzy

 • Link do komentarza jeleń środa, 17 października 2018 12:15 napisane przez jeleń

  ale sie pisowcy skrzyknęli, a może to jeden? Im kto ma więcej wrogów, tym więcej przyjaciół.Plujcie sobie.Niedługo wybory. Zobaczymy.

 • Link do komentarza kronikarz dziejów środa, 17 października 2018 09:38 napisane przez kronikarz dziejów

  Grucha czego nie dotknie, to klapa. Udało mu się wskoczyć do senatu, ale przejdzie do historii na takie miejsce, które mu się należy. Materiał do nowej encyklopedii Gniezna gotowy.

 • Link do komentarza rurek środa, 17 października 2018 08:33 napisane przez rurek

  a co tam panie były senatorze z muzeum polonii? kiedy otwarcie? a kiedy pierwszy samolot pojawi się na lądowisku o którym pan tyle kiedyś mówił? a kiedy odbudowują tę kamienicę na rynku, o której pan mówił? a kiedy te 300 osób dostanie zatrudnienie na pałuckiej, o której to firmie pan się chwalił?

 • Link do komentarza Prezes wtorek, 16 października 2018 19:05 napisane przez Prezes

  Panie Gruszczyński, a kolega Kruczek wcześnie nie wytłumaczył o co chodzi ? Pasujecie do siebie przecież idealnie - nieprawda ? Aha, zapomniałem pasujecie tylko do zajmowania stołków, do których nie macie wiedzy i kwalifikacji.

 • Link do komentarza Wyborca PO wtorek, 16 października 2018 10:51 napisane przez Wyborca PO

  Z wiedzy i doświadczenia polonistów korzystałem z szkole podstawowej !!! Co za wstyd pani Gruszczyński !!! Co za wstyd ! Zdejmuj pan te banery i wyprowadzaj się z Gniezna, bo kompromitujesz siebie i ludzi z naszego ugrupowania !!!

 • Link do komentarza pamiętliwy poniedziałek, 15 października 2018 23:10 napisane przez pamiętliwy

  Arcymistrz Gruszczyński na spotkaniu z Wałęsą w Gnieźnie powiedział :" Jeśli chodzi o rządzących, to do Polski wraca komunizm." Nawet trudno zrozumiały w wypowiedziach Wałęsa zaprzeczył tej głupocie byłego senatora. I tacy ludzie chcą z powrotem wpakować się do władzy, wprawdzie samorządowej, ale jednak. Na tym samym spotkaniu kandydatka na radną i obecna radna powiatowa Ż. zapytała swego idola Wałęsę: " Jak to się stało, że hierarchia kościelna wspierała nas w latach 80-tych. A teraz klaszczą i hołubią tego, który przysięgał na konstytucję i jej teraz nie szanuje." Oczywiście, jak to Wałęsa, nie odpowiedział tej pani na pytanie, stwierdziwszy tylko, że jest człowiekiem praktykującym i wiernym. Skoro ta pani nie rozumie tak oczywistych spraw, to czy powinna nadal być radną?

 • Link do komentarza niepo poniedziałek, 15 października 2018 20:00 napisane przez niepo

  odczep się pan od szpitala i od Gniezna, won od Owieczek i wara od nas :(

 • Link do komentarza antygrucha poniedziałek, 15 października 2018 18:25 napisane przez antygrucha

  Były senator często nie rozumiał tego, co sam mówił. A przy okazji pytanie : Panie, a gdzie są ci Pańscy Wielkopolanie???

 • Link do komentarza hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah poniedziałek, 15 października 2018 15:04 napisane przez hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah

  Były wicestarosta, były senator, obecny (czy już były ?) dyrektor WORD , najpierw się wypowiada a następnie te wypowiedzi konsultuje z polonistami po czym zmienia zdanie ? Lepszej reklamy przed wyborami nie trzeba.

 • Link do komentarza matko jedyna poniedziałek, 15 października 2018 14:45 napisane przez matko jedyna

  w tym senacie to też najpierw tworzyliście prawo a później konsultowaliście swoje wypowiedzi z polonistami ? zaczynam rozumieć dlaczego jedna ustawa zabrania a druga ustawa pozwala karanemu zajmować stanowisko prezydenta miasta

 • Link do komentarza kierowca poniedziałek, 15 października 2018 12:17 napisane przez kierowca

  tą przyczepę z banerem z parkingu przy parku zabierz pan bo mi blokuje miejsce parkowania a ja podatki w benzynie płacę i mam prawo tam parkować a nie żeby jakieś przyczepy z banerem tam stały , czy zapłacił pan za pozwolenie stawiania baneru na publicznym miejscu parkowania ?

 • Link do komentarza Rychu poniedziałek, 15 października 2018 12:07 napisane przez Rychu

  To są takie dyskusje akademickie. Co by nie powiedzieć , gdy był dobry czas inwestycyjny za waszych czasów z racji niższych cen towarowych i usługowych to budowa szpitala stała w miejscu.

 • Link do komentarza Kadrowy S. poniedziałek, 15 października 2018 12:03 napisane przez Kadrowy S.

  Panie Bestwiina .weź pan się za robotę a nie co chwilę brylowanie w mediach. Rozwiązuj problemy kadrowe szpitala.Zainteresuj się sorem , bo tam było mnóstwo skarg i uwag i nawet ludziom nie odpowiadałeś. Przelicz długi szpitala bo za twojego panowania wzrosły strasznie i przestań uprawiać pustosłowie.

 • Link do komentarza Kinga poniedziałek, 15 października 2018 11:42 napisane przez Kinga

  Przestańcie w koncu sie kłócić o szpital co za roznica jaka partia nim dowodzi czas wielki skonczyc budowe i zaczac działac dla ludzi bo tu przedewszystkim chodzi o ludzi ktorym potrzebna jedt pomoc medyczna a nie odsyłanie do Poznania czy Bydgoszczy. WSTYD!!!!!!!!

 • Link do komentarza już poniedziałek, 15 października 2018 11:37 napisane przez już

  spieszę wyjaśnić panu Gruszczyńskiemu że gdy pieniądze zostały wydatkowane to znaczy że już ich nie mamy i taki będzie stan obecny na skutek tego co nastąpiło. Prosty przykład, ktoś prowadzi kiosk i z szufladki czy tam kartonika nastąpiło wydatkowanie pieniędzy np. na zapłacenie za dostarczony towar to w stanie obecnym nie ma pieniędzy w kartoniku bo nastąpiło ich wydatkowanie.

 • Link do komentarza e poniedziałek, 15 października 2018 11:14 napisane przez e

  Co za różnica czy nastąpiło czy stan obecny . Jeżeli nastąpiło poniesienie kosztów ponad 100 milionów lub przy stanie obecnym kosztuje ponad 100 milionów , to jedno i to samo dla mnie i nadal odbieram jako sugestię że coś co kiedyś miało kosztować 32 miliony to za czasów PIS kosztuje więcej . Mało tego domyślam się że kosztować 32 miliony , czyli mniej, miało za czasów "zielonej wyspy", to czemu nie robiliście tego szpitala za 32 miliony jak 8 lat rządziliście ?

 • Link do komentarza Mirek poniedziałek, 15 października 2018 10:47 napisane przez Mirek

  Ok ok ten Pan może się spierać o swoje racje, prywatnie, publicznie, w trybie wyborczym.

  Nic jednak nie zmieni faktu, że za czasów PO w powiecie szpital stanął gdy wyszła na jaw klęska techniczna z budową szpitala, oraz merytoryczna.

  Tego nikt i nic tego nie zmieni, ludzie będący w tedy na stanowiskach, począwszy od Starosty, skończywszy na nadzorze budowlanym są za to odpowiedzialni.
  Polityka ma to do siebie, że po pewnym czasie ludzie zapominają o istocie, o meritum, i umiejętnie odwracają tak zwanego kota ogonem.
  Pozdrawiam wszystkich zaangażowanych

 • Link do komentarza obserwatorka poniedziałek, 15 października 2018 10:31 napisane przez obserwatorka

  Pan Piotr nigdy się nie męczy.... sorry, ale naprawdę tyle lat pan "walczył o ten szpital", ze już niech pan przestanie bardzo proszę.... trzeba umieć zejść ze sceny jak mawiają niektórzy....

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane