środa, 10 października 2018 16:23

Ostatnia sesja Rady Miasta tej kadencji

 
Ostatnia sesja Rady Miasta tej kadencji fot. Rafał Wichniewicz

Pełna gorących, niekiedy ostrych dyskusji kadencja obecnej Rady Miasta dobiegła końca. Dziś odbyła się ostatnia, 60. sesja działaczy, z których dwóch kończy swoją przygodę w samorządzie.

Zgromadzenie, które miało charakter roboczy i w trakcie którego podjęto jeszcze kilka uchwał dotyczących m.in. finansów miasta, wieńczyły słowa podziękowań za wspólne cztery lata pracy na rzecz Pierwszej Stolicy Polski.

Spośród 23 radnych, 20 zdecydowało się na ponowne kandydowanie do Rady Miasta, a 1 do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. Dwóch działaczy o długoletnim stażu postanowiło zakończyć swoją pracę w samorządzie - jest to Ryszard Karmoliński, który przez wiele lat reprezentował barwy klubu SLD, a także Mierosława Arndt, która w ostatnim czasie reprezentowała klub PO.

Gratulacje za lata pracy złożył obu działaczom prezydent oraz przewodniczący Rady Miasta. - Muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona z tego, że mogłam pracować kiedyś i teraz z państwem. Jest mi chyba lekko odchodzić z jednej strony dlatego, że widzę iż moja praca wśród ludzi dała efekty, a z drugiej strony wcale nie lekko, bo "choć szron na głowie już nie to zdrowie, a w sercu ciągle maj" i chciałoby się jeszcze, to jednak rozum mówi co innego - przekazała Mierosława Arndt. Ryszard Karmoliński stwierdził: - 24 lata to szmat czasu. Jako rajca miejski pracowałem z wieloma radnymi i czterema prezydentami. Muszę powiedzieć iż praca z nimi układała się, co mówię szczerze, bardzo dobrze. Różniliśmy się często w poglądach, opiniach, ocenach, ale merytoryczne treści były zawsze dla nas najważniejsze. Nie powiem, że jestem dumny z 24 lat, bo może bym przesadził, ale jestem zadowolony. 

Na zakończenie obrad, w trakcie których podziękowano także pracownikom Biura Rady Miasta za minione cztery lata współpracy oraz sekretarz Urzędu Miejskiego i skarbniczce Miasta Gniezna, wykonano wspólną, pamiątkową fotografię.

3 komentarzy

  • Link do komentarza Prezes czwartek, 11 października 2018 14:03 napisane przez Prezes

    Do rezigiusz - Masz całkowitą rację, czas na radykalne zmiany w Radzie Miasta, dobrze, ze ta rada już kończy swoją działalność. Po byłych członkach PZPR - Arndt i Karmolińskim nikt płakać nie będzie.

  • Link do komentarza wyborca środa, 10 października 2018 20:27 napisane przez wyborca

    A można poznać efekty pan M.A. w radzie? Bo nigdy jej nie było słychać.

  • Link do komentarza rezigiusz środa, 10 października 2018 17:01 napisane przez rezigiusz

    Czas zmienic całkowicie Rade Miasta wraz z szefem Magistratu na takich samorządowców z krwi i kości a nie zwyklych politycznych karierowiczów

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane