piątek, 05 października 2018 10:14

Planowali zrobić wysypisko w środku wsi

 
Planowali zrobić wysypisko w środku wsi źródło: UGiM Czernejewo

Ciężarówka wyładowująca odpady na jednej z posesji w Pakszynie zaniepokoiła mieszkańców tej wsi, a ci powiadomili o sprawie władze gminy. Na miejsce nie dotarły już kolejne transporty śmieci.

W minioną środę mieszkaniec Pakszyna (gmina Czerniejewo) powiadomił władze gminy iż na jedną z prywatnych nieruchomości w tej miejscowości, mają zostać przywiezione odpady. Władze gminy od razu powiadomiły o sprawie służby. 

Po dotarciu we wskazany rejon okazało się iż pierwszy transport starych tekstyliów już został rozładowany na działce. Niedługo potem funkcjonariusze policji zablokowali kolejny transport odpadów, który zmierzał w to samo miejsce. Jak informuje Urząd Miasta i Gminy Czerniejewo, sprawa ma pozytywny finał, gdyż właściciel nieruchomości został zobowiązany do natychmiastowego uprzątnięcia terenu, co nastąpiło w nocy z środy na czwartek. 

Władze gminy są szczególnie wyczulone na problem dzikich składowisk odpadów, także na prywatnym gruncie, czego żywym dowodem jest sprawa z Gębarzewa. Na terenie dawnego zakładu produkcyjnego zgromadzono odpady, które zostały w nielegalny sposób przywiezione zza granicy. W związku z tym urząd apeluje do mieszkańców o ostrożność i czujność: - Wszystkie niepokojące sygnały takie jak np.: wzmożony ruch samochodów ciężarowych, należy niezwłocznie zgłaszać na komisariat Policji lub do tutejszego Urzędu w godzinach pracy. Nie pozwólmy by pod naszymi domami powstawały dzikie wysypiska odpadów nawiezionych z różnych zakątków Polski, a nawet świata! - informuje.

3 komentarzy

  • Link do komentarza radek piątek, 05 października 2018 12:39 napisane przez radek

    na wsi tobie gnój przeszkadza? proponuję wyprowadzić się do miasta.

  • Link do komentarza Mieszkaniec piątek, 05 października 2018 11:12 napisane przez Mieszkaniec

    Ciekawe czy ktoś skontrolował co zrobił ze śmieciami właściciel działki ? Pewnie wywiózł do lasu. widocznie kary są zbyt małe, a biznes dochodowy.

  • Link do komentarza Mieszkaniec piątek, 05 października 2018 11:06 napisane przez Mieszkaniec

    U mnie gmina walczy już ponad rok. Tzn tak nam mówią. O usunięcie zużytych opon które leżą nawet blisko hydroforni. Ale to prywatny teren i mają problem. Bo właściciel dał teren pod dzierżawę .A patrząc z okna mam składowisko opon a już o oborniku nie wspomnę. Który też jest zbyt blisko zabudowań.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane