czwartek, 27 września 2018 16:35

Nowa ścieżka edukacyjna wokół Jeziora Winiary

 
Nowa ścieżka edukacyjna wokół Jeziora Winiary źródło: UM w Gnieźnie

W 79. rocznicę powołania Szarych Szeregów, nad Jeziorem Winiary otwarta została ścieżka edukacyjna, poświęcona tej formacji oraz batalionu "Parasol".

Uroczystość miała miejsce 27 września, niemal dwa lata po nadaniu nazwy promenadzie, okalającej popularne "Łazienki", imieniem Batalionu "Parasol". Okoliczność tą upamiętnia kamień ustawiony przy dojściu od Alei Szarych Szeregów, prowadzącej od ul. Staszica. Teraz, dla swojego rodzaju uzupełnienia, urządzono wzdłuż promenady ścieżkę edukacyjną.

Na jej przebiegu znajdują się informacje o różnych faktach z działalności dwóch organizacji - tytułowego batalionu "Parasol" (którego dowódcą był m.in. Adam Borys ps. "Pług", urodzony w podgnieźnieńskim Niechanowie), a także o harcerskiej formacji podziemnej, jakimi były Szare Szeregi. Stąd też na uroczystości nie mogło zabraknąć nie tyle, co młodych ludzi, ale także i reprezentacji harcerzy.

źródło zdjęć: UM w Gnieźnie

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane