wtorek, 25 września 2018 10:22

Płoną stogi - podpalacz wciąż umyka

 
Płoną stogi - podpalacz wciąż umyka źródło: OSP Niechanowo

We wtorkową noc strażacy po raz kolejny w ostatnim czasie zostali wezwani do pożaru stogu. Seria podpaleń obejmuje nie tylko powiat gnieźnieński.

W ostatnim czasie doszło już do kilkunastu nocnych pożarów, w trakcie których w ogniu stanęły stogi pozostawione na polach, a nawet w sąsiedztwie gospodarstw rolnych. Do ostatniego takiego zdarzenia doszło we wtorek 25 września, chwilę po godzinie 4:00 rano w Mierzewie (gmina Niechanowo). Był to już drugi tego typu pożar w tej miejscowości - ostatnio miał miejsce w ubiegłym tygodniu. Na miejscu obecne były zastępy ochotniczych straży oraz z jednostki z Gniezna.

Policja potwierdza iż w tej sprawie prowadzone są działania, zmierzające do ustalenia sprawcy zdarzenia. Tymczasem między mieszkańcami powiatu wrzesińskiego i gnieźnieńskiego (w tym ostatnim gmina Witkowo, Czerniejewo i Niechanowo) przechodzą informacje o mężczyźnie, który za dnia jest widywany w okolicy i rozgląda się po gospodarstwach. W zależności od relacji, zmieniają się jednak kolory samochodu, którym się porusza, a nawet rejestracja. Te informacje także są sprawdzane przez policję, jednakże do tej pory działania prowadzone na miejscu zdarzeń nie przyniosły rezultatu. Gospodarze powołali swojego rodzaju straże, czuwając w nocy nad bezpieczeństwem, jednak podpalacz najwyraźniej zmienia swoje działania, atakując o różnych porach nocy, często w różnych, oddalonych od siebie miejscach. W związku z tym apeluje się o czujność u właścicieli stogów.

1 komentarz

  • Link do komentarza fenomen wtorek, 25 września 2018 11:08 napisane przez fenomen

    Czy to czasem nie jest jakiś pseudostrażak który fascynuje sie ogniem ?????Trzeba sprawzić ten trop

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane