sobota, 15 września 2018 11:34

Sześć zastępów gasiło wieczorne pożary

 
Sześć zastępów gasiło wieczorne pożary źródło: OSP Czerniejewo

W nocy z piątku na sobotę strażacy byli powiadamiani o dwóch pożarach, do jakich doszło w dwóch miejscowościach. W jednym przypadku istniało zagrożenie dla pobliskiego gospodarstwa.

W piątek 14 września około godziny 21:30 zauważono pożar stogu, znajdującego się na polu w miejscowości Nidom w gminie Czerniejewo. Na miejsce skierowano pięć zastępów - dwa z OSP Czerniejewo, dwa JRG Gniezno i jeden OSP Żydowo. Po dojeździe na miejscu przystąpiono do gaszenia oraz obrony balotów, które udało się uratować w pobliżu stogu. 

Podczas działań prowadzonych w Nidomiu nadeszła informacja o tym iż w Szczytnikach Czerniejewskich także płonie stóg. Dyżurny przekierował tam jeden zastęp OSP Czerniejewo. Na miejscu okazało się iż płonie stóg liczący blisko 800 balotów, a ogień cały czas się rozwijał, powodując zagrożenie dla pobliskiego obiektu, w którym także przechowywano baloty. Do pomocy zadysponowano OSP Witkowo, a po zakończeniu działań w Nidomiu druhów wsparł jeszcze drugi zastęp OSP Czerniejewo. Akcja w Szczytnikach Czerniejewskich zakończyła się po godzinie 6:00 rano.

źródło: OSP Czerniejewo

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane