środa, 12 września 2018 13:01

Policjanci kontrolują zachowania na drodze w rejonie szkół

 
Policjanci kontrolują zachowania na drodze w rejonie szkół źródło: KPP Gniezno

W ostatnich dniach gnieźnieńska drogówka prowadzi działania w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. 

Kilka dni temu rozpoczął się nowy rok szkolny. Gnieźnieńscy policjanci prowadzili i nadal prowadzą działania zmierzające do tego, aby najmłodsi czuli się bezpiecznie idąc na zajęcia szkolne. Funkcjonariusze jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego sprawdzili drogi w rejonach placówek oświatowych, zwracając uwagę na stan oznakowania w tych miejscach. Na terenie powiatu gnieźnieńskiego ujawnili m.in. jedną nieprawidłowość dotyczącą oznakowania pionowego. W dalszym ciągu funkcjonariusze zwracają uwagę na zachowania kierowców w rejonie placówek edukacyjnych - także tych dotyczących parkowania w ich pobliżu, zwłaszcza w godzinach odbioru pociech ze szkoły.

W ciągu pierwszych pięciu dni, w ramach prowadzonej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, funkcjonariusze zatrzymali też 5 nietrzeźwych kierujących, którzy w ten sposób zagrażali innym użytkownikom ruchu.

Jednocześnie w szkołach odbywają się spotkania funkcjonariuszy, którzy tłumaczą dzieciom o tym, jak unikać niebezpiecznych sytuacji w drodze do i ze szkoły. Przypominają przy tym, że w przygotowaniu dziecka do szkoły ogromną rolę odgrywają rodzice, którzy powinni dawać dobre wzorce. Upewnijmy się, że nasze pociechy wiedzą, że przechodzą przez jezdnię tylko w miejscach dozwolonych w sposób rozsądny i odpowiedzialny.

źródło: KPP w Gnieźnie

4 komentarzy

 • Link do komentarza jarekz czwartek, 13 września 2018 14:31 napisane przez jarekz

  A może by tak zwiększyć kontrole przy SP 6.Tam codziennie przejeżdżają setki aut łamiąc zakaz skrętu w lewo i zakaz wjazdu w ulicę Sobieralskiego. a ulica ta kończy się przejściem dla pieszych po którym do i ze szkoły przechodzą dzieci.

 • Link do komentarza Samantha środa, 12 września 2018 23:18 napisane przez Samantha

  Na pokaz. Codziennie jestem przy tej szkole i nie widziałam tam żadnego radiowozu w czasie gdy najwięcej dzieci przychodzi do szkoły i wychodzi z niej.

 • Link do komentarza Obywatel środa, 12 września 2018 16:26 napisane przez Obywatel

  Powinny buczelni codziennie kontrole na tych winiarach bo na każdym kroku źle auta parkują a zwłaszcza przy przejściach albo przystankach.

 • Link do komentarza micio środa, 12 września 2018 14:47 napisane przez micio

  No i super- rozmowa z dzieciaczkami i bezwzględne karanie osób przekraczających prędkość w pobliżu szkół. Plus dla policji.
  Co trzeba mieć w głowię aby po spożyciu wsiadać za kółko? 5 nietrzeźwych kierujących- aż lub tylko... Mam nadzieję że stracą prawo jazdy, a nie tylko zawiasy.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane