piątek, 31 sierpnia 2018 09:39

Komitety wyborcze zarejestrowane. Ile w każdej gminie?

 
Komitety wyborcze zarejestrowane. Ile w każdej gminie? archiwum redakcji

Kilka dni temu zakończyła się rejestracja komitetów do nadchodzących w październiku wyborów samorządowych. W naszym powiecie zgłoszonych zostało ich w sumie 31.

Tegoroczne wybory samorządowe będą inne od tych z 2014 roku, głównie za sprawą zmian w ordynacji. Likwidacja jednomandatowych okręgów sprawiła iż w tym roku do Komisarza Wyborczego w Koninie II wpłynęło znacznie mniej zgłoszeń od osób lub organizacji zainteresowanych powołaniem swojego własnego komitetu. Cztery lata temu, nie licząc dużych, ogólnopolskich partii politycznych jak PO, PiS, SLD czy PSL, które zgłaszały komitety w skali krajowej, na lokalnym "rynku wyborczym" pojawiło się wówczas w sumie 58 komitetów we wszystkich gminach. Tym razem jest ich 31, choć niektóre z nich ukrywają pod sobą komitety dużych ugrupowań politycznych.

Mimo iż komitetów zgłoszonych jest mniej niż w 2014 roku, to jednak proporcje zostały nadal utrzymane. W ich ilość najbardziej obfituje gmina Witkowo i Trzemeszno, które są największymi miejscowościami w powiecie poza samym Gnieznem. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w gminach o najbardziej "stabilnym" samorządzie, jak chociażby Łubowo czy Kiszkowo. W pierwszym z nich funkcję wójta sprawuje nieprzerwanie od 1990 roku Andrzej Łozowski, który był jedynym kandydatem na tę funkcję cztery lata temu, a który zamierza ubiegać się o reelekcję z jedynego komitetu, jaki został zgłoszony. Podobnie jest też w Gminie Kiszkowo, gdzie obecny wójt Tadeusz Bąkowski także (jako jedyny kandydat) został wybrany z komitetu, który ponownie zarejestrowano w tym roku. Duży znak zapytania za to pojawia się w przypadku Gminy Gniezno, gdzie na jednej szali stawia się obecnie długoletniego wójta Włodzimierza Lemana z ogólnokrajowego komitetu PSL, który będzie musiał zawalczyć z Marią Suplicką, która wciąż pozostaje nieoficjalnym kandydatem Gnieźnieńskiego Porozumienia Samorządowego.


Komitetami na obszar województwa wielkopolskiego, choć mające zasięg na terenie powiatu gnieźnieńskiego są:

Miasto Gniezno:

 1. KWW Gnieźnieńskie Porozumienie Samorządowe z siedzibą przy ul. Mieszka I 35/3. Pełnomocnik wyborczy: Karolina Zabłocka-Ciemny, pełnomocnik finansowy: Mariusz Sikorski.
 2. KWW Porozumienie dla Polski z siedzibą przy ul. Wyszyńskiego 13/a. Pełnomocnik wyborczy: Zbigniew Szypura, pełnomocnik finansowy: Grzegorz Andrzejewski.
 3. KWW Tomasz Budasz - Koalicja Obywatelska z siedzibą przy ul. Artyleryjskiej 1. Pełnomocnik wyborczy: Tomasz Krzysztof Dzionek, pełnomocnik finansowy: Michał Piotr Kałuża. 

Wśród wymienionych powyżej i poniżej nie znajdują się komitety ogólnokrajowych ugrupowań PO, PiS, PSL, SLD i Razem. Pełne listy kandydatów poznawać będziemy zapewne najpóźniej w połowie września br.

 

Komitety na obszar poszczególnych gmin:

Gmina Gniezno:

 1. KWW "Przyjazna Gmina Gniezno" z siedzibą w Wełnicy, os. Słoneczne 4. Pełnomocnikiem wyborczym i jednocześnie finansowym jest Mariusz Adam Nawrocki. 

 

Gmina Czerniejewo:

 1. KWW Rakowo.org.pl z siedzibą w Rakowie 18. Pełnomocnikiem wyborczym i jednocześnie finansowym jest Jakub Wojciech Bieńkowski.
 2. KWW Rozwój Ponad Podziałami z siedzibą przy ul. Słowackiego 7 w Czerniejewie. Pełnomocnikiem wyborczym i jednocześnie finansowym jest Izabela Teresa Raczak.
 3. KWW Twoje Lepsze Jutro z siedzibą przy Placu Obrońców Żydowa 3/2 w Żydowie. Pełnomocnikiem wyborczym i jednocześnie finansowym jest Sławomir Jerzy Zakrzewski.
 4. KWW Wspólna Praca Popłaca z siedzibą przy ul. Armii Poznań 3 w Czerniejewie. Pełnomocnikiem wyborczym i jednocześnie finansowym jest Marta Olejniczak.

Gmina Niechanowo:

 1. KWW Razem dla Gminy Niechanowo z siedzibą przy ul. Nowej 14 w Niechanowie. Pełnomocnikiem wyborczym i jednocześnie finansowym jest Joanna Robaszkiewicz.
 2. KWW Wspólne Dobro - Gmina Niechanowo z siedzibą przy ul. Nowej 35 w Niechanowie. Pełnomocnikiem wyborczym i jednocześnie finansowym jest Małgorzata Helena Gała.
 3. KWW Bożeny Jaworskiej z siedzibą przy ul. Miodowej 16 w Niechanowie. Pełnomocnikiem wyborczym i jednocześnie finansowym jest Bożena Maria Jaworska.

 

Gmina Kłecko:

 1. KWW Mieszkańców Gminy Kłecko z siedzibą przy ul. Modrzewiowej 14. Pełnomocnikiem wyborczym i jednocześnie finansowym jest Tomasz Gołochowicz. 
 2. KWW Moniki Lemańskiej z siedzibą przy ul. Dworcowej 12/3. Pełnomocnikiem wyborczym i jednocześnie finansowym jest Monika Iwona Lemańska.
 3. KWW Adama Serwatki z siedzibą przy ul. Dr. H.I.W. Bujarskich w Kłecku. Pełnomocnikiem wyborczym i jednocześnie finansowym jest Marzena Serwatka.
 4. KWW Borkowicza Jana z siedzibą w Michalczy 10. Pełnomocnikiem wyborczym i jednocześnie finansowym jest Tomasz Łukasz Borkowicz.

 

Gmina Trzemeszno:

 1. KWW "Dla Dobra Miasta i Gminy Trzemeszno" z siedzibą przy ul. Kościuszki 11 w Trzemesznie. Pełnomocnikiem wyborczym i jednocześnie finansowym jest Marek Lisiecki. 
 2. KWW Grzegorza Koperskiego z siedzibą w Wydartowie 77. Pełnomocnikiem wyborczym i jednocześnie finansowym jest Marek Bogusiewicz.
 3. KWW "Inicjatywa Naprawcza" z siedzibą w Szydłowie 18A. Pełnomocnikiem wyborczym i jednocześnie finansowym jest Zofia Maria Burzyńska. 
 4. KWW Magdaleny Krzyżaniak-Świątek z siedzibą przy ul. Konopnickiej 8/21 w Trzemesznie. Pełnomocnikiem wyborczym i jednocześnie finansowym jest Michał Piotr Świątek.
 5. KWW "Ponad Podziałami" przy al. Szymańskiego 1A w Trzemesznie. Pełnomocnikiem wyborczym i jednocześnie finansowym jest Katarzyna Barbara Jatczak.
 6. KWW Renaty Wiśniewskiej z siedzibą przy ul. Sportowej 6 w Trzemesznie. Pełnomocnikiem wyborczym i jednocześnie finansowym jest Anna Krystyna Kwiatkowska.
 7. KWW Tadeusza Pawlaka z siedzibą w Gołąbkach 8. Pełnomocnikiem wyborczym i jednocześnie finansowym jest Jakub Franciszek Pawlak.

 

Gmina Witkowo:

 1. KWW "Nasze Witkowo" z siedzibą przy ul. Harcerskiej 8 w Witkowie. Pełnomocnikiem wyborczym i jednocześnie finansowym jest Adam Dominiak.
 2. KWW Pawła Roszyka z siedzibą przy ul. Wojska Polskiego 3/82 w Witkowie. Pełnomocnikiem wyborczym i jednocześnie finansowym jest Mirosława Maria Lewicka.
 3. KWW Samorządna Gmina Witkowo z siedzibą przy ul. Kosynierów Miłosławskich 6/4 w Witkowie. Pełnomocnikiem wyborczym i jednocześnie finansowym jest Maria Szoszorek.
 4. KWW Wspólnie dla Gminy Witkowo z siedzibą przy ul. Topolowej 10 w Witkowie. Pełnomocnikiem wyborczym i jednocześnie finansowym jest Lucyna Zalewska.
 5. KWW Wszystko dla Ludzi z siedzibą w Kołaczkowie 3. Pełnomocnikiem wyborczym i jednocześnie finansowym jest Martyna Kasprzyk.

 

Gmina Łubowo: 

 1. KWW Samorządność i Gospodarność Gminy Łubowo z siedzibą w Łubowie 60. Pełnomocnikiem wyborczym i jednocześnie finansowym jest Andrzej Pieczyński.

 

Gmina Kiszkowo:

 1. KWW Wspólne Dobro Gmina Kiszkowo z siedzibą przy ul. Ogrodowej 19 w Kiszkowie. Pełnomocnikiem wyborczym i jednocześnie finansowym jest Leszek Grzegorz Słomianny.

 

Gmina Mieleszyn:

 1. KWW Nasza Gmina Mieleszyn z siedzibą w Mieleszynie 66/2. Pełnomocnikiem wyborczym i jednocześnie finansowym jest Anna Maria Mikołajczak.
 2. KWW "Zgoda i Porozumienie" z siedzibą w Dębłowie 6. Pełnomocnikiem wyborczym i jednocześnie finansowym jest Ewa Agnieszka Purol.

68 komentarzy

 • Link do komentarza dobrze radzący poniedziałek, 10 września 2018 12:34 napisane przez dobrze radzący

  Panie Gruszczyński, na tych listach "T.Budasz i Koalicja" zaznaczcie kto z jakiej jest partii, bo może być wtopa jak ludzie nie wiedząc kto skąd wybiorą wam przypadkiem tylko tych z SLd i dla PO nie będzie stołków a TBS podobno zlikwidowaliście.

 • Link do komentarza hę poniedziałek, 10 września 2018 12:21 napisane przez hę

  No dobrze, a jak SLD zaprosi Budasza na to uczczenie "wyzwolenia" 21 stycznia i dajmy na to że on nie przyjdzie to co na to powiedzą ci starzy działacze SLD którzy mają jego popierać w wyborach ?

 • Link do komentarza ale kicha poniedziałek, 10 września 2018 11:56 napisane przez ale kicha

  Po co listy kandydatów SLD jak oni są na liście KWW Tomasz Budasz - Koalicja Obywatelska, tak przynajmniej Budasz się chwali na fejsbuku

 • Link do komentarza ?????????????????????? poniedziałek, 10 września 2018 11:42 napisane przez ??????????????????????

  Budasz na tej liście wyborczej z KO macie ludzi z SLD którzy byli jeszcze w Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej i Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej ???????????????? Czy komuś coś się nie pomyliło?????????????

 • Link do komentarza lokalny poniedziałek, 10 września 2018 11:22 napisane przez lokalny

  W ulotce od prezydenta Budasza , wrzuconej do mojej skrzynki na listy, znajduję zapis o dokonanych zmianach w Gnieźnie, przeobrażeniu infrastruktury, nowych inwestycjach, pięknych parkach. Że prezydent chce zbudować silną drużynę, że ma jasną wizję modernizacji Gniezna i chce realizować z kandydatami na radnych z KWW Tomasz Budasz - Koalicja Obywatelska.
  Otóż znalazłem w internecie że sprawy infrastruktury, inwestycji samorządowych - jak chociażby budownictwo mieszkaniowe, utrzymanie zieleni gminnej i zadrzewień , należą do ustawowych zadań gminy. Czyli ja rozumiem że każdy zajmujący stołek najwyższego szefa miasta wyda polecenia wykonania drogi, nasadzenia kwiatków itd zgodnie z ustawą i będzie super ?
  A co ze sprawami takimi jak obiecywany nam rozwój gospodarczy do którego odnosiło się kilka punktów programu wyborczego Tomasza Budasza - kandydata na Prezydenta Miasta Gniezna. Co ze sprawami bezpieczeństwa mieszkańców, miały być patrole piesze. Co z działaniami miastotwórczymi dla powstania kawiarni, klubów, księgarni, antykwariatów itd.
  Panie prezydencie ! w wodociągach awaria za awarią. Centrum zapchane samochodami. Nadal musimy jeździć za pracą do Poznania. W parkach coraz więcej chwastów a ten parking przy moście i sam most to już zamieniają się w zielnik ale taki z chwastami, skwer przy Dąbrówki to zielona tragedia. Cztery lata nie potraficie zrobić porządku z pijakami ulicznymi, na Grunwaldzie bałagan i kanapy dla pijaków jak stały tak stoją. Nie wiadomo co z opłatami za śmieci, czy ściągane są od wszystkich czy też płacimy za nie płacących? Do dzisiaj nie znamy całej prawdy o zatrudnieniu prezesa TBS i jego rozliczeniu. Czy ta wizja przyszłości o której jest napisane w ulotce ma się opierać znowu o działaczy SLD którzy są na tej pana liście wyborczej, czy to ma być ta drużyna? Przecież oni już byli przy władzy od wielu lat a niektórzy jeszcze dłużej bo za czasów PRL i PZPR ? jakbyśmy ich znowu chcieli to byśmy pana nie wybrali w 2014 roku ! Co teraz mamy robić , głosując na pana listę mamy wybierać SLD ? Za dużo niewiadomych, za dużo niepewności chociaż wymieniam część wątpliwości!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Dodam jeszcze że te ulotki wyborcze to już niemodne, to tylko zaśmiecanie i jest nieekologiczne bo ulotka zrobiona z papieru na wyprodukowanie którego wycinane są drzewa skutkiem czego następują też zmiany klimatu i dalej brak wody pitnej oraz żywności.

 • Link do komentarza kadrowa niedziela, 09 września 2018 08:41 napisane przez kadrowa

  magistrat potrzebuje pilnego przewietrzenia . przykładowo 3 sekretarki prezydenckie podobno że nawet z pensjami kierowniczymi kiedy w takiej policji jest 1 sekretarka, to szalona rozrzutność.

 • Link do komentarza przerażony niedziela, 09 września 2018 07:37 napisane przez przerażony

  Te listy wyborcze z kandydatami pokazane na fejsbuku Budasza to prawda czy to jakaś podpucha hakerska ? Jak to przeczytałem to zdrętwiałem. Jak to prawda to Budasz w końcu gdzie jest ? Czy jest w PO czy w SLD i o co chodzi z tymi "starymi" działaczami SLD na listach , tam zdaje się że jeden to jeszcze miał stanowisko kierownicze w PZPR ? Normalnie jestem w szoku. Do tego to zatrudnianie emerytów. To wygląda jak jakieś cofanie się do tyłu. Jak za minionej epoki Kowalskiego.

 • Link do komentarza Mariusz sobota, 08 września 2018 19:50 napisane przez Mariusz

  Panie dobrze poinformowany temat opłat za śmieci interesuje wielu mieszkańców którym podniesiono opłaty celem zbilansowania jak to powiedział Budasz. Dla wielu rodzin nawet drobne zwiększanie wydatków jest sporym problemem, jednak nie wszyscy mają czas i możliwości śledzić sesje komisji. Może się mylę ale uważam że tą sprawę należy wyjaśnić i nagłośnić publicznie. Ponoć braki w kasie z tytułu niepłacenia są spore. Wygląda to na zaniedbania ze strony urzędu. Ktoś zawinił, ktoś nie nadzorował. Stosowne przepisy nakładają obowiązek ponoszenia opłat za śmieci. Inne przepisy dotyczące naruszenia dyscypliny finansowej wskazują np. na niedochodzenia należności samorządu. Cztery lata tej kadencji i taka kicha z tymi opłatami to nie jakiś tam drobiazg który można sobie ot tak załatwić. To powinno być publicznie ogłoszone, społeczeństwo powinno się dowiedzieć - dlaczego nie pobierano tych opłat, kto zawinił, jakie powstały straty , jakie są skutki, czy i jak ta sprawa została załatwiona itd. Swego czasu Budasz ogłosił podwyżkę opłat by coś tam zbilansować , zarazem zastrzegał że po wprowadzeniu środków naprawczych przywróci poprzednie ceny, to się ukazało w mediach. Obecnie jest cisza w tej sprawie. To nie jest w porządku. Dla nas to wygląda jak wprowadzenie odpowiedzialności zbiorowej. Dlaczego mają cierpieć uczciwie płacący. Ktoś czegoś nie dopilnował pomimo obowiązujących przepisów. Ktoś dostaje pensje, nagrody , za swoją pracę w tym dopilnowanie poboru opłat i ktoś inny nadzoruje podległych pracowników. Chcemy poznać prawdę , nie musimy śledzić sesji, sprawa może zostać ukazana nawet pop[rzez ten kolorowy informator urzędu wydawany na dobrym i chyba drogim papierze. Publiczny brak info w tej sprawie można nawet uważać za lekceważenie społeczeństwa.

 • Link do komentarza Koło diabolo sobota, 08 września 2018 19:11 napisane przez Koło diabolo

  @ dobrze poinformowany. Żadnego omawiania nie będzie z prostego powodu. Przed wyborami tego tematu władza nie poruszy, bo się boi, że poparcie jej spadnie. A po wyborach może podwyżka będzie, bo przecież wszystko musi się bilansować w imię, jak ktoś, powiedział solidarności pokoleniowej

 • Link do komentarza rezigiusz sobota, 08 września 2018 18:22 napisane przez rezigiusz

  @heloł pierwsze co napisałeś sie zgadza drugie nwm bo w UMnie mam wtyki ale pewnie musiała miec pani koneksje polityczną i kompetencje odpowiedniego poglądu.Jeśli takie cuda sie w tym UM dzieją nie dziwi mnie "smrud brud i ubustwo" kolokwialnie to ujmując na chodnikach i ulicach miasta.Wszak oni przyjeźdzają "od...lić" swoją robote i w p....du do domu.To oni maja wyssane z mlekiem z partii matki czy to tej czy tamtej bo nazw nie napisze bo nie chce ich reklamować. Czas szanowni mieszkańcy zmienic to w dniu 21.X.2018 i pokazac im "środkowy palec" oraz gdzie są drzwi wyjściowe w UM

 • Link do komentarza hahahahahahahahahahahahahahahaha sobota, 08 września 2018 13:47 napisane przez hahahahahahahahahahahahahahahaha

  do KO przystąpiła Inicjatywa Polska i jej liderka Barbara Nowacka powiedziała że samorządy muszą zapewnić równość płac. Panie Budasz co ta nowa koalicjantka wygaduje, jak to pogodzicie ?

 • Link do komentarza dobrze poinformowany sobota, 08 września 2018 12:38 napisane przez dobrze poinformowany

  Podatnik. Prawdopodobnie .... sprawa " rewolucji śmieciowej" bedzie po raz kolejny omawiana w obecności zastępcy Prezydenta i prezesa spółki URBIS , na najbliższej komisji Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa Rady Miasta Gniezna. Jeżeli interesuje Cię temat śmieci, proszę śledzić stronę www. Urzędu Miasta i komunikaty dotyczące terminu posiedzenia w/w komisji.

 • Link do komentarza heloł sobota, 08 września 2018 11:04 napisane przez heloł

  Z ciekawości zapytam bo to ludzie różne głupoty opowiadają. Czy to prawda że Budasz jest w radzie nadzorczej w Margoninie ? Czy to prawda że w UM Gniezno została zatrudniona żona wysoko postawionego urzędnika z Margonina ?

 • Link do komentarza winetu sobota, 08 września 2018 10:42 napisane przez winetu

  przy tej mnogości stanowisk obsadzonych przez lewicowców i ich pociotków nie ma co się dziwować poparciem dla aktualnej władzy

 • Link do komentarza by żyło się lepiej swoim sobota, 08 września 2018 10:26 napisane przez by żyło się lepiej swoim

  dobra zmiano nie było wówczas na koszt podatnika klimatyzowanych gabinetów, drogich laptopów, limuzyn, wyjazdów zagranicznych, szkoleń pijarowskich , rzeczników, asystentów , cateringów..........................

 • Link do komentarza misiakisia sobota, 08 września 2018 09:58 napisane przez misiakisia

  Powiem tak patrząc na profil ryjbukowy "polityka" można powiedzieć i spuentować to słowami piosenki "Ale to juz bylo i nie wróci więcej " po 21.X.2018

 • Link do komentarza Henry sobota, 08 września 2018 08:33 napisane przez Henry

  powiązania rodzinno-towarzysko-biznesowo-partyjne a niekiedy i pezetperowskie na pierwszym miejscu, czyli ogólny interes w utrzymaniu stanowisk i wpływów, wystarczy sprawdzić na stronach KRS, spółek komunalnych, urzędu, naszej klasy, fejsbuka, biuletynu IPN i innych stronach towarzysko-plotkarskich w internecie. Internet to zgrabne i sprawne narzędzie które prawdę ci powie a ty biedny wyborco ocenisz uzyskane tą drogą informacje i mądrze je wykorzystasz udając się do lokalu wyborczego albo i nie wykorzystasz i nadal będziesz biedny

 • Link do komentarza Podatnik-wyborca piątek, 07 września 2018 23:28 napisane przez Podatnik-wyborca

  Czy pan prezydent Budasz może nam wreszcie wyjaśnić czy już uporządkowano system opłat za śmieci i czy tak jak obiecywał to po uporządkowaniu zostaną obniżone opłaty za śmieci tym uczciwie płacącym ? Kto zawinił w tej sprawie i jakie poniósł konsekwencje. Czy ściągacie zaległości od niepłacących . Czy za okres podwyżki ta nadpłata będzie nam zwrócona i kiedy ?

 • Link do komentarza sprzeciw piątek, 07 września 2018 23:13 napisane przez sprzeciw

  z czerwca 2018 cyt. "SLD jest partią rozsądku. Chcemy uratować Polskę przed rządami PiS, ale nie damy się zdominować przez partię o poglądach prawicowych - o koalicji z PO mówi wiceprzewodniczący SLD Krzysztof Gawkowski." Podobnych wypowiedzi działaczy SLD na szczeblu krajowym, negujących koalicję z PO, padało więcej w tym nawet ze strony Czarzastego. Z tego poparcia SLD dla Budasza wynika że miejscowa SLD albo nie jest partią rozsądku albo co gorsza bezwzględnie ma w tym własny interes stołkowy. Dobrze by gnieźnianie wiedzieli o tym mariażu PO+Nowoczesna+SLD popierającym Budasza, żeby uczciwie im przekazać co się kryje za tą koalicją bo to jest jakiś absurd.

 • Link do komentarza by żyło się lepiej piątek, 07 września 2018 20:10 napisane przez by żyło się lepiej

  w takim układzie koalicyjnym wiarygodność żadna

startpoprz.1234nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane