piątek, 24 sierpnia 2018 14:10

Gnieźnianin rekomendowany na sędziego Sądu Najwyższego

 
Gnieźnianin rekomendowany na sędziego Sądu Najwyższego źródło: Google Street View

Jak przekazały ogólnopolskie serwisy informacyjne, Krajowa Rada Sądownictwa zadecydowała dzisiaj o przedstawieniu prezydentowi RP sędziego Wojciecha Sycha do nominacji na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego w Izbie Karnej.

Do konkursu o jedno wolne stanowisko w Izbie Karnej Sądu Najwyższego stanęło w sumie siedem osób, z czego pięciu kandydatów zostało przesłuchanych przez zespół Krajowej Rady Sądownictwa.

Na dzisiejszym posiedzeniu KRS przedstawiono sylwetki wszystkich kandydatów, wśród których znaleźli się: adwokat Krzysztof Kamalski i prokurator Beata Homa oraz sędziowie: Piotr Gaciarek, Rafał Skrzecz i Wojciech Sych. Po przeprowadzonym jawnym głosowaniu, członkowie Rady jednogłośnie wybrali Wojciecha Sycha na stanowisko sędziego Izby Karnej Sądu Najwyższego - żaden z pozostałych kandydatów nie uzyskał ani jednego głosu "za". Teraz wniosek w sprawie jego nominacji trafi do prezydenta.

Wojciech Sych ma 54 lata i od urodzenia jest mieszkańcem Gniezna. Swoją karierę rozpoczynał jako prokurator we Wrześni, a następnie był sędzią w Gnieźnie i Poznaniu. W 2005 roku na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza obronił rozprawę doktorską. Obecnie, posiadając za sobą 23 lata stażu orzecznictwa, pełni funkcję sędziego Sądu Okręgowego w Poznaniu i sędziego penitencjarnego, jako zastępca przewodniczącego Wydziału Penitencjarnego. Ponadto jest wykładowcą w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury, a także członkiem Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego. Ponadto ma na koncie liczne publikacje, obejmujące problematykę karnoprocesową.

51 komentarzy

 • Link do komentarza Koryfeusz sobota, 08 września 2018 14:29 napisane przez Koryfeusz

  Awak, nie próbuj zaklinać rzeczywistości. Przecież PO już nie rządzi, więc demokracja i Konstytucja nie są łamane. Zresztą sama Konstytucja wymaga zmiany. Demokracja natomiast ma się dobrze, bo rządy PO dobiegły końca i już nikt nie każe wymuszać biciem zeznań na komisariatach od niewinnych ludzi idących na stadion, ani zlecać podpalenia budki pod rosyjską ambasadą, aby mieć pretekst do walki ze środowiskami antyliberalnymi. Schetyna odpowiada za akcję "Widelec", podczas której bito ludzi na komisariatach, wymuszano zeznania i zatrzymano tylko dlatego, że spokojnie szli na mecz i reprezentowali poglądy antytuskowe. Co prawda Schetynę już ciężko będzie wsadzić za kratki, ale Sienkiewicza już tak, zresztą sprawa z podpaleniem budki pod rosyjską ambasadą to jest prowadzona. PiS takich rzeczy nie robi, pozwala nawet na antyrządowe protesty, które pacyfikował poprzedni rząd Platformy więc kto działał antydemokratycznie?

 • Link do komentarza Awak sobota, 08 września 2018 07:48 napisane przez Awak

  Tu nie chodzi kto zostanie sędzia personalnie ale o fakt łamania konstytucji i nie jest to opinia KOD tylko znanych autorytetów prawnych ...

 • Link do komentarza Rościsław piątek, 07 września 2018 14:00 napisane przez Rościsław

  KODomici gnieźnieńscy i UBywatele PRL w natarciu, jak widzę:) Niech szczekają, pan doktor Sych i tak jest najlepszym kandydatem, jakiego mogła dać Wielkopolska :)

 • Link do komentarza 11111!!!! bez jaj wtorek, 04 września 2018 12:14 napisane przez 11111!!!! bez jaj

  Jerzy, przepraszam Cię bardzo - ale trzeba być kłamcą, głupim lub naiwnym, żeby w to wierzyć. A teraz wyjaśnię Tobie, jak poseł może mieć wpływ na wybór sędziego.
  Poseł X z ugrupowania PIS idzie do posła/posłow z PIS należących do tzw. nowej KRS stworzonej z partyjnego nadania i opowiada, jakiego ma wspaniałego kandydata na sędziego - oczywiście zwolennika PIS. Ci posłowie z krs nadają temat pozostałym pisowcom z KRS i odbywa się głosowanie. Dziwnym trafem chętnych jest kilkunastu ale tylko jeden dostaje wszystkie głosy. Reszta kandydatów ma też dobrą opinię, ale taki traf, że wstrzymują się w trakcie głosowania na nich. Całość procedury jest żałosna i haniebna - głównie dla tego sędziego.

 • Link do komentarza humanista poniedziałek, 03 września 2018 18:25 napisane przez humanista

  Mieliśmy sądy podległe PZPR, PiS sądy podporządkuje bolszewickiej ideologii.
  Sędzia Sych będzie zapewne odpowiednio orzekał.
  SSR w Gnieźnie Justyna Jarka mająca problemy ze znajomością kpc została delegowana do departamentu legislacyjnego. Będzie zatem mieć ich prawo.
  Ale mój Ojciec przeżył komunę i zsrr, ja przeżyje bolszewicki pis !

 • Link do komentarza jerzy poniedziałek, 03 września 2018 18:06 napisane przez jerzy

  Poseł ma tyle do wyboru sędziego co wspólnego ma rum z rumakiem. Matematyk, ty już całkowicie postradałeś zmysły, choć jak myślę, nigdy ich nawet nie miałeś. Ciężki przypadek z Ciebie.

 • Link do komentarza Matematyk poniedziałek, 03 września 2018 14:54 napisane przez Matematyk

  Nie powinno tak być ze o wyborze do sądu najwyższego decyduje zazyla znajomość z posłem PiS oraz kibicowania takim a nie innym poglądom.

 • Link do komentarza wilk poniedziałek, 03 września 2018 02:08 napisane przez wilk

  melchior---to dobrze,że nie ukrywa swoich sympatii politycznych,bo na pewno jest POLAKIEM to coś ZŁEGO ??????? W Poznaniu -pierwszej stolicy Polski,jest pełno komuszych pociotków w sądach i oni identyfikują się ze swoim wybrańcem tęczowym Jackiem i najchętniej w swoich sądach takowe barwy by przybrali !!!! I co z tego,że się imieninuje,jak piszesz, z posłem Krzysztofem Ostrowskim,to coś ZŁEGO ????? A ja mam PYTANIE do Ciebie; A ty jesteś na tych imieninach także???? Czyli jesteś tam...........KRETEM,skoro o prywatnych sprawach piszesz i czynisz,wobec ZARZUT !!!!!! Panowie uważać kogo się zaprasza na imieniny !!!!!!

 • Link do komentarza Kokokoko eurospoko poniedziałek, 03 września 2018 01:18 napisane przez Kokokoko eurospoko

  Jestem PISowcem a mimo tego w kolejnych wyborach głosuje na Budasza który, swoją robotą kupił chyba wszystkich i nawet gdyby znalazł się lepszy kandydat z PISu to nawet nie myślę o zaryzykowaniu. Co nie znaczy że do rady będę głosował na KO co to to nie.

 • Link do komentarza czytelnik niedziela, 02 września 2018 18:53 napisane przez czytelnik

  Melchior, co ma piernik do wiatraka? Że dwaj porządni ludzie sie znaja i z tego wyciagasz jakieś nieuprawnione wnioski? Poza tym PiS jest partia, ktorej i ja sie bym nie powstydził, bowiem czegos podobnego, jak PO i inne odpadki na samą myśl powodują u mnje mdłości. Jesteś wyjatkowym draniem i kompletnym nieukiem, bo piszesz o konstytucji nie rozumiejac z niej niczego. I jesteś złym czlowiekiem, bo życzysz Polsce i Polakom źle.

 • Link do komentarza melchior sobota, 01 września 2018 17:07 napisane przez melchior

  KALUMNIAMI i szerzeniem nienawiści NAZYWAJĄ CO PONIEKTÓRZY STWIERDZANIE OCZYWISTYCH FAKTÓW W POSTACI
  1.że pan Sych jest dobrym znajomym posła Ostrowskiego ( imieninują się razem)
  2.że pan Sych nie ukrywa swoich pisowskich sympatii, głosi je bowiem wszem i wobec
  3.że pan Sych jako jedyny z sędziów poznańskich zgłosił swoją kandydaturę do SN
  4. że PIS łamie konstytucję, a więc i jego zwolennicy prawnicy , uczestniczący w tym procederze również.

 • Link do komentarza czytelnik piątek, 31 sierpnia 2018 23:08 napisane przez czytelnik

  Brawo stolica. Niech się gnieźnieńscy kodziarze spalą ze wstydu.

 • Link do komentarza stolica piątek, 31 sierpnia 2018 13:17 napisane przez stolica

  Gnieźnieńskie łajzy, bo tylko tak można określić tych, którzy wypisują kalumnie na sędziego W. Sycha. Jaki szatan opanował wasze miasto? Ale nie ma się do dziwić, bo szatan szuka swoich ofiar tam, gdzie jest najciemniej, czyli pod latarnią. A takie z pozoru święte miejsce jest jego największą gratką! Wam w tym Gnieźnie potrzeba sztabu egzorcystów. Zamiast się radować, ze w tej upadającej mieścinie są jeszcze przyzwoici i porządni ludzie, to wy atakujecie normalność, jaka w naszym kraju zaczyna panować po rządach nieudaczników, oszustów, aferzystów, złodziei, gangsterów , prymitywów i zdrajców naszej Ojczyzny!

 • Link do komentarza Matematyk piątek, 31 sierpnia 2018 10:14 napisane przez Matematyk

  Na szczęście z poznańskich sędziów tylko jeden dal się kupić. No jeszcze Przylebska. Doprawdy doborowe towarzystwo. A co jest mój przedmowco obrzydliwego w tym ze się pisze o faktach w postaci łamania konstytucji i podporządkowania sędziego partii? W życiu by nie wypłynął, gdyby nie przedłużył wierności pisowi nad wiedzę prawniczą.

 • Link do komentarza Janusz czwartek, 30 sierpnia 2018 19:16 napisane przez Janusz

  Jestesmy dumni my Poznaniacy, że tak wybitny i prawy człowiek został wybrany i nie rozumiemy skąd tyle nienawiści w Was mieszkancy Gniezna? Życzy Panu Sędziemu wszystkiego najlepszego i jak najmniej takich obrzydliwych komentarzy.

 • Link do komentarza jeleń środa, 29 sierpnia 2018 08:12 napisane przez jeleń

  do pan Zygmunt - wybitny prawnik, jakim niby Pana zdaniem jest pan Sych nigdy w życiu nie podpisałby się pod wyczynami łamania konstytucji pana Dudy - np. ułaskawiania niewinnego, przyklepywania wbrew konstytucji ustawy, która skraca kadencj ę I prezesa SN, sprzeniewierzaniu się zasadzie,że prawo nie działa wstecz. Za takie coś taki prawnik jak pan Sych powinien być wykluczony z palestry, tak jak lekarzom zabiera się prawo wykonywania zawodu. A on tymczasem został nagrodzony za to,że popiera pisowskie bezprawie. Mam nadzieję, że wkrótce tacy aparatczycy poniosą konsekwencje zawodowe, a także karne.

 • Link do komentarza humanista poniedziałek, 27 sierpnia 2018 13:29 napisane przez humanista

  misiakisia/ wypowiedź skierowana była do Koryfeusza, przeczytasz jego wpis, to może zrozumiesz?!

 • Link do komentarza Jarek poniedziałek, 27 sierpnia 2018 11:03 napisane przez Jarek

  Po pierwsze sędzia nie powinien mieć poglądów politycznych, bo jeśli je ma (nieważne czy liberalne, czy konserwatywne czy prawicowe czy lewicowe) nigdy nie będzie bezstronny, a sympatyzowanie z jakąkolwiek partią polityczną - całkowicie dyskwalifikuje.
  Po drugie - akces do Izby Dyscyplinarnej - to skok Pana Sycha na kasę. Pomijając niekonstytucyjność ustawy, miesięczna pensja w tej izbie to ok. 32.000 zł (za Gazetą Prawną) - za - uwaga - średnio 4 sprawy w roku, czyli jakieś 2 tygodnie pracy. Kto by tak nie chciał.
  Jeśli jakikolwiek zwolennik PiSu uważa, że jest to w porządku - to albo o tym nie wie albo kłamie. Nie ma kasy na niepełnosprawnych, emeryci po ostatniej podwyżce mają dziś mniej niż przed nią - bo rosnące ceny wszystko zjadły, ale miliony na swoich zawsze się znajdują.
  Jeśli choć jedno zdanie powyżej nie jest prawdziwe - proszę to merytorycznie wykazać.

 • Link do komentarza misiakisia poniedziałek, 27 sierpnia 2018 05:26 napisane przez misiakisia

  @humanista co ma 500+ wspolnego z nominacja na sedziego.Mozesz to rozjaśnić bo chyba cos u Ciebie nie halo z humanistycznym rozumem.Co boli Cie ze nie mozesz mieć juz dzieci i korzystać z tego dobrowolnego programu społecznego a moze probujesz dac do zrozumienia iz tylko liberalowie moga z tego korzystać.Kiedy wy w końcu zrozumiecie iz tak to mozecie sobie pisac i pisac i tak nic tym nie zwojujecie

 • Link do komentarza humanista niedziela, 26 sierpnia 2018 17:02 napisane przez humanista

  Koryfeuszu, nie widzisz, że Twoi idole to powtórka z lat bolszewizmu ?!
  Mierny ale wierny !!!
  Źle zrobiono, że nie rozliczono komunistów, pisowskie rządy i prezydentura - zostaną rozliczone przez niezawisły Trybunał Konstytucyjny.
  Często na kierownicze stanowisko powołują "chłopa pańszczyźnianego" - ostatnio kolejne zmiany w Stajniach Ogierów.
  A na koniec dodam, że to liberałowie pokrywają 500+ , bo większość przedsiębiorstw jest przez nich prowadzona, a nie przez nieudaczników.

startpoprz.123nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane