środa, 08 sierpnia 2018 08:16

Nadchodzi święto Wojska Polskiego

 
Nadchodzi święto Wojska Polskiego archiwum redakcji

Już za tydzień, w środę 15 sierpnia, odbędą się uroczystości związane z 98. rocznicą Bitwy Warszawskiej i świętem Wojska Polskiego.

Z okazji przypadającego tego dnia święta, zaplanowany został program wydarzeń, na całe środowe popołudnie. 

O godzinie 12:15 w kościele garnionowym odprawiona zostanie msza święta, po której uczestnicy i delegacje udadzą się na cmentarz przy ul. Witkowskiej. Tam, nad grobami uczestników wojny polsko-bolszewickiej, odbędzie się Apel Poległych w obronie Ojczyzny.

O godzinie 15:00 na terenie zielonego zaplecza Muzeum Zabytków Kultury Technicznej (dawna jednostka wojskowa przy ul. Wrzesińskiej) rozpocznie się piknik militarny. W ramach atrakcji przewidziano m.in. strzelnicę, statyczne pokazy grup rekonstrukcyjnych, sprzęt wojskowy, gry i zabawy oraz koncert orkiestry.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane