poniedziałek, 06 sierpnia 2018 12:57

„Małżeńska” koalicja do powiatu

 
„Małżeńska” koalicja do powiatu fot. Rafał Wichniewicz

Przedstawiciele lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej poinformowali o zawiązaniu współpracy na czas kampanii wyborczej do samorządu powiatowego.

Po miejskiej wersji ww. porozumienia, w ramach którego działacze PO, N i SLD poinformowali o poparciu prezydenta Tomasza Budasza w nadchodzących jesienią wyborach, przyszła pora na edycję powiatową. Przedstawiciele PO i Nowoczesnej w poniedziałek 6 sierpnia podpisali porozumienie, na podstawie którego we wspólnym bloku jako Koalicja Obywatelska, będą ubiegać się o mandaty radnych w powiecie oraz sejmiku.

- Koalicja Obywatelska jest miejscem w którym spotykają się ludzie, którym zależy bardzo na rozwoju małych ojczyzn, lokalnych społeczności, którzy chcą przeciwstawić się centralnemu zarządzaniu każdym miejscem w Polsce, przeciwko temu co się dzieje z porządkiem prawnym w Polsce. Chcemy, żeby ci wszyscy, którzy są najbliżej spraw, czyli samorządowcy, byli zarazem ludźmi, którzy dobrze rozumieją prawo obywatelskie, wolności, interesy lokalnych społeczności, potrzeby i ich oczekiwania oraz pragnienia - przekazał poseł Rafał Grupiński, przewodniczący regionu PO.

- Czym kończą się rządy PiS w regionie mamy okazję przekonać się w regionie, bo w powiecie właśnie PiS cztery lata w sposób bardzo nieudolny próbuje rozwiązywać problemy naszego powiatu. To są cztery lata stagnacji, cztery lata kłótni między koalicją, w skrajnych przypadkach o to, kto, gdzie ma zająć miejsce na radzie powiatu. Na takie kłótnie nie można wydawać pieniędzy podatników. To są też cztery lata wątpliwości, kto zarządza powiatem w trakcie nieobecności starosty w urzędzie. To, że tych dni jest bardzo wiele, dobrze wszyscy mieszkańcy wiedzą. My chcemy postawić na niezależnego, nowoczesnego menedżera, który da nowe życie temu regionowi - powiedziała posłanka Paulina Hennig-Kloska stwierdzając iż porozumienie z 6 sierpnia będzie obowiązywało także po wyborach: - Cztery lata za nami to cztery lata braku transparentności w Starostwie Powiatowym. Aby odpowiedzieć na pytania, na co są wydawane pieniądze podatników, okazuje się iż musimy przejąć władzę w starostwie, bo na pismo, które wysłałam miesiąc temu, nie otrzymałam do dziś odpowiedzi. To są proste pytania, na które każdy podatnik powinien otrzymać odpowiedź.

Przewodniczący struktur Nowoczesnej Piotr Szczepański powiedział: - Uważam, że samorządowe społeczeństwo obywatelskie, do którego od 1989 roku Polska chciała dojść i chciała dążyć, powinno być też w Gnieźnie. To społeczeństwo będzie reprezentowane też przez osoby, które myślą prodemokratycznie, prorozwojowo i proeuropejsko. Mam nadzieję, że takich kandydatów przedstawimy razem z PO jako kandydatów do rady powiatu.

Piotr Gruszczyński, przewodniczący struktur PO mówił: - Właściwie dzisiaj możemy ogłosić związek małżeński, czyli wspólnotę majątkową, która nas zdecydowanie łączy. Nie ma Platformy, nie ma Nowoczesnej, jest Koalicja Obywatelska Nowoczesna i Platforma i myślę, że to jest to co przyniesie nam sukces w najbliższych wyborach - mówił, przedstawiając także dwóch kandydatów z PO i N do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego - Czesława Kruczka oraz Marka Golę. Na końcu prezydent Tomasz Budasz wyraził radość z powstania Koalicji Obywatelskiej do powiatu, dodając iż ma nadzieję, że dzięki temu Miasto będzie mogło liczyć na dobrą współpracę z tym samorządem.

56 komentarzy

 • Link do komentarza Ninon czwartek, 23 sierpnia 2018 09:16 napisane przez Ninon

  Ad. :-)))))))))))))))))))))) bo ta "para"czyli Platforma i Nowoczesna to dwa rodzaje żenskie, czyli po mojemu jak by to były dwie kobiety. Wg filozofii tych partii to trend zgodny z postępowymi siłami lewaków.

 • Link do komentarza szeregowy gnieźnianin środa, 22 sierpnia 2018 09:36 napisane przez szeregowy gnieźnianin

  Kruczek i Nowoczesna? Jak nisko trzeba upaść, żeby ratujac jedną upadajacą i przestepczą niezliczonymi aferami partię ratować inną całkiem odlotową i znajdującą się poniżej kreski wyborczej egzotyczną Nowoczesną?

 • Link do komentarza :-))))))))))))))))) wtorek, 21 sierpnia 2018 09:03 napisane przez :-)))))))))))))))))

  w polskim prawie małżeństwo odwołuje się do związku mężczyzny i kobiety

 • Link do komentarza ????????????????????? poniedziałek, 13 sierpnia 2018 16:54 napisane przez ?????????????????????

  Panie, gdzie ten gnieźnieński "boom" co pan żeś mówił kiedyś tam ????????????????

 • Link do komentarza Michał piątek, 10 sierpnia 2018 06:53 napisane przez Michał

  Pana z N który w stylu przypominającym czasy minione przemawia o tym pro... pro... pro... , wraz z jego kolegami koalicyjnymi zapraszam na ulicę Kostrzewskiego w miejsce gdzie za czasów miejskiej władzy PO ułożona została mapa z kamieni i widnieje tablica "Do Europy bez granic" żeby sobie zobaczyli jak to miejsce wygląda i jak o to zadbano przez te lata rządów PO-SLD. Przy okazji wyjaśnijcie ludziom ile to kosztowało i dlaczego tak drogo, wszak kamienie polne można wyzbierać na polu uprawnym z korzyścią dla rolnika.

 • Link do komentarza czekam na odpowiedź kandydata środa, 08 sierpnia 2018 21:55 napisane przez czekam na odpowiedź kandydata

  I własnie dlatego, że trzyma się kurczowo Gruszczyńskiego, to nigdy na niego nie zagłosujemy. Pamiętamy także, co wygadywał w lokalnej telewizji na K. Ostrowskiego, a jak ma słabą pamięć, to przypomnimy. To było skandaliczne. Powiedział m.in.: "Proszę Państwa ....kandydat (K. Ostrowski) jest przedstawicielem partii, która współpracowała z wieloma partiami (SLD,PO,efemeryczną IdP, nawet z Samoobroną), a dzisiaj wbił się w struktury PiS. Czy jest to wiarygodny program musicie Państwo ocenić sami". To było dokładne słowa Kruczka. A dzisiaj co robi? Dokładnie to samo, ale nawet gorzej, bo idzie do wyborów z taka partią, która swoimi działaniami rozwalić chce Polskę, która swoimi propozycjami rozwala rodzinę, która jest przeciwna kościołowi, która chce wyrugować religię ze szkół, która jest za zabijaniem nienarodzonych itd. A przyzwoitość to postawa zgodna z obowiązującymi zasadami etycznymi i moralnymi; porządność, uczciwość, solidność. No to gdzie te zasady?

 • Link do komentarza winetu środa, 08 sierpnia 2018 14:40 napisane przez winetu

  Sondażowe słupki przed wyborami samorządowymi pokazują wzrost notowań w województwach dla Prawa i Sprawiedliwości , również w województwie wielkopolskim . Stąd ta trwoga. Co do pana Kruczka, też uważam że to człowiek przyzwoity, szkoda tylko że stoi przy Gruszczyńskim .

 • Link do komentarza Lesson środa, 08 sierpnia 2018 04:13 napisane przez Lesson

  Do melchior: Z tych kryteriów nie ma nic co niby wspierany przez Ciebie kandydat dokonał dla Gnieznian. Takimi kryteriami to można setki kandydatów wystawić byle by nosił ogarniaj i potrafił makaron dobrze nawijac na uszy. Osobiście pierwsze słyszę o takiej zasłużonej dla Gniezna wysmienitosci. Proszę o przekonanie poważnymi argumentami.

 • Link do komentarza Pomarańczowa ekipa społem wtorek, 07 sierpnia 2018 21:34 napisane przez Pomarańczowa ekipa społem

  Chyba nie rozumiesz znaczenia przyzwoitości.

 • Link do komentarza senior wtorek, 07 sierpnia 2018 21:13 napisane przez senior

  Panie Melchior, do władz potrzeba ludzi owszem przyzwoitych, ale przede wszystkim odważnych, wykształconych, prężnych, zdecydowanych i odpowiedzialnych i takich, którzy mają wizję rozwoju miasta na najbliższe dziesięciolecia. Z przyzwoitością pańskiego kandydata jest jak Pan widzi nieciekawie. Bo przyzwoity człowiek po tych wykrywanych już nie co drugi dzień, a codzień aferach Platformy Obywatelskiej, której jest członkiem, to już dawno opuściłby jej szeregi i nie utożsamiał się z tymi aferałami. Na tym własnie polega przyzwoitość. Przyzwoity człowiek nie zawiera także sojuszy z ludźmi którzy maja spaczone poglądy na ludzkie życie, na instytucję małżeństwo oraz na religię większości Polaków. Przyzwoity człowiek wie, że jego polityczny małżonek jest za złagodzeniem prawa antyaborcyjnego, wyprowadzeniem religii ze szkół i zrównaniem praw wszystkich związków wyznaniowych. Jest też za tym, aby pary jednopłciowe miały równe prawa, jak inne małżeństwa. Przyzwoity człowiek nie zawiera "małżeństwa" z radykałami kierującymi się innymi niż większość Polaków normami i nie nazywa odchyleń od norm "standardami europejskimi."

 • Link do komentarza bob budowniczy wtorek, 07 sierpnia 2018 20:54 napisane przez bob budowniczy

  Proszę tu nie wprowadzać opinii publicznej w błąd ,że obecny powiat zbudował szpital.Przede wszystkim to na razie jest zewnątrzna fasada i kupa betonu na tzw. lądowisko.
  Ponieważ ostatnio dużo się mówi o jakości opieki świadczonej na sor tego szpitala, sądzę, że helikopter będzie transportował wściekłych pacjentów z tego soru do ościennych placówek. Bo chyba nie będzie dostarczał tu chorych, którzy będą 6 godzin czekali na przyjęcie. Po prostu kupa wyrzuconej kasy plus zagrożenie zawaleniem dla tego budynku.Pis ma tę zdolność, że niszczy wszystko,czego się dotknie. I ,żal to mówić, ale ta budowa nie zostanie zakończona sukcesem, choćby z powodu katastrofalnej sytuacji finansowej zoz, do której doprowadził o becny zarząd i rada powiatu oraz promowana mizerna dyrekcja. Zmierzono siły na zamiary zamiast na odwrót i teraz będą tego skutki. Dopóki w tym nowym szpitalu nie zaczną funkcjonować SPRAWNE sale operacyjne oraz przyzwoicie wyposażone oddzialy, nie można mówić o nowym szpitalu. A drugim tematem jest kadra - jej po prostu nie ma a dyrekcja ma to w przysłowiowej pompie.

 • Link do komentarza melchior wtorek, 07 sierpnia 2018 17:05 napisane przez melchior

  Co do pana Kruczka -życzę mu powodzenia. W obecnych wyborach potrzeba ludzi przyzwoitych. I takim go widzę. Ma mój głos.


  przyzwoity
  1. postępujący zgodnie z obowiązującymi zasadami etycznymi i moralnymi; porządny, uczciwy, solidny;
  2. świadczący o takim postępowaniu, np. przyzwoite zachowanie;
  3. spełniający wymogi, taki jak należy; odpowiedni, właściwy, zadowalający

 • Link do komentarza melchior wtorek, 07 sierpnia 2018 17:00 napisane przez melchior

  panie wilk - zniekształcanie czyjegoś nazwiska jest zwykłym chamstwem - chamem się nie bywa, chamem się jest i pan to żes pokazał. W pana poście nie było żadnego argumentu, tylko bluzgi. Czy z takim czymś na ustach idzie pan do jednej z pierwszych ławek w kościele? To i tak panu nie pomoże bo nie czyny na pokaz będzie Sędzia oceniał na koniec.

 • Link do komentarza Prezes wtorek, 07 sierpnia 2018 15:57 napisane przez Prezes

  Związek małżeński, czyli koalicja PO i Nowoczesnej w wyborach do sejmiku i rady powiatu świadczy o słabości obydwu ugrupowań na naszej mapie politycznej. Dziwić się tylko należy, że to małżeństwo zapomniało ( chyba ? ) o tęskniącym z miłości do obydwu partnerów SLD. Ale to nic straconego, może jeszcze do wyborów uda się z tego związku zrobić trójkąt. Niezależnie od tego są to już ostatnie podrygi Gruszczyńskiego i jego szabli, mocno już zardzewiałych. Mieszkańcy Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego nie dadzą się, mam nadzieję, kolejny raz nabrać na słowotok tych zgranych "waletów" politycznych i wybiorą ludzi uczciwych i kompetentnych.

 • Link do komentarza mizeria wtorek, 07 sierpnia 2018 10:17 napisane przez mizeria

  Przecież już tak było że i w powiecie i mieście byli ci z PO + SLD i co za współpraca z tego była ? nawet szpitala nie zbudowali , pan Budasz powinien to pamiętać

 • Link do komentarza pytacz wtorek, 07 sierpnia 2018 09:49 napisane przez pytacz

  Przypomnijmy słowa poseł Hennig-Kloski. Warto je sobie zapamiętać: "PiS ma bardzo skrajne podejście do wielu kwestii światopoglądowych. Temat aborcji był poruszany pod koniec poprzedniej kadencji Sejmu i wiemy, że PiS głosowało za zaostrzeniem prawa w tym zakresie. Sprawa związków partnerskich wciąż jeszcze nie jest uregulowana, co też oddala nas od Europy."
  Jak więc zrozumieć takie stanowisko kobiety z " politycznego małżeństwa" z niektórymi gnieźnieńskimi ludźmi z Platformy Obywatelskiej, którzy przynajmniej wizerunkowo udają, że są w symbiozie z Kościołem?

 • Link do komentarza Janusz wtorek, 07 sierpnia 2018 09:13 napisane przez Janusz

  Koniecznością jest odsunięcie PiS ze starostwa. Tak kiepskiego zarządu i zarządzania jeszcze nie było. Niepracujaca i chłopek rozterek.

 • Link do komentarza ciekawski wtorek, 07 sierpnia 2018 07:51 napisane przez ciekawski

  Panowie z PO ! wyjaśnijcie nam dlaczego okoliczne miasta w dużym tempie rozwijają się gospodarczo i powstaje tam nowa infrastruktura, przybywa tam miejsc pracy w dużych ilościach , płace są lepsze i wielu gnieźnian tam dojeżdża do pracy . Przecież od wielu lat w Gnieźnie to wasza partia jest przy władzy wraz z SLD ?

 • Link do komentarza xx wtorek, 07 sierpnia 2018 07:35 napisane przez xx

  i znowu emerytowany policjant ?

 • Link do komentarza hahahahahahahahahahahahahahahahahahah wtorek, 07 sierpnia 2018 06:45 napisane przez hahahahahahahahahahahahahahahahahahah

  I koniecznie obiecajcie że ten budowany teraz szpital zburzycie i postawicie nowy ogromny luksusowy szpital z trzema tysiącami miejsc pracy i sprowadzicie do Gniezna fabryki najbardziej luksusowych samochodów z dziesięcioma tysiącami miejsc pracy i że każdy gnieźnianin zarobi dziesięć tysięcy złotych (w urzędzie też no bo żeby wam nie uciekli ci przyboczni)

startpoprz.123nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane