środa, 01 sierpnia 2018 09:48

Kolejny pijany kierowca zatrzymany przez świadków

 
Kolejny pijany kierowca zatrzymany przez świadków archiwum redakcji

Dwaj mężczyźni, którzy zobaczyli pijanego kierowcę samochodu, kupującego piwo, zatrzymali go i wezwali policję. 

W miniony poniedziałek 30 lipca, około godziny 11:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego. Skierowani we wskazane miejsce w Żydowie policjanci zastali dwóch mężczyzn, którzy mieli ująć nietrzeźwego kierowcę. 37-latek kierujący skodą próbował jeszcze odjechać, ale został zatrzymany przez drogówkę. Czuć było od niego woń alkoholu. 

W takim stanie, będąc pod wpływem alkoholu, mężczyzna prowadził pojazd od strony Wrześni w kierunku Gniezna, stwarzając zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu. Następnie w Żydowie wysiadł z samochodu, poszedł do sklepu, z którego po chwili wyszedł z piwem. Będący świadkami takiego zdarzenia mężczyźni natychmiast zareagowali i zawiadomili policję.

Sprawcy - obywatelowi Ukrainy przebywającemu na terenie powiatu gnieźnieńskiego pobrano krew do badań. Teraz 37-latek za swoje czyny odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Gnieźnie

1 komentarz

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane