poniedziałek, 30 lipca 2018 09:43

Senator na spokojnie: „To jest dogrywka tego, czego nie załatwiono na początku lat 90.”

 
Senator na spokojnie: „To jest dogrywka tego, czego nie załatwiono na początku lat 90.” fot. Rafał Wichniewicz

W odpowiedzi na zarzuty byłego parlamentarzysty Piotra Gruszczyńskiego, senator Robert Gaweł zdecydował się na wypowiedź po swoim powrocie z Warszawy.

Przypomnijmy iż w miniony piątek były senator, na spotkaniu z dziennikarzami pod biurem Roberta Gawła, uczynił sporo zarzutów personalnych pod kierunkiem obecnego parlamentarzysty. Piotr Gruszczyński w swoich zarzutach nie ukrywał rozczarowania postawą Roberta Gawła w obecnej chwili, kiedy pełni swoją funkcję w Senacie z ramienia PiS (zobacz także: Były senator atakuje obecnego). W poniedziałkowy ranek obecny senator zdecydował się na dłuższą wypowiedź, aniżeli samo oświadczenie wydane w miniony piątek. W swojej wypowiedzi nie zamierzał jednak odnosić się ad personam wobec Piotra Gruszczyńskiego, a jedynie skomentować całą sytuację:

- 18 lat temu pomagałem Piotrowi Gruszczyńskiemu, gdyż wielu Polaków miało nadzieję na to iż Platforma potrafi Polskę zmienić w pozytywny sposób. Niestety, te wszystkie idee, w które wierzyliśmy, zostały zaprzepaszczone, szczególnie idea wolnego rynku. Platforma, mieniąc się partią liberalną, tak naprawdę jest partią, która utwierdziła system, polegający na budowie oligarchii. Oligarchii, w której wąska grupa korzysta z tego, co dają dobrodziejstwa budżetu państwa, a reszta musi ciężko pracować. Mija wiele lat i dzisiaj słyszę krytykę o tych czasach i o tym, co ze mną się stało i jak się zmieniłem - stwierdził senator, odnosząc się do słów Piotra Gruszczyńskiego, wypowiedzianych w miniony piątek: - Sytuacja w Polsce wygląda dzisiaj w taki sposób, że mamy opozycję, która totalnie krytykuje wszystko. Ludzie patrzą na to coraz spokojniej i widzą, że przemiany idą w dobrym kierunku. Gospodarka jest na odpowiednim poziomie, mamy po raz pierwszy nadwyżkę budżetową, bezrobocie jest takie, jakiego nie było w Polsce od początku przemian. Prawda, że PiS jest partią etatystyczną, ale jeszcze jest wiele do zrobienia i mam nadzieję iż uda się system reformować w stronę bardziej wolnorynkowego. 

Odpowiadając na zarzuty w sprawie wspierania zmian w polskim sądownictwie, Robert Gaweł powiedział: - Jeżeli dzisiaj mówimy o wolnych sądach i o tym, że należy w Polsce walczyć o demokrację i sprawiedliwość, to jest to jakaś propagandowa perwersja. Tego nie mogę inaczej nazwać. Środowisko sędziowskie nie rozliczyło się z niczego, nawet w sposób symboliczny. Ci sędziowie, którzy skazywali w okresie dyktatury komunistycznej, najlepszych synów ojczyzny z AK, NSZ, Batalionów Chłopskich i innych podziemnych organizacji niepodległościowych, także PSL mikołajczykowskiego, nie zostali w żaden sposób napiętnowani. Dlaczego? Wystarczy wejść do gmachu Sądu Najwyższego by zobaczyć portrety pierwszych prezesów sądu, które tam wiszą. Ci sędziowie, którzy dzisiaj tak bardzo walczą o utrzymanie tego status quo, nie chcą się z tamtym systemem rozliczyć, a Polska potrzebuje przemian i tego, aby system sądowniczy był sprawiedliwy. Jak można mówić o sprawiedliwości, jak nie rozliczono tych, którzy mordowali w 1970 roku na Wybrzeżu. Kpiną z sądownictwa jest przykładowo kwestia Sawickiej, gdzie orzeczono iż naruszono jej dobra konstytucyjne, a tych, którzy łapali przestępców, próbowano skazywać za czasów Platformy Obywatelskich. Tych przykładów jest bardzo dużo - stwierdził parlamentarzysta.

Senator Robert Gaweł w odniesieniu do obecnej sytuacji w kraju i protestów, które ostatnio miały miejsce, stwierdził: - Konflikt się eskaluje z jednego powodu. Jest niesamowita frustracja partii, która straciła władzę i wpływy i wyprowadza się ludzi na ulice i to w sposób coraz bardziej przypominający niesamowitą hipokryzję. Z jednej strony podpuszcza się ludzi, a z drugiej wyjeżdża na Maderę albo jak poseł Szczerba staje z boku i filmuje, by pokazywać to w internecie. Chodzi w tym o to, by polała się krew, a jak się poleje, to pokazywać się to będzie na Zachodzie i będzie się mówić, że w Polsce jest dyktatura i reżim - powiedział parlamentarzysta dodając iż ten negatywny obraz trafia do innych krajów, gdzie jest powielany mimo sprzeczności ze stanem rzeczywistym, jaki jest w kraju: - To jest właśnie zdrada - klamkowanie u obcych dworów i liczenie na to, że ktoś zagwarantuje prawa kardynalne, by było tak, jak było. Jeśli chcemy mówić o demokracji i by przedstawiać różne programy, to budujmy je i nie opierajmy wszystkiego na totalnej krytyce i histerii, jaką widzimy na ulicach - stwierdził senator i dodał na koniec: - To, co się dzieje dzisiaj, to jest dogrywka tego, czego nie załatwiono na początku lat 90. 

30 komentarzy

 • Link do komentarza do pianki czwartek, 16 sierpnia 2018 19:13 napisane przez do pianki

  jak nazywasz matkę dzieciom pracuąjącą dzień i noc, to jak nazwiesz matkę, która wychowuje dzieci, pracuje na etacie i wypracowuje podatki i składki??? Znam mamusie, które nie pracują, biorą 500plus i jeszcze jakimś cudem udało im się dzieci do żłobka i przedszkola poupychac. To jest dopiero cwaniactwo suwerena plus. A ona siedzi z koleżankami i za to pincet ćmiki pali .

 • Link do komentarza jeleń czwartek, 16 sierpnia 2018 08:53 napisane przez jeleń

  panie pianka - uczciwy człowiek idzie do roboty, płaci podatki i zusy, a państwo jak mu chce pomóc , to mu zwraca odpowiednia część podatku, może być nawet 1000 zł, jeśli tyle podatku wypracuje. A tfu dobra zmiana uprawia kupowanie za publiczne pieniądze glosów i tanie rozdawnictwo, promując demoralizujące nieróbstwo. I niech pan pianka nie myli uczciwości z cwaniactwem. Niech pan poczyta statystyki, jaki odsetek niepracujących jest wśód kobiet w wieku produkcyjnym - najwyższy w Europie. Bez pracy nie ma kołaczy . Szkoda,że te dzieci widzą, że matka nie pracuje, a kasa płynie - to jest zwykła demoralizacja. 500 plus powinny dostawać tylko osoby pracujące.

 • Link do komentarza bicie pianki bez śmietanki poniedziałek, 13 sierpnia 2018 14:25 napisane przez bicie pianki bez śmietanki

  Stefek, ta pogardzana przez ciebie "Mamusia" jest osobą pracującą, wychowanie dziecka to etat dzienny i nocny, więc już odczepcie się od tego 500+, to świetny program. Za PO na nic nie było, bo drenowano państwo, okradano nas na offe, vacie, mafiach paliwowych, ambergoldowych, reprewatyzacyjnych, pieniądze szły szerokim strumieniem do rajów podatkowych, więc już przestańcie pajacować i zazdrościć ludziom uczciwym.

 • Link do komentarza do stefana poniedziałek, 13 sierpnia 2018 09:59 napisane przez do stefana

  bezrobotni to liczba zarejestrowanych w urzędzie. I ta liczba spadła. Ilość niepracujących wzrosła. Mamusia biorąca 500 plus jest niepracująca, rzadko bezrobotna.

 • Link do komentarza bicie pianki bez śmietanki środa, 08 sierpnia 2018 09:09 napisane przez bicie pianki bez śmietanki

  Melchior, twoja demagogia jest kliniczna :) poczytaj oficjalne dane GUS, urodzeń w 2017 jest o 20.000 więcej niż w porównaniu do roku poprzedzającego, co w sytuacji depopulacji Europy jest sukcesem. A twoja polityczna biegunka to efekt chorej wyobraźni a nie faktów. Ale u twoich pryncypałków "pinindzy ni ma i nie byndzie"... Spadajcie na śmietnik historii z waszymi pomysłami, teczkami sb i sędziami kradnącymi nawet wiertarki lub żebrzącymi u Niemców poklask. Żegnamy, nie będziemy tęsknić.

 • Link do komentarza Stefan środa, 08 sierpnia 2018 08:03 napisane przez Stefan

  Logika wg Melchiora - wzrosła rzesza niepracujących, a bezrobocie spadło.

 • Link do komentarza Jogi środa, 08 sierpnia 2018 06:58 napisane przez Jogi

  Do Melchior. Myślisz że 18 ka przejmować się będzie emerytura? Najpierw trzeba do niej dożyć. Jak byś sobie te składki sam odkładam lub inwestowal lepiej byś na tym wyszedł.

 • Link do komentarza emerytka wtorek, 07 sierpnia 2018 21:25 napisane przez emerytka

  Panie Melchiorze, Pańska nienawiść do obecnego rządu jest od dawna widoczna na tym forum. Jest pan wyjątkowo cyniczny, złośliwy i do bólu niegrzeczny. Tak proszę pana, jako matka odpowiadam Panu, że gdyby za moich czasów było 500+, to na pewno przestałabym pracować na czas wychowywania moich dzieci. Zajęłabym się nimi w domu i miałabym dla nich więcej czasu na wspólne czytanie, opowiadania, wycieczki i ich rozwój. A tak niestety musiałam gnać z nimi po żłobkach, przedszkolach, zabiegać o podstawowe artykuły spożywcze i inne, których przez pół wieku brakowało itd. Dom nie miał ze mnie, jako z matki wielkiego pożytku, bo po pracy i lataniu za wszystkim, a często po dodatkowych zajęciach, by związać koniec z końcem, wieczorami padałam i ja i mąż ze zmęczenia i dla dzieci nie było prawie czasu. Dlatego cieszę się, że doczekałam takich czasów, że sklepy są pełne towaru, ludzie zarabiają znacznie więcej, że wspiera się rodziny wielodzietne i że Polska ma wreszcie rząd, który dba o swoje społeczeństwo. A tymi zdrajcami, którzy chcą, by było jak było i którzy jak targowiczanie ślą pisma i jeżdżą ze skargami do naszych niegdysiejszych najeźdźców po prostu się brzydzę i wierzę, że historia ( i nie tylko ona) oceni ich sprawiedliwie. I jeszcze jedno. Ja proszę pana obracam się w towarzystwie ludzi mądrych, kulturalnych i odpowiedzialnych, którzy 500+ przeznaczają na potrzeby rodziny. Widocznie Pan żyje w innym środowisku, czego nie zazdroszczę.

 • Link do komentarza melchior wtorek, 07 sierpnia 2018 17:10 napisane przez melchior

  do seniora - demografia w Polsce nadal się nie poprawiła, pomimo 500plus. Wzrosła za to rzesza niepracujących, na których pracujący oddają haracz w postaci podatków i składek zus. i będzie gorzej, bo ci niepracujący,np. mamusie dzieci, które ukończyły 18 lat, po zamknięciu kurka z pieniędzmi ,zostaną na lodzie, bo do pracy nie pójdą - przecież nie pracowały nigdzie, ale będą łapkę wyciągać po następne zapomogi. Oczywiście nawet renta im się nie będzie należała, bo jej sobie nie wypracowały. Nie mówiąc o emeryturze. I wtedy ten suweren na oczy przejrzy, ale wtedy będzie trochę za późno.

 • Link do komentarza pela środa, 01 sierpnia 2018 09:34 napisane przez pela

  tu nie ma co komentować, pan senator PG jest były i to wyborcy się go pozbyli.... dlatego lepiej niech milczy...

 • Link do komentarza wściekły środa, 01 sierpnia 2018 07:37 napisane przez wściekły

  do OBSERWATOR. Lepiej jak nasze pieniądze dostają ludzie mniej zaradni (wg ciebie " leniwi") , niż mają je zawłaszczać, ale już beż żadnej, naszej, społecznej kontroli ........ ZŁODZIEJE !!!

 • Link do komentarza czytelnik wtorek, 31 lipca 2018 21:43 napisane przez czytelnik

  Do Polak - jakiś dziwny z ciebie Polak. Dziękuj na kolanach, ze ktoś chce w ogóle Polskę i Polaków bronić. Nie pamiętasz, jak było za Niemca, nie wiesz, jakie były ciężkie czasy pod batem radzieckim. Jest teraz pokój, Polska armia dzięki Twoim idolom przez ostatnie lata została rozwalona i musimy podpierać się sprzymierzeńcami. Ale w naturze nic nie ma za darmo, więc przestań pisać głupawe komentarze, bo wstyd, że w ogóle jakiś Polak takie rzeczy może wypisywać.

 • Link do komentarza Edyta wtorek, 31 lipca 2018 19:26 napisane przez Edyta

  Malkontent wiesz dlaczego narzekasz? Otóż dlatego, że takiego osla jak ty nikt do pracy by nie przyjął. I ja jako pracodawca trzymam sie z daleka od takich wiecznie niezadowolonych. I powinienieś się wstydzić pisać o zasiłkach dla dzieci, które są przyszłością Polski.

 • Link do komentarza kibolo wtorek, 31 lipca 2018 15:19 napisane przez kibolo

  Ale PiS nic lepiej od PO Polski nie zmienia.Metody i kierunki działań PiS-u to nic innego jak pomysły Jarosława K.Wymyśla też wrogów zbiorowych i indywidualnych.Mimo że to wszystko realizowane jest przez członków PiS jemu podwładnych to za wszystkie zmiany odpowiedzialny jest on,Jarosław K.Skutki ich działań są widoczne.Sposób jaki przeprowadzane są zmiany świadczy o głupocie wykonawców.Zanim coś się planuje należy zbadać dogłębnie zagadnienie,postawić diagnozę na podstawie których zaplanuje się i wdroży zmiany powołując do zmian odpowiednio wybitnych specjalistów. Ale na takie poczynania stać wyłącznie ludzi mądrych,za jakiego uchodzi sam Jarosław K.Tymczasem to człowiek ze sztucznie wykreowanym wizerunkiem. Potrafi on jednostkowe sytuacje patalogii uczynić wizerunkowe reguły każdej formacji,dokładając do tego zarzuty osobiste.W ten oto sposób,nie stawiając żadnej diagnozy problemów z jakimi się boryka wymiar sprawiedliwości,zarządził zmiany.Polegają one na samej wymianie kadr co ma rozwiązać wszystkie problemy i ludzie będą szczęśliwi.Jest to poroniony pomysł świadczący o tym,że w naturze Polaka tkwi przeświadczenie że na wszystkim zna się lepiej niż inni,faktycznie nie mając o niczym pojęcia.Dlatego zmiany mające na celu opanowywanie TK i SN przeprowadzane są w idiotyczny sposób.Wychodzi na to,że od decyzji Sądu Ostatecznego będzie można odwołać się do Sądu Diecezjalnego.A PiS chce sądzić aby nie był sądzony.

 • Link do komentarza Polak wtorek, 31 lipca 2018 14:34 napisane przez Polak

  Panowie Senatorowie ile kosztuje Polaków utrzymanie armii amerykańskiej w naszym kraju ? Dlaczego cały parlament milczy na temat ustawy 447 uchwalonej przez USA ? I dlaczego Polska kupuje bezwartościowe amerykanskie obligacje ?

 • Link do komentarza Malkontent wtorek, 31 lipca 2018 13:13 napisane przez Malkontent

  Zgadzam się z Obserwatorem. Niby pensje rosną, ale w sektorze średnich i dużych przedsiębiorstw - bez budzetówki i bez malych rodzinych firm. W tych małych wciąż jest słabo. Taki tekst obrazuje nasz kraj: "W Polsce nie ma pracowników, są tylko niewolnicy. Pracownik to człowiek posiadający honor, wykonujący pracę którą lubi za wynagrodzenie, które pozwala mu na przeżycie, założenie rodziny i realizację hobby. Niewolnik to ktoś kto pracuje na właściciela a otrzymane pieniądze wydaje w całości na żywność, wynajem i bilety tylko dla siebie." Skoro zatem ma być niewolnikiem, to woli być wolnym i żyć za dodatek z MOPS, 500+, wyprawkę 300+. I rzeczywiście nie jest ujęty w statystykach bezrobotnych.

 • Link do komentarza Misio wtorek, 31 lipca 2018 00:00 napisane przez Misio

  Wysokie upały nadal działają. Jak się patrzy na zardzewiałe "szable' Gruszczyńskiego z Platformy Obywatelskiej w Gnieźnie to ręce opadają. Jedna gorsza od drugiej - Arndt, Budasz, Pilak, Powałowski, Glejzer, Banicki i wielu innych potrafią tylko stołki zmieniać lub trzymać za odpowiednim wynagrodzeniem, przykładem swojego szefa nie patrząc na merytoryczne kwalifikacje. Jako ostatnią deskę ratunku wymyślili tzw. "koalicję obywatelską" licząc na to, ze kolejny raz wspólnie z SLD i Nowoczesną uda się zabajerować mieszkańców Gniezna i ciągnąć dalej swoje Eldorado. Sądzę, że tym razem się przeliczą - nikt nie lubi całe życie jechać na kredycie.

 • Link do komentarza senior poniedziałek, 30 lipca 2018 23:15 napisane przez senior

  @ Obserwator - trzeba być prymitywnym burakiem, - żeby program pomocy rodzinom wielodzietnym nazywać rozdawnictwem pieniędzy. Z ciebie człowieku jeszcze komuna nie wylazła, brzydzę się takimi ludźmi. Jeżeli demografia w Polsce się nie poprawi i to w znaczny sposób, to twoje wnuki i prawnuki będą harowały za niewolników u obcych, którzy już dzisiaj robią coraz większe zakusy na nasze firmy. A dzięki tej władzy i tej partii zaczynamy wychodzić na prostą. Obserwator z ciebie beznadziejny, a przypomnę tobie afery twoich idoli.
  http://www.grzechy-platformy.org/podsumowanie/
  O takiej Polsce marzysz ćwierćinteligencie??

 • Link do komentarza czytelnik poniedziałek, 30 lipca 2018 21:13 napisane przez czytelnik

  Panie senatorze Gaweł, dlaczego spokojnie? Aferzystom trzeba wymierzyć karę, na jaką zasługują. A takim, co wspierają choćby tylko tym, że nadal tkwią w tej przestępczej partii, także należy się osądzenie, pokuta i kara choćby tylko dlatego, że widzieli, co się dzieje i milczeli. A dzisiaj taki jeden z drugim jeszcze śmie podnosić głowę! I zagnać zakręconych Polaków ze świeczkami przed gmachy sądów. w trwodze przed sprawiedliwym ich osądzeniem.

 • Link do komentarza xxx poniedziałek, 30 lipca 2018 20:40 napisane przez xxx

  Przypomnę tylko jedno nazwisko Poseł Stanisław Piotrowicz. Niech PiS zacznie od siebie a potem wytyka innym.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane