piątek, 27 lipca 2018 12:15

Były senator atakuje obecnego, a ten odpowiada: „bezczelna hipokryzja”

 
Były senator atakuje obecnego, a ten odpowiada: „bezczelna hipokryzja” archiwum redakcji

Zarzuty o zdradę narodu i własnych poglądów kontra... wolność wypowiedzi. Były parlamentarzysta PO postanowił odnieść się personalnie do osoby obecnego senatora Roberta Gawła.

W piątkowy ranek przewodniczący powiatowych struktur PO Piotr Gruszczyński zorganizował krótkie spotkanie z dziennikarzami przed kamienicą, w której siedzibę ma biuro senatora Roberta Gawła. Były parlamentarzysta postanowił, jak to określił, po trzech latach zabrać głos w sprawie tego, co się dzieje w kraju, ale patrząc na to przez pryzmat osoby Roberta Gawła. Czy to początek kampanii do przyszłorocznych wyborów parlamentarnych?

- Doszedłem do wniosku, że to co się stało odnośnie ustawy o sądownictwie, wręcz w związku z tym iż przez 8 lat byłem senatorem, upoważnia mnie to i narzuca obowiązek, by podzielić się swoimi wrażeniami w tym temacie. Za moimi plecami jest senator PiS Robert Gaweł, który, dzisiaj mogę powiedzieć, był moim kolegą, a dzisiaj nie jest. Nie jest dlatego, że wierzył w pewne ideały, które nas zbliżyły i które budowały wspólnie Platformę Obywatelską. Robert Gaweł był największym liberałem tego miasta. To był człowiek, który twierdził iż ludziom nie należy dawać socjalu, tylko "wędkę, a nie rybę". To jest człowiek, który wierzył w fundamenty demokracji i w wolny rynek, decentralizację władzy, budowę siły na bazie samorządów. To, co dziś proponuje PiS, jest dokładnie czymś odwrotnym, do czego się ustosunkowywał. Znałem tamtego Roberta Gawła, a tego teraz absolutnie nie i nie wiem co to jest za człowiek, skąd się wzięły jego poglądy, dlaczego tak diametralnie się zmienił. To jest po prostu katastrofa, że mamy dzisiaj takich polityków, którzy być może pod wpływem pewnej argumentacji, być może finansowej, zmieniają swoje poglądy - stwierdził były senator Piotr Gruszczyński.

Przewodniczący dalej dodał, że słuchając tłumu skandującego w Warszawie "zdrajcy", zdał sobie sprawę iż: - Coraz bardziej sobie uświadamiam, że w gabinetach, takim jak tutaj za moimi plecami, siedzą zdrajcy wartości demokratycznych. Jesteśmy po prostu okradani z tego, w co kiedyś wierzyliśmy - stwierdził były parlamentarzysta i dalej dodał iż kilka miesięcy wcześniej spytał Roberta Gawła o to, czy się nie boi tego, co się teraz dzieje: - Usłyszałem coś, co mnie wprowadziło w kompletne zdumienie: "nie, ponieważ my naprawiamy kraj, a tego chcą ludzie" - mówił Piotr Gruszczyński i dalej stwierdził iż jego pokolenie, a tym samym także pokolenie Roberta Gawła, było przeciwko tamtej władzy, a teraz, po odzyskaniu w 1989 roku wolności i demokracji: - Dzisiaj jest to wszystko jest zawłaszczane i Robert Gaweł głosuje nad taką ustawą. Dla mnie, różnica między tym, co było przed 1989 rokiem, a tym co jest dzisiaj, jest wyłącznie taka, że wtedy ludzie kościoła razem z narodem walczyli o wolność, a dzisiaj niestety duża ich część jest po drugiej stronie tej mocy. Niestety, ale jest światło w tunelu, bo zaczynam obserwować iż część hierarchów kościelnych, dostrzegając to niebezpieczeństwo, zaczyna się w tej materii wypowiadać. Niestety, w moim odczuciu za słabo i za późno. Piotr Gruszczyński dalej zadał pytania publiczne do obecnego senatora: - Robercie, czy warto dla twoich dzieci czy wnuków popierać tak haniebne decyzje, które zapadają w parlamencie, nad którymi ty głosujesz? Odpowiedz sobie na to pytanie. Dalej były senator stwierdził też, że obecne działania w kontekście sądów są początkiem do tego, by to one podejmowały decyzje o wynikach wyborów, które PiS zamierza w ten sposób wygrywać. 

Robert Gaweł, który dziś przebywa w Warszawie na posiedzeniu Senatu, poproszony o komentarz w sprawie słów byłego parlamentarzysty, postanowił wydać oświadczenie, które wysłano do nas dziś krótko przed południem:

Z uwagą wysłuchałem emocjonalnego wystąpienia Pana Piotra Gruszczyńskiego, byłego senatora RP, lidera Platformy Obywatelskiej w powiecie gnieźnieńskim.

Na podstawie licznych rozmów z wyborcami uważam, że zmiany w wymiarze sprawiedliwości są potrzebne. Obóz Zjednoczonej Prawicy realizuje program, który w 2015 roku zdobył uznanie i obudził nadzieję wielu milionów Polaków. Zgodnie z przedwyborczymi obietnicami, naprawiamy państwo w wielu sferach funkcjonowania Rzeczypospolitej, 
w tym również sądownictwo.

Nie zgadzam się z porównywaniem naszych rządów do władzy komunistycznej, ale każdy może mówić, co mu się podoba. Prawo do wolnego, niczym nieskrępowanego, krytykowania rządzących, jest elementem wartości demokratycznych. W Polsce korzystają z niego w różnych formach zarówno politycy opozycji, jak i inni obywatele.

Odniosę się również do słów, które mnie dotyczą personalnie. Nie zmieniłem swojego wolnościowego światopoglądu na gospodarkę i ekonomię, co potwierdzają moje głosowania. W przeciwieństwie do poprzedników, nie zwiększamy obciążeń fiskalnych, natomiast ułatwiamy życie małym firmom. Głęboko wierzę, że następne lata rządów Zjednoczonej Prawicy przyniosą kolejne wolnościowe rozwiązania w tej sferze. Samorząd terytorialny ma się dobrze i nie ma mowy o centralizacji władzy. Pan Piotr Gruszczyński żyje chyba w innej rzeczywistości niż prawdziwa. Jako człowiek miłosierny nie będę rozwodził się nad obraźliwym nazywaniem mnie zdrajcą, co w ustach prominentnego działacza PO jest bezczelną hipokryzją.

Wystąpienie lidera PO oceniam jako początek kampanii wyborczej do samorządu. O wynikach wyborów nie będą, jak twierdzi Piotr Gruszczyński, decydowały sądy tylko obywatele.

Jak dodał Robert Gaweł, do sprawy zamierza się szerzej odnieść w poniedziałek, kiedy będzie już w Gnieźnie.
 

45 komentarzy

 • Link do komentarza rozczarowanie sobota, 04 sierpnia 2018 13:39 napisane przez rozczarowanie

  Panie @Emeryt pan to z tych, co przez układy i złodziejstwo doczekałeś się emerytury w wysokości godnej starości i będziesz miał Pan, za co „żreć”. Pozostali, co pracy nie mogli znaleźć, bo nie mieli koneksji i zostali bezrobotnymi lub niewolnikami będą dogorywać na starość i nadal nie będą mieli, co „żreć”. Zamiast niszczyć fabryki podatkami trzeba było im dać takie ulgi jak fabryka baterii i supermarketom, które co róż zmieniają nazwy, aby mieć zwolnienie z podatków na wiele lat. Fabryki te miałyby, z czego inwestować w nową technologie a ludzie mieliby pracę i wypracowaną emeryturę. A tak jak klepali biedę tak będą klepać biedę do końca swojego żywota. Panowie senatorowie i posłowie usiądą na starość w fotelu i będą śmiać się z tych niewolników, co za grosze ciężko pracowali, aby oni mogli, co „żreć”. Wystarczy zobaczyć, kto jest na stołkach dobrze płatnych w starostwie i urzędzie oraz w spółkach, ZOZ i radach nadzorczych. W latach prezydent B. Trepiński głośno mówiono, że w bateriach ludzie nie mogą za dużo zarabiać i blokował wysokość pensji.

 • Link do komentarza rw sobota, 04 sierpnia 2018 09:39 napisane przez rw

  misiakisia - To było w poniedziałek, były senator został zaproszony do obecnego na rozmowę w sprawie słów, które ten wypowiedział publicznie. To, jak przebiegała, zostanie zapewne między nimi.

 • Link do komentarza emeryt piątek, 03 sierpnia 2018 21:49 napisane przez emeryt

  Co ty gadasz od rzeczy Panie |Rozczarowanie! Technika poszła naprzód, zmieniły się potrzeby, fabryka obuwia to było jedno wielkie "G". Cała produkcja szła do Wielkiego Brata, a jak Brat przestał płacić, to co, mieliśmy mu za darmochę wysyłać tysiące butów? To samo guziki. Przestarzała produkcja, nie było zbytu, to po kiego licha je było trzaskać? rzeźnia w środku miasta, bez żadnych wymogów sanitarnych, całe szczęście, ze jej już tutaj nie ma. Komunistyczne zakłady były w większości z przestarzałą technologią, brakowało pieniędzy na rozwój, gospodarka socjalistyczna powodowała, ze wszystko się waliło latami, a ludzie nie mieli co żreć. Łapówki, koneksje, układy, złodziejstwo itd. I ktoś jeszcze śmie tęsknić do tych okrutnych czasów, to chyba ma z głową nie po kolei!Albo był komunistycznym wykidajłą i takim to było dobrze.

 • Link do komentarza misiakisia piątek, 03 sierpnia 2018 17:30 napisane przez misiakisia

  @rozczarowanie nic dodać nic ująć a sama byłam świadkiem pewnego popołudnia w tym tygidniu około godziny 16 jak do swego biura wchodził senator a dwie minutki później z swojego hostelu do biura obecnego senatora wchodził były senator.Takze sorry ale nie odstawiajcie oboje kabaretu macąć ludziom w głowach ze "nie jesteście kolegami" lub ze sie nie lubicie bo to jest "śmieszne" !!!!

 • Link do komentarza Olo piątek, 03 sierpnia 2018 16:05 napisane przez Olo

  DOLATA powinien mieć zakaz wjazdu do Gniezna,przynosi tylko wstyd mieszkańcom

 • Link do komentarza rozczarowanie piątek, 03 sierpnia 2018 15:35 napisane przez rozczarowanie

  Tak naprawdę tym Panom nie chodzi o nic więcej tylko o własne ego i interesy! Co zrobili z zwykłymi ludźmi – robotnikami i pracownikami? Niech powiedzą prawdę! A prawda jest taka, że fabryki polikwidowali gdzie była praca w Gnieźnie przez wysokie podatki zamiast je ratować. Ludzi wyrzucili na bezrobocie lub za granicę. A z fabryk zrobili sobie niezły interes za grosze pokupy wali jak oni nie sami to ich kolesie. Po ustawiali się w radach nadzorczych w spółkach. Okradali przez ten czas nasze państwo a z nas zrobili niewolników i maszynki do głosowania na nich i ich interesy. Co z tego, że półki są pełne lub można wyjechać za granicę jak niema, za co z tego dobrobytu korzystać?

 • Link do komentarza apolityczny czwartek, 02 sierpnia 2018 23:45 napisane przez apolityczny

  Tak, to prawda, wielu ludzi w Gnieźnie odwraca się od PiS znając tego posła.

 • Link do komentarza gminny czwartek, 02 sierpnia 2018 18:21 napisane przez gminny

  @nie dla nygusa -całe miasto wie, że Dolata odpuścił miasto zachowując kontrolę nad starostwem. Ciekawe tylko z kim w roli starosty, bo chyba powtórki z rozrywki nue będzie?

 • Link do komentarza He he czwartek, 02 sierpnia 2018 15:43 napisane przez He he

  "Gruszki na wierzbie"

 • Link do komentarza Monia czwartek, 02 sierpnia 2018 12:58 napisane przez Monia

  Ad. Matematyk to ty jesteś nie tylko groteskowy, ale niedouczony. I niewychowany. Senatorowi Gawłowi do pięt nie dorastasz, nawet butów mu czyścic nie jesteś godzien. Całe szczęście, że Polacy są w swej większości mądrzejsi, niż ty i nie wybierają do parlamentu twoich idoli.

 • Link do komentarza melchior czwartek, 02 sierpnia 2018 08:51 napisane przez melchior

  nie życzyłbym sobie, aby moje dzieci uczył ktoś taki jak Gaweł czy Dolata....straszne. A te bidoki niedługo wrócą do szkoły na posady.

 • Link do komentarza nie dla nygusa czwartek, 02 sierpnia 2018 00:36 napisane przez nie dla nygusa

  Kto wypowiedział te słowa " dajcie mi prezydenta a ja wam dam starostę" ? Teraz szturm na miasto i powiat. Co na to Dolata? Wielkie nic. Robisz wstyd prawdziwym sympatykom prezesa.

 • Link do komentarza mieszczuch środa, 01 sierpnia 2018 15:51 napisane przez mieszczuch

  Zal dusze ściska patrząc na byłego senatora. Nie mając żadnej alternatywy dla Polski oprócz bluzgania na obecny demokratycznie wybrany rząd, porozwieszali plakaty na mieście . Głupie plakaty dla głupich odbiorców. rozsądni mieszczanie z nich się śmieją, ale tez współczują głupocie..

 • Link do komentarza abc wtorek, 31 lipca 2018 16:09 napisane przez abc

  Profesor Gaweł.... Profesor Dolata,... Tylko doktor Ostrowski...

 • Link do komentarza Matematyk poniedziałek, 30 lipca 2018 15:48 napisane przez Matematyk

  Prowincja to stan umysłu i nawet zostanie senatorem tu nie pomoże. Mam na myśli pana Gawla. Dla mnie to on jest niepowazny. I groteskowy . Bo w kilku akcjach go widziałem bez maski

 • Link do komentarza Nefretete poniedziałek, 30 lipca 2018 10:02 napisane przez Nefretete

  Panie były! A jak tam te "spotkania obywatelskie"? Takie na które u was trzeba się zapisywać i to z podaniem danych, bo boicie sie prawdy,

 • Link do komentarza absolwent poniedziałek, 30 lipca 2018 00:18 napisane przez absolwent

  jujek, jesteś jujek do kwadratu. Wyższa Szkoła Rolnicza nazwę zmieniła na uniwersytet przyrodniczy całkiem niedawno,ale taki jujek nie ma o tym pojęcia. I ta szkoła ma tyle z prawdziwą nazwą uniwersytetu, co węgiel kamienny z kamieniem węgielnym. To na początek. I nie broń tak swojego pana, bo tylko wystawiasz świadectwo sobie. Wszyscy, którzy mieli okazje go kiedykolwiek poznać, pękają ze śmiechu z tych twoich wypocin, a pisanie o pozyskiwaniu TW może ci zaszkodzić, więc uważaj na zakręty! Nie będę pisał peanów na cześć obecnego senatora, bo on zapewne by sobie tego nie życzył. Zresztą jak można porównywać biznesmena kioskowego z profesorem liceum ekonomicznego , którego wiedza i umiłowanie historii jest powszechnie znane i niezwykle cenione przez uczniów?

 • Link do komentarza karol niedziela, 29 lipca 2018 23:09 napisane przez karol

  Gruszczyński wygłasza te teksty,bo liczy na ludzką niepamięć.A jak pan trafił do polityki w Gnieźnie? Zakręcił się pan,gdy grupa przedsiębiorców przed laty zorganizowała się przeciw budowie supermarketów w naszym
  mieście,wkręcił się pan do zarządu. I po wyborach,jak mieliście rozwinąć akcję protestu,pan zmienił front i stał się wielkim zwolennikiem budowy supermarketu w Gnieźnie.Lepiej nie pan nie mówi o zdradzie,bo w tej dziedzinie jest pan ekspertem.

 • Link do komentarza jujek niedziela, 29 lipca 2018 22:39 napisane przez jujek

  Ty Fabio, nie wiesz chyba o tym, że studia na wydziale historii należały do najłatwiejszych. Wystarczyło przez 5 lat nauczyć się 100 dat wydarzeń historycznych i przeważnie studenci historii mieli mało nauki i zajęć i dlatego najwięcej Tajnych Współpracowników SB pozyskiwało na wydziałach historii. Gruszczyński skończył też Uniwersytet Przyrodniczy o kierunku zootechnika, co z tych historyków skończyłby 1 na 10.

 • Link do komentarza Hipokryzja niedziela, 29 lipca 2018 15:45 napisane przez Hipokryzja

  Hipokryzja w pełnym wydaniu tylko, że ta wędka była dla niewolników pracowników, pytam się co to za wędka, która jest umową śmieciową niezabezpieczającej starości lub najniższego wynagrodzenia przez wszystkie lata pracy? A rybka rozdawana wśród swoich w postaci ciepłych posadek a daleko patrzeć nie trzeba wystarczy przyjrzeć się wynagrodzeniom pracowników w starostwie ci, co są z PIS mają o wiele większe pasje od innych i to samo dotyczy się Urzędy gdzie panuje miłościwie PO swoim więcej nic nierobiącym kosztem innych pracowników ciężko pracującym.

startpoprz.123nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane