sobota, 09 czerwca 2018 21:28

Dzieci poszkodowane po wypadku w Imiołkach

 
Dzieci poszkodowane po wypadku w Imiołkach źródło: OSP Łubowo

W sobotni wieczór na drodze prowadzącej od szosy kiszkowskiej w kierunku Pół Lednickich doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego.

Do zdarzenia doszło w sobotę 9 czerwca, chwilę przed godziną 19:00. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen Arteon, 40-letni mieszkaniec Sieradza, jadąc od strony Skrzetuszewa w kierunku miejscowości Kamionek, najprawdopodobniej z powodu nadmiernej prędkości zjechał na prawe pobocze i uderzył drzewo. W wyniku tego auto dachowało, a następnie uderzyło w kolejne drzewo.

Na miejsce zdarzenia przyjechały zastępy OSP Kłecko, OSP Łubowo i JRG Gniezno, które zabezpieczyły rejon wypadku oraz za pomocą narzędzi hydraulicznych uwolniły ze środka zakleszczoną 8-letnią dziewczynkę. Pozostali podróżujący - kierujący mężczyzna oraz troje chłopców w wieku od 6 do 11 lat - opuścili pojazd o własnych siłach. Pomocy medycznej udzielili im strażacy do czasu przekazania ich zespołowi ratownictwa medycznego. Decyzją ratowników cała czwórka trafiła do szpitala w Gnieźnie. Do poszkodowanej dziewczynki zadysponowano śmigłowiec LPR, który lądował na Polach Lednickich i przetransportował ją do szpitala w Poznaniu.

Na czas prowadzonych działań droga była zablokowana. Jak ustalili funkcjonariusze, kierujący samochodem był trzeźwy, a wszyscy poszkodowani, którzy trafili do szpitala w Gnieźnie, zostali zwolnieni po badaniach do domu. 8-latka nadal przebywa w szpitalu.

źródło: OSP Łubowo i KPP w Gnieźnie

3 komentarzy

  • Link do komentarza Łukasz wtorek, 12 czerwca 2018 01:05 napisane przez Łukasz

    Moja córka nadal przebywa w szpitalu w Poznaniu. Wraca do zdrowia. Dziękuję strażakom, ratownikom, załodze helikoptera i policji pracującej na miejscu zdarzenia.

  • Link do komentarza Michał niedziela, 10 czerwca 2018 18:21 napisane przez Michał

    Czy wiadomo co z dziewczynką?

  • Link do komentarza Kegan niedziela, 10 czerwca 2018 12:22 napisane przez Kegan

    Czynnik ludzki jest najbardziej zawodny, brawura prędkość itd. komentowanie wszystkich wypadków jest absurdem. Jestem uczestnikiem dróg jako kierowca i rowerzysta - i jazda czasem jest balansowaniem po cienkiej linii. Jadę rowerem -auto mija mnie tuż przed skrzyżowaniem i skręca mi przed nosem. mijanie na trzeciego - jazda na czerwonym na światle itd. Gdy dochodzi do wypadku jest już tak naprawdę za późno...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Kosmyk 2 2019

Ostatnio dodane